גזירה באוזניים לפיטבול

שלום לך רונן ושלום לשאר הצוות העוזר. ברשותי כלב מסוג פיבטול זכר בן 3 חודשים בערך. לדעתי מה שעושה את הגזע הזה ליפה הוא הגזירה שמבצעים להם באוזניים. אני מעוניין לעשות לכלב שלי גזירה גם למרות שאני יודע שזה ניקרא התעללות בבעלי חיים ואני נגד התעללות אבל זה רצוני. הייתי שמח אם תמליצו לי (אם אתם יכולים) על מקום בו אפשר לבצע דבר זה. בתודה,אביאל.

שום וטרינר שמכבד את עצמו לא יעשה כזה דבר!!!!

אתה נורמלי? אני זוכרת שהצלת את הכלב מהתעללות - אז עכשיו אתה רוצה להתעלל בו שוב פעם? האם למען היופי היית מוכן שיבצעו בך ניתוח כואב שלדעתך מיותר - רק כי אמא שלך רוצה שתהיה יפה *בעיניה* ? מי שאוהב את הכלב שלו, יאהב אותו גם עם אוזניים שלמות! ולא יגרום לו סבל מיותר לגמרי!!! למה לעשות כזה דבר? באיזה זכות אתה לוקח לכלב את הזכויות הבסיסיות שלו ומחליט עבורו כזה דבר?! נסה לשים את עצמך רגע במקומו של הכלב, ונראה אם אתה עדיין חושב אותו הדבר. ווטרינר שיסכים לבצע ניתוח כזה - הוא וטרינר עלוב שכנראה אין לו פרנסה והוא חרא של וטרינר! וסליחה על הביטוי, אבל לא מצאתי משהו יותר מתאים.

זה נגד החוק ואין סיבה רפואית!!

אם וטרינר עושה את זה, הוא לא בן אדם טוב ואני לא מכיר ולא רוצה להכיר וטרינר כזה. ד"ר שי רונן

גזירת אוזניים

אביאל שלום, קודם כל מדובר בעבירה על החוק ולכן למרות שאינני תמימה ואני יודעת שישנם וטרינרים אשר עושים זאת - אתה עצמך עובר על החוק ואף "גורם" להם לעבור על החוק כאשר אתה מבצע ניתוח שכזה בכלבך. שנית, וזה באם כל עניין ה"חוק" לא מציק לך - באפרכסת החיצונית של האוזן ישנם קצות עצבים רבים ולכן גם אם הניתוח ניראה "פשוט" (כביכול "גזירת" אוזניים") מדובר בניתוח כואב מאוד ובכאבים חזקים גם אחרי הניתוח (אז נכון שכלבי פיטבול פחות מראים סימני כאב, אבל תאמין לי - זה מאוד מאוד כואב!!!) ובקיצור - לא סתם הוציאו ביצוע ניתוח זה על פי חוק ולא על פי גחמה של"יפיי נפש" ישנן סיבות מאוד ברורות לכך שניתוח כזה הנו מיותר בעליל, כמו כן - אין שום הצדקה רפואית (השמועות האומרות שהניתוח מוריד סיכויים לדלקות אוזניים וכו') לכך !!! בתקוה שתתחרט, דר' גלית רובין VET4PET.CO.IL

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

שלום יש לי כלבה ואני רוצה לדעת אם מרדימים את הכלב תוך כדי גזירת האוזניים או לא

שיר שלום,
ראשית חשוב לי לציין כי כל ניתוח להסרת / חיתוך איבר כלשהו בגוף בעל חיים חייב להתבצע תוך כדי הרדמת בעל חיים וזאת עלמנת לשמור על בריאותו ובטחונו של בע"ח המנותח וכן על זה של המנתח.

שנית, גזירת אוזניים הינה עבירה על החוק במדינת ישראל, הסיבה לכך היא מכיון שמדובר בניתוח הגורם כאב ואין כל סיבה לבצעו למטרות רפואיות  למעט מיקרים של פציעה ספציפית המחייבת תיקון כירורגי,

אשמח להבין מדוע שאלת את השאלה והאם כלבתך מתועדת לניתוח כזה? אם תירצי אוכל לפרט לך או לענות על שאלות נוספות/  אחרות בנושא אשר בתקוה יבהירו עד כמה הוא חשוב להבנה והפנמה למניעת צער מיותר לבע"ח.

בברכת רפואה שלמה,
ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר