חשד לקרצינומה בחתול

שלום ד"ר, לחתול הלבן שלי יש 2 פצעים מכייבים שאינם מגלידים מעל העין ובקצה האוזן. נלקחה דגימה, ועדיין אין תוצאות. קיבלנו בינתיים משחה ואנטיביוטיקה וצריכים לחזור בעוד 10 ימים להמשך ברור וטיפול. אז יהיו כבר תוצאות - ואם מדובר בקרצינומה נבדוק גם אם יש גרורות.. אני יודעת שסרטן אינו מדבק באופן גורף. ובכל זאת רציתי לדעת אם אין סכנת הדבקות מהטיפול בפצעים. אני יודעת שיש סוגי סרטן שמעורבים בהם וירוסים ואני חוששת עלי ועל בני הבית. אודה לתשובתך

הדבקה

גילי שלום, באופן כללי כפי שרשמת גם בעצמך - סרטן איננו מדבק אך מכיון שלא בטוח שבזה מדובר ונילקחה ביופסיה לאבחון. לדעתי עד שהאבחון יהיה סופי - אפשר לשים כפפות חד פעמיות בזמן הטיפול. החשש הנו יותר מפטריות לדוג' אשר עלולות לדבק מאשר וירוס אך בכל מקרה מומלץ להיוועץ עם הוטרינר שבדק וטיפל בחתול. בברכת רפואה שלמה, ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

שלום ד"ר.

החתולה שלי בת 6. חתולה בריאה , היום ראיתי שמעל לעין החתולה שלי ישנה כרחת ופצע מדממת. מה זה יכול להיות? האם כדאי לי לקחת אותה לווטרינר?

הודה עת תשובתך

אפרת שלום,

קרחת ופצע מדמם עלול להיות כתוצאה מפציעה ואז חשוב לבדוק שהעין הקרובה לא ניזוקה גם חלילה או שיכול להיות שיש בעיה כלשהיא בעור ובעקבות זה החתולה מגרדת ופוצעת את עצמה, בכל מקרה אם הפצע לא עובר תוך יומיים שלושה או לחילופין מחמיר - מומלץ להגיע לוטרינר ולטפל ,

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר