החתול רועד בצורה מוזרה

יש לי חתול זכר כבן 7 חודשים לאחרונה התחילו לו רעידות לא רצוניות בעיקר בגפיים האחוריות, שלי באופן אישי מזכירות פרקינסון. הרעידות מגיעות רק ברגיעה (שכיבה), בהתחלה חשבתי שהוא מגרגר בצורה מופרזת אך זהו אינו גרגור. למעט זה התנהגות החתול נורמלית לחלוטין, משחק ורץ ומשתולל ככל חתול צעיר ואינו חווה שום התנהגות דכאונית או משהו כזה. כשהוא בתנועה או אפילו בעמידה אין שום רעידות, וגם בשכיבה זה אינו קורה תמיד אבל נראה לי שזה מחריף גם התכיפות וגם החוזק של הרעד, או שפשוט נהייתי יותר מודע לתופעה. אשמח לתגובה מפורטת על תופעה זו אם היא בכלל ידועה,האם זה סמפתום של משהו או..... אין לי מושג. יש לי חתולים כל חיי ולא נתקלתי בתופעה דומה. תודה איה

תקחי אותו לוטרינר לבדיקה

אנחנו לא תחליף לבדיקה מקצועית. ד"ר שי רונן www.ronenvet.com
יש לי חתול זכר כבן 7 חודשים לאחרונה התחילו לו רעידות לא רצוניות בעיקר בגפיים האחוריות, שלי באופן אישי מזכירות פרקינסון. הרעידות מגיעות רק ברגיעה (שכיבה), בהתחלה חשבתי שהוא מגרגר בצורה מופרזת אך זהו אינו גרגור. למעט זה התנהגות החתול נורמלית לחלוטין, משחק ורץ ומשתולל ככל חתול צעיר ואינו חווה שום התנהגות דכאונית או משהו כזה. כשהוא בתנועה או אפילו בעמידה אין שום רעידות, וגם בשכיבה זה אינו קורה תמיד אבל נראה לי שזה מחריף גם התכיפות וגם החוזק של הרעד, או שפשוט נהייתי יותר מודע לתופעה. אשמח לתגובה מפורטת על תופעה זו אם היא בכלל ידועה,האם זה סמפתום של משהו או..... אין לי מושג. יש לי חתולים כל חיי ולא נתקלתי בתופעה דומה. תודה איה

היי איה לקחת אותו לוטרינר? גם לי יש חתול עם אותו תופעות בדיוק שאמרת לי אמרו הרעלה כנראה מגוק שאכל או ליקק והיה מרוסס עשיתי לו ב.דם מקיפות נתנו לו אנטיבוטיקה ואני לא ממש רואה תוצאות אפילו היה מאושפז בוטרינר עם נוזלים דרת הוריד מה אמרו לך?

איה שלום,

רעידות ברגליים האחוריות עלולות לנבוע מגורמים שונים, חלקם קשורים למערכת העצבים וחלקם למערכת השלד (עצמות ושרירים),

אי לכך יש להגיע לוטרינר ולבדוק אותו בדיקה אורטופדית ונוירולוגית מלאות  על מנת להגיע לאבחנה ולתת טיפול מתאי םבאם יש צורך בכך.

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין

בברכת רפואה שלמה,

ד"ר גלית רובין - וטרינרית

מרכז רפואי וטרינרי - הכי בבית בגן יבנה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר