ריפיון חלק אחורי אצל כלבתי

שלום רב, יש לי (בעיקר לכלבתי) בעיה ואשמח אם תוכלי לייעץ ולחוות דעתך. כלבת זאב מעורבת כמעט בת 11. בסביבות גיל 3-4 היה קורה שלפתע הגפיים האחוריות שלה היו נחלשות מאוד עד שיתוק לזמן מסויים והיא טופלה בסטרואידים והכל עבר והיה חוזר אחרי כמה חודשים שוב ..סה"כ בערך 3 פעמים. מגיל 5 בערך עד לפני שנה בערך הכל היה בסדר ותקין. לפני שנה בערך חשבנו שזה מפאת גילה המבוגר..10 התחיל להיות לה קשה ביציאות ובעיה חריפה של בריחת שתן ובעיה בשליטה בסוגרים.. כפי שציינתי יציאות בעייתיות.. פנינו לוטרינר לדעתו הבעיה היא עצבית דבר בנפוץ בקרב הזן הזה.. בינתיים רשם לה אנטיביוטיקה ותוסף.. עד כה לא עזר ואף החמיר מפני בנגרמה לה עצירות קשה והיא עברה לפני שבוע חוקן.. הציעו לנו לעשות לה טיפול בדיקור..4 טיפולים. במקום ניתוח. בינתיים אני שמה לב שיש החמרה במצב ומאוד קשה לה עם היציאות ומצב רוחה לא משהו.. למרות שהיא מתפקדת זזה רצה לעיתים וכו. עוד אציין כי היא גם איבדה שליטה בזנב ז"א היא לא מסוגלת להזיז או להרימו כבר תקופה. אני מאוד דואגת לה ולכן אשמח לשמוע מה דעתך על המצב? האם יכול להיות שזה פריצת דיסק ? מה היית ממליצה? האם היית שוקלת לתת לה זריקת הרדמה אם המצב מחמיר וניראה שהיא לא מרוצה מזה? המון תודה עדי

בעיות עצביות / אגן

עדי שלום, קודם כל אתחיל ואומר שלא הבנתי האם שכחת לכתוב על בדיקות כגון צילומי רנטגן ובדיקות דם שעו או שלא עשו, אם התשובה שלא עשו - פה מתחילה הבעיה - כל האבחון מתבסס על נסיונו של הוטרינר שככל שיהיה גדול אינו יעיל יותר במקום הבדיקות הנ"ל אלא בנוסף להן ! שנית - אם היר טופלה במשך 6 -7 השנים האחרונות בסטרואידים צריך לבדוק אם הטיפול הנ"ל לא השפיע על מערכות שונות ויכול לגרום לאף מחלות שונות אי שליטה בצרכים - מראה על פגיעה עצביתעמוקה יחסית וחוסר טונוס סזנב מהווה מדד לאבחון מיקום הפגיעה בעמוד השידרה. לדעתי יש צורך לעשות בדיקה נוירולוגית מקיפה (!) , לאחר מכן צילום רנטגן איכותי ואולי אף צילום עם חומר ניגודי (כמובן שאם יש את האפשרות הכלכלית - עדיף CT). שלישית - בדיקות דם גם עקב הטיפול הסטרואידלי המתמשך וגם עקב מחלות דם שונות היכולות לגרום לחלק מהסימפטומים עליהם דיברת. בקיצור - זה יכול להיות כמה דברים ואלא ניתן לחוות דעת באמת ללא תוצאות של בדיקות, בברכת רפואה שלמה ומהירה, דר' גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר