האם להרדים עכשיו או לחכות?...

שלום רב. 

ראשית, אני מודע היטב לעובדה שבסופו של דבר אני זה שצריך להרגיש את הכלב שלי ולדעת מתי זה הזמן הנכון. 

ובכל זאת, אשמח לתת כמה נתונים יבשים על המצב של הכלב, ומאוד אשמח לאיזשהו יעוץ מצידך. 

אז לכלב שלי גילו לפני כחודש וחצי גידול בגרון שמסתבר שהוא גידול סרטני בלימפה. הווטרינר אמר שהמוות הוא ודאי במקרה כזה, אבל ניתן להאריך את תוחלת חייו באמצעות מתן טיפול כימותרפי. 
מאחר והכלב שלי בן 16, לא חשבתי שיש טעם לבצע את התהליך ובמקום הזה התחלנו בטיפול אנטיביוטי של כחודש. 

הכלב הגיב היטב בשבועיים הראשונים לכדורים שקיבל והיה ניראה שהוא נמרץ יותר ושאכן זה הטיב עמו, אך מאז אותן שבועיים חלה התדרדרות המתבטאת בכמה דברים: 
* הופעתם של עוד 3 גידול בצוואר+גידול מעל לאחת השיניים, מה שדי מבטיח את העובדה שמדובר בסרטן. 
* קשיי נשימה והיחנקות (חרחורים) לפחות פעם ביום. 
* לכלב קשה לבלוע את הרוק כתוצאה מהגידולים בגרונו והדבר הוביל לכך שכל אזור הפרווה שליד הפה רטוב מרוק. 
* הכלב נושם לעתים קרובות נשימות קצרות ומהירות - כנראה מקשיי הנשימה. 
* הכלב מאוד אדיש, לא זז הרבה, לא כל כך מתלהב מאורחים (מה שפעם היה מאוד מתלהב) - אבל את כל אלו אולי ניתן לייחס לגילו המופלג. לעתים הוא מקשקש בזנה למספר שניות, אבל רוב הזמן הזנב שלו למטה. 
* הכלב מתעייף מהר מאוד בטיולים ובקושי עולה במדרגות - אבל שוב ניתן לייחס זאת לגילו. 

כל אלו, נותנים לי את התחושה שזה אכן הזמן להיפרד. 
בסופו של דבר, הפחד הכי גדול שלי הוא שהכלב ימות מהיחנקות, מחוסר אוויר - בכאב ובייסורים. 

מהצד השני, הדברים שגורמים לי להרהר בנכונות ההמתה: 
* ברוב הגדול של המקרים, הכלב אוכל בשר ודברים שהוא אוהב בתאווה גדולה וניראה שנהנה מזה. 
* הכלב הולך. לא קרה מצב שיצאתי איתו לטיול והוא התיישב כי לא יכל לזוז, הוא הולך והוא עושה את צרכיו. לעתים הוא כמו מועד וניראה שקשה לרגליו להחזיק את גופו, אבל כאמור לא היה מצב של סירוב לזוז. 

אני יודע שההחלטה היא שלי, אבל אשמח אפילו לאיזשהו כיוון. 

תודה רבה על עבודת הקודש שלך, 
חן

חן שלום,
אכן נשמע עצוב מאד,
בסופו של יום, כמו שכתבת זו תהיה חייבת להיות החלטה שלך מכיון שאתה הוא זה שתצטרך להתמודד גם עם ההחלטה הזו.
אני מסכימה שכאשר כלב אוכל, שותה ועושה צרכים - עושה רושם שלפחות "הרב" בסדר...
יחד עם זאת אני חייבת לציין בעיקר את התיאורים הקשורים למערכת הנשימה...ואני מניחה שלחיות עם קשיי נשימה חמורים זה לא נעים כלל בלשון המעטה.
ניתן אולי להיוועץ עם הוטרינר המטפל לגבי שיכוכי כאבים שונים שאולי יטבו במעט עם המצב אך נשמע שאכן לא רחוק היום מההחלטה הבילתי נמנעת,
מאחלת לך רק טוב,

ד"ר גלית רובין

מרכז וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

תודה רבה לך :)

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה