כלב מקיא

כלב מקיא

שלום 
הכלב שלי פינצר מעורב בן 15, (יש לו ברקע פטריה בכפות הידיים(טריכופיטון) ושמרים באוזניים שטרם טופלו). היום הוא הקיא פעם אחת (אבל בכמות גדולה) קיא לא כל כך רגיל קצת דביק, והלך לישון. כשהערתי אותו שמתי לב למין חתיכת בצק בפה שלו שנתקעה לו בחך. אני לא בדיוק בטוחה שזה בצק אבל כך זה נראה.. הוצאתי לו אותה וזרקתי לפח. התקרבתי לבטן שלו ושמעתי רעשים בקיבה שלא מפסיקים... 
יש לציין כי באופן יום יומי זה כלב מאוד מבוגר שישן הרבה אך בדרך כלל אנרגטי (יוצא לטייל פעמיים ביום). בנוסף לכך, הוא הולך ומחליק הרבה בחצי שנה האחרונה (מחליק כך שזה אפילו גורם לו ליפול הרבה פעמים במדרגות..תקין?). הוא אוכל מנה של OM פעם אחת ביום ושוקל כ 6.4 קילוגרם. 
החשש שלי (בעקבות ההקאה והבצק שמצאתי לו בפה) הוא היפוך קיבה? האם עליי לדאוג או שאני טועה? כיוון שהשמרים יוצרים אוויר בקיבה ולכן הרעשים והעייפות שהוא מקרין. למרות שאין לו בטן נפוחה וכואבת למגע..
מה דעתך? ומה הנך מאבחן לפי הפרטים שנתתי לך?
תודה רבה על המענה

מזל שלום,
אכן בצק ושמרים עלול לגרום לסכנות שונות ובינהן גרימת הקאות ואף היפוך קיבה במצבי קיצון ולכן מאד מומלץ להימנע ממיקרים כאלו ככל הניתן.

יחד עם זאת אם הקיא פעם אחת וחוץ מזה אין שינוי בהתנהגותו...הייתי עוקבת וממתינה,

לגבי החלקות ונפילה במדרגות - לא, אין זה תקין וזה דורש בדיקה אורטופדית ונוירולוגית אצל הוטרינר המטפל עלמנת להלחליט במה מדובר, אולי יהיה צורך גם בצילומי גנטגן וחשוב לטפל בצורה מתאימה לאחר אבחון הבעיה.

לגבי התזונה - חשוב לאכול כמות מתאימה יומית ועל שק המזון בודאי רשום בטבלה כי כלב השוקל כ6.4 ק"ג כפי שכתבת - צריך לאכול כמות מסוימת בגרמים ליום, כמות זו ניתן לחלק לארוחה אחת או למספר ארוחות ביום.

בברכת רפואה שלמה,
ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,


ד"ר גלית רובין - וטרינרית


מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

היי,

הקאה המתבצעת על ידי כלבים היא תופעה ידועה, אך חשוב לטפל בה במהירות ובאופן מקצועי.

אני מצרף לך קישור למאמר בנושא שנכתב על ידי וטרינר מוסמך ובעל ניסיון, כדאי מאוד לקרוא.

זה הקישור אליה:כלב מקיא

בהצלחה!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר