הדור החדש של שחקני המו"ד

שלום לכם אנשים, בדרך כלל אני לא כותב בפורומים של משחקי תפקידים, אולי מידי פעם כאורח אבל מעולם לא נרשמתי בעבר. אני חייב לציין שכשחקן תמיד נהיניתי לקרוא פוסטים ולעקוב אחרי לינקים שעוזרים להרחיב את המשחק ולפעמים ללמוד שיטות משחק חדשות, היצירתיות והדמיון שלנו כשחקני RPG היא אינסופית כנראה. בתקופה הזו, לאחר כשנה שבה הפכתי את התחום גם למקצוע (בהדרכת ילדים צעירים במשחקי תפקידים) אני רואה את משחקי התפקידים יותר ויותר כסוג של דרך מוצא מהחינוך הממלכתי הכושל אותו מחדירים לדור הצעיר. אם לפני כמה עשורים ציירו פינק פלויד באלבום (ובסרט) "The Wall" חזון עגמומי ואפל למדי של מערכת החינוך המערבית, אנחנו כיום חוזים בתחילת מימושו של חזון זה. כיום אין דגש כלל על יצירתיות, על מקוריות, על דמיון או על אינטיליגנציה רגשית. כיום יש תבנית אליה דוחפים ילדים. אני חושב שכולנו, כשחקני משחקי תפקידים, אנשים שלא מוכנים להתאים את עצמנו לתבנית או למוסכמויות השמרניות, כולנו בעלי חזון יצירתי משלנו, רעיונות חדשים והחשוב ביותר, אנחנו לא מקובעים. אם כן הסיבה שהחלטתי להצטרף לפורומים של משחקי תפקידים ולבוא במגע עם שחקנים ומנחי משחק בני דורי ובני דורות אחרים (אני בן 23 כיום) היא בכדי לעודד אתכם להפוך גם אתם את משחקי התפקידים למקצוע, להצטרף לסוג של חינוך אלטרנטיבי שיכול לעשות שינוי מהותי בדרך בה ילדים חושבים (והם חושבים!). כיום קבוצות הדרכה רבות של משחקי תפקידים בבתי ספר ומתנ"סים לא נפתחות לא משום שאין מספיק ילדים אלא משום שאין מספיק מדריכים. בתור תלמיד יסודי לשעבר אני זוכר את האכזבה העצומה שלי כשהקבוצה שהייתה אמורה להיפתח בשבילנו לא נפתחה לבסוף. זה היה גם השיקול שדחף אותי להכנס לתחום (טוב זה והעובדה שהשכר ממש טוב - 55 ש"ח לשעה וחצי:) ). אני מאוד אשמח אם כל מי שמעוניין להצטרף להדרכת קבוצות משחקי תפקידים בתור מקצוע יפנה אלי בהודעה פרטית או לכתובת הדוא"ל NeeSayingKnight@hotmail.com תודה רבה על הקריאה.

בהצלחה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדע בדיוני ופנטזיה - משחקי תפקידים חיים
בחר
בחר