שאלה די דחופה בקשר לחתולה שלי

יש לי חתולה מקסימה בת שנה וקצת. אנו גרים בבית פרטי ולכן החתולה מסתובבת הרבה בחוץ. בחודשים האחרונים גילינו כי היא סובלת מטפילים באוזניים ועקב כך מגרדת ופוצעת את עצמה. הוטרינר הראשון שהלכנו אליו נתן לנו טיפות למשך 10 ימים ואמר לי כי דלקות אוזניים הן מאוד מדבקות בין חתולים ולכן אם ניתן לה להסתובב בחוץ זה בטח יחזור. ואכן זה חזר מהר מאוד (אין באפשרותנו למנוע ממנה להסתובב בחוץ- היא חתולת חוץ בנשמתה..). הלכנו לוטרינר אחר שטען כי אכן יש לה טפילים ונתן שוב טיפות, אך אמר כי טפילים אלו (שמרים) לא מדבקים בין חתולים וזה עקב פרה דיספוזיציה שלה לדלקות. מה דעתכם? למי עליי להקשיב? אני רוצה לציין שאנו במצב לא טוב מבחינה כלכלית והטיפולים הללו עולים לנו הרבה כסף. לכן חשוב לנו לטפל בבעיה במהירות (וכמובן שחתולתנו היקרה תרגיש טוב!) תודה רבה לכל התייחסות.

הי עדי.

לפני הכל חשוב שתביני שקשה להתייחס באופן רציני ללא בדיקת האזניים וההפרשה בהן. לרוב טפילי אוזן המגרדים מאד ומדבקים בין חתולים הן קרדיות אוזן. נגיעות בהן אכן גורמת גרד רב והטיפול בהן מורכב מטיפטוף איברמקטין לאוזן- חומר שהורג אותן. נדרשים שני טיפולים בהפרש של שבועיים על מנת להרוג את כל הטפילים שכן החומר הורג רק את הבוגרים ותוך שבועיים יש דור חדש. במידה ונוספת דלקת על נגיעות זו אכן יש מקום לשלב טיפול בטיפות למשך כשבוע. ההפרשה שרואים מהאוזן בנגיעות בקרדיות היא שחורה ונראית כגרגרי הפרשה אך הדרך הטובה ביותר לאבחן היא באמצעות משטח מהאוזן בו רואים את הקרדיות הולכות להן... הדבקה חוזרת תמיד אפשרית והטיפול כנ"ל. במקרה של שמרים- צריך לראותם במיקרוסקופ על מנת לאבחן. הם אמנם לא מדבקים בין החתולים ולדעתי יותר מתאים לתאור שלך הגורם הקודם אך כאמור- ללא משטח אי אפשר לדעת. בכל מקרה אם הבעיה לא נפתרה חזרי אל הוטרינר האחרון ובקשי שיקח משטח מהאוזן (קרוב לודאי שיציע זאת בעצמו) ואל תוותרו עד לפתרון הבעיה משם שדלקות אזניים יכולות מאד להסתבך אם לא מטופלות. מקווה שעזרתי. שירי.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
וטרינריה
בחר
בחר