נשירה פתאומית אצל כלב בנקודה מסוימת בגב

הכלבה שלי רועה בלגי מעורב בת כ 6-7 שנים. היום(שבת 31.3) שמנו לב לנקודה בהירה מתחת לפרווה בגב, מסתבר שזה היה העור שלה. נגענו באזור ואז הפרווה פשוט נשרה מיידית ובפתאומיות(בקצה השיערות שנשרו היה מין עור יבש כזה) ונוצרה קרחת עגולה,מרחנו משחה אנטיביוטית ולבסוף הקוטר של הקרחת בערך 5 ס"מ.ממש עור בלי שום שיער. מישהו יודע מה זה?יש סיבה לדאוג? לקחת לוטרינר?

נשירה

ראשית אנא בדקי האם הכלב נוגס בגבו? יתכן כי "הקרחות" נובעות מגרוד עקב פרעושים ***המודעה נערכה / לא ניתן לפרסם בפורום זה , עמכם הסליחה*** מקווה שעזרתי:)

נשירה

מיכאל שלום, כל מצב של נשירת שיער והיווצרות קרחת מבחינתי דורש בדיקת רופא. גרוד באזורים מסוימים יכול להיגרם ע"י נגיעות בפרעושים אך גם אם זה "רק" פרעושים - אם הגיע המצב לנשירת השיער והתקרחות, משמע שזהו מצב הדורש אבחון וטיפול רפואי, בברכת רפואה שלמה, ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

נשירה

ראשית אנא בדקי האם הכלב נוגס בגבו? יתכן כי "הקרחות" נובעות מגרוד עקב פרעושים ***המודעה נערכה / לא ניתן לפרסם בפורום זה , עמכם הסליחה*** מקווה שעזרתי:)

לא ראיתי שהכלבה מנסה לגרד את הגב,אני לא בטוח שהיא יכולה להגיע לאזור הזה אבל לא לא ראיתי מצידה גם צורך או חשק לנסות להגיע ולגרד!

אם כך...

אם הכלבה איננה מגרדת את המקום ולמרות זאת עדיין יש נשירה - זו ללא ספק סיבה יותר טובה לבדוק ולטפל בנושא, בברכת רפואה שלמה, ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

הכלבה שלי רועה בלגי מעורב בת כ 6-7 שנים. היום(שבת 31.3) שמנו לב לנקודה בהירה מתחת לפרווה בגב, מסתבר שזה היה העור שלה. נגענו באזור ואז הפרווה פשוט נשרה מיידית ובפתאומיות(בקצה השיערות שנשרו היה מין עור יבש כזה) ונוצרה קרחת עגולה,מרחנו משחה אנטיביוטית ולבסוף הקוטר של הקרחת בערך 5 ס"מ.ממש עור בלי שום שיער. מישהו יודע מה זה?יש סיבה לדאוג? לקחת לוטרינר?

שלום אני חושב שאני יודע מה הבעיה!

היי, זאת נשמעת כמו פטרייה בעור אבל זה דיי שכיח אצל כלבים.... רצוי ללכת לוטרינר וניתן אצלו לרכוש משחה אנטי פטרייתית שהיא מיועדת במיוחד לפטריות ובכלל כדאי להתיעץ על זה עם וטרינר

היי לכלבה נוצרה קרחת מקומית כיוון שהגור שהבאנו כל הזמן נשך אותה באותו המקום. האם כעת שהוא למד לא לנשוך יצמח השיער מחדש? 

ברמת העקרון באם הנשירה אכן מגורם זה ולא כתוצאה מבעיה רפואית אחרת - התשובה כן, השיער יצמח חזרה.

יחד עם זאת מומלץ להיות עם היד על הדופק שכן יכול להיות שיש שם בעיה אחרת ורק כצרוף מיקרים זה האזור שהגור עושה רושם שמתעסק איתו...

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין

מרכז וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

בברכת רפואה שלמה,

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר