מי זה הזיגי הזה?!

לפי התגובות שהיו פה היום עוד אנשים יהרגו אותי על מה שאני עומד להגיד אבל אני חייב להגיד את דעתי. זיגי לא נתן הופעה טובה. נקודה. האירוע היה נראה מתוקתק מבחינת דוכנים וכאלו (אפרופו, ראיתי את החולצה החדשה של אתר הרגאי הרישמי בישראל - גמל רגאיי - מעולה!!!!!!!! תמשיכו כך כבוד!) הסאונד במקום היה הטוב ביותר ששמעתי בישראל בלי שום ספקות בעניין. האמפיתיאטרון פשוט יפהיפה - מבנה חכם שנראה כאילו מישהו הביא ממדינה אחרת - אפילו זיגי עם להקה די גדולה (באס, 2 גיטרות, מערכת תופים מרשימה, שתי זמרות רקע קלידן ומתופף פרקשן וזיגי הגמד) לא מילאו אפילו רבע מהבמה. ההופעות הפותחות היו מצוינות. עקב מחסור בזמן להקת איאם ולהקת התקוה 6 לא עלו להופעה אבל קנגורו שנתנו הופעה ממש מצוינת, נתנו להם את הכבוד והעלו את איאם ואת עמרי לשירים - כבוד על הפירגון קנגורו!!! סילברדון זה סילברדון וכל שניה שלו על הבמה היתה מחשמלת. הלהקה שלו ממוקצעת ויושבת איתו מצוין. מוקי ופילוני בשני שירים ממש מרגשים וביצועים מעולים לכולם מדברים ומלחמה - פשוט, יפה ובדיוק במקום. לדעתי ההופעות הישראליות היו הרבה יותר מעניינות וסוחפות מזיגי (הבן של) מארלי. איימר סאונד - תודה לכם! בלעדיכם הייתי נשבר עד שזיגי עלה. הייתם מצוינים גם בדאנסהול (הרגוע יחסית) וגם ברוטס. לעומת זיגי והלהקה - הבמה נראתה ממש קטנה שאורן עלה ועשה MC... אורן אתה כוכב ואין שום שאלה על זה. חבל שהמדינה הזו קטנה מדי בשביל לתפוס את זה. אם אנשים היו מקשיבים למה שיש לך להגיד אולי הם היו מבינים, אבל ממתי אנשים פה מקשיבים? זיגי - לא סחף (אותי לפחות). לא תיקשר עם הקהל. לא בא עם מסר אמיתי (חוץ מ-love is my religion אבל זה יותר נשמע מפרומו לאלבום ופחות כמו מסר מהלב). שעוצמים את העניים לרגע הוא נשמע ממש ממש ממש כמו אבא שלו. כשפותחים אותן מחדש ומסתכלים עליו, מגלים מישהו שלמד לחקות את אבא שלו עד התנועות הכי קטנות אבל בלי אף טיפת כריזמה. פתאום באמצע ההופעה שלו הבנתי שלהיות הבן של זה לא ממש מספיק. טוב חאלאס, הנה כמה דברים טובים: 1. המופע ניתרם למען אנשי הצפון וכרטיסים לצפונים (לא צפונבונים) נמכרו במחיר מיוחד - יוזמה ברוכה והאחת הסיבות שלי להגיע ולתמוך באירוע כזה. נראה היה שהגיעו הרבה אנשים ומשפחות מהצפון גם אם לקבל אפילו כמה שעות של שקט. אנשי הצפון - אני מאחל לכם שבת שקטה ושתגמר המלחמה הזו - אמן! 2. משום מה, היה נראה כאילו כמעט כולם בקהל נהנים בטירוף(חוץ ממני ועוד כמה אחדים). זה נקודה פוזיטיבית חשובה. אפילו שלא התחברתי למופע, חימם לי את הלב לראות כל כך הרבה אנשים שמחים 3. היו מלא, אבל מללללללללא בחורות יפות. בנות - איפה אתן בדאנסים של רודבוי? תתחילו להגיע לנענע!!! 4. כמו שכתבתי - איימר סאונד וההופעות הפותחות היו מעולים. כל הכבוד לרגאיי הישראלי! 5. היתה חניה - ובשפע. 6. שלושה שירים בהופעה היו ממש טובים - forever loving jah africa unite no woman no cry 7. המקום היה מדהים ביופיו והסאונד גם כן. 8. לא נפלו שם קטיושות. 9. פגשתי הרבה חברים שלא ראיתי כבר הרבה זמן. 10. אולי, רק אולי, הוא יחזור הביתה וירים טלפון לאחד מהאחים המוכשרים שלו ויגיד להם - "אתם חייבים להופיע בישראל". רק אז נראה מארלי שווה על אדמת הקודש. שבת של שלום בלי נפילות, כתישות, קטיושות, קאסמים וכו'. שכל החיילים יחזרו אלינו בשלום (אם אפשר עם הראש של נסראללה על שיפוד). ראס ארבל love is my religion - dirty loooove

בקשר לפלייליסט...ולאווירה...

בעייני שהוא ביצע את JUSTICE זה היה מבחינתי השיר הכי שווה, חבל שוב שהוא לא ביצע את JAH BLESS מהאלבום הקודם שלו... זה שיר שפשוט הייתי חייב לראות אותו בהופעה!!!! ובסוף לא ראיתי... היה חסר לזיגי קצת קצת יותר וויבז בחיבור שלו עם הקהל , אני חושב שהפוטנציאל של האנרגיות הוא הרבה יותר גדול מאשר מה שהיה אתמול... זיגי עם האיכות הווקאלית שלו , יכול להגיע למקומות הרבה יותר גבוהים, גם בשירים שלו , וגם בכלל... בקריירה...

איזה כיף שיש לי אותך....

שתכתוב בדיוק את מה שאני חושבת... בכל זאת, כבוד להפקה הכי מדהימה שראיתי בזמן האחרון, באמת מרגש, אבל כמו שידידי אמר- זיגי לא היה טוב (והלוואי שיכולתי לומר אחרת, באמת שרציתי!)

אני רק יוסיף

שגם אחרי זיגי וגם אחרי הסאמר ג'אם איקה מאוס נשארת ההופעה הכי טובה שראיתי!!!!!!!!! ככה במבחינתי.... בם ים יפו בת ים חולון!!!

מי זה הזיגי הזה?!

לפי התגובות שהיו פה היום עוד אנשים יהרגו אותי על מה שאני עומד להגיד אבל אני חייב להגיד את דעתי. זיגי לא נתן הופעה טובה. נקודה. האירוע היה נראה מתוקתק מבחינת דוכנים וכאלו (אפרופו, ראיתי את החולצה החדשה של אתר הרגאי הרישמי בישראל - גמל רגאיי - מעולה!!!!!!!! תמשיכו כך כבוד!) הסאונד במקום היה הטוב ביותר ששמעתי בישראל בלי שום ספקות בעניין. האמפיתיאטרון פשוט יפהיפה - מבנה חכם שנראה כאילו מישהו הביא ממדינה אחרת - אפילו זיגי עם להקה די גדולה (באס, 2 גיטרות, מערכת תופים מרשימה, שתי זמרות רקע קלידן ומתופף פרקשן וזיגי הגמד) לא מילאו אפילו רבע מהבמה. ההופעות הפותחות היו מצוינות. עקב מחסור בזמן להקת איאם ולהקת התקוה 6 לא עלו להופעה אבל קנגורו שנתנו הופעה ממש מצוינת, נתנו להם את הכבוד והעלו את איאם ואת עמרי לשירים - כבוד על הפירגון קנגורו!!! סילברדון זה סילברדון וכל שניה שלו על הבמה היתה מחשמלת. הלהקה שלו ממוקצעת ויושבת איתו מצוין. מוקי ופילוני בשני שירים ממש מרגשים וביצועים מעולים לכולם מדברים ומלחמה - פשוט, יפה ובדיוק במקום. לדעתי ההופעות הישראליות היו הרבה יותר מעניינות וסוחפות מזיגי (הבן של) מארלי. איימר סאונד - תודה לכם! בלעדיכם הייתי נשבר עד שזיגי עלה. הייתם מצוינים גם בדאנסהול (הרגוע יחסית) וגם ברוטס. לעומת זיגי והלהקה - הבמה נראתה ממש קטנה שאורן עלה ועשה MC... אורן אתה כוכב ואין שום שאלה על זה. חבל שהמדינה הזו קטנה מדי בשביל לתפוס את זה. אם אנשים היו מקשיבים למה שיש לך להגיד אולי הם היו מבינים, אבל ממתי אנשים פה מקשיבים? זיגי - לא סחף (אותי לפחות). לא תיקשר עם הקהל. לא בא עם מסר אמיתי (חוץ מ-love is my religion אבל זה יותר נשמע מפרומו לאלבום ופחות כמו מסר מהלב). שעוצמים את העניים לרגע הוא נשמע ממש ממש ממש כמו אבא שלו. כשפותחים אותן מחדש ומסתכלים עליו, מגלים מישהו שלמד לחקות את אבא שלו עד התנועות הכי קטנות אבל בלי אף טיפת כריזמה. פתאום באמצע ההופעה שלו הבנתי שלהיות הבן של זה לא ממש מספיק. טוב חאלאס, הנה כמה דברים טובים: 1. המופע ניתרם למען אנשי הצפון וכרטיסים לצפונים (לא צפונבונים) נמכרו במחיר מיוחד - יוזמה ברוכה והאחת הסיבות שלי להגיע ולתמוך באירוע כזה. נראה היה שהגיעו הרבה אנשים ומשפחות מהצפון גם אם לקבל אפילו כמה שעות של שקט. אנשי הצפון - אני מאחל לכם שבת שקטה ושתגמר המלחמה הזו - אמן! 2. משום מה, היה נראה כאילו כמעט כולם בקהל נהנים בטירוף(חוץ ממני ועוד כמה אחדים). זה נקודה פוזיטיבית חשובה. אפילו שלא התחברתי למופע, חימם לי את הלב לראות כל כך הרבה אנשים שמחים 3. היו מלא, אבל מללללללללא בחורות יפות. בנות - איפה אתן בדאנסים של רודבוי? תתחילו להגיע לנענע!!! 4. כמו שכתבתי - איימר סאונד וההופעות הפותחות היו מעולים. כל הכבוד לרגאיי הישראלי! 5. היתה חניה - ובשפע. 6. שלושה שירים בהופעה היו ממש טובים - forever loving jah africa unite no woman no cry 7. המקום היה מדהים ביופיו והסאונד גם כן. 8. לא נפלו שם קטיושות. 9. פגשתי הרבה חברים שלא ראיתי כבר הרבה זמן. 10. אולי, רק אולי, הוא יחזור הביתה וירים טלפון לאחד מהאחים המוכשרים שלו ויגיד להם - "אתם חייבים להופיע בישראל". רק אז נראה מארלי שווה על אדמת הקודש. שבת של שלום בלי נפילות, כתישות, קטיושות, קאסמים וכו'. שכל החיילים יחזרו אלינו בשלום (אם אפשר עם הראש של נסראללה על שיפוד). ראס ארבל love is my religion - dirty loooove

מסכימה

היה נחמד בסה"כ... לא הרבה יותר מזה. אני והג'ינג'י היינו מקדימה בהתחלה, ואחרי קצת מכות, צעקות באוזן ולחות מגעילה, החלטנו לפרוש - ממש תוך 10 דקות. שאר ההופעה הייתה מין מוזיקת רקע בשבילי, רק לקראת הסוף קצת הסתכלתי והקשבתי. בכל זאת היה מגניב כי זה זיגי, והלהקה הייתה באמת מעולה, הזמרות ליווי היו משעשעות ("יכול להיות שאין לה יד?" ) אבל היה קצת מעפן. ועדיין - כבוד על הארגון וההפקה, המון עבודה קשה הושקעה בערב הזה ובאמת כל הכבוד.

צריך להצדיע לזיגי שהגיע לכאן והופיע!!!

צריך להינות ממה שיש,אבל: קודם כל צריך לפרגן לזיגי ולהקתו על זה שהם בכלל הגיעו עד "ZION" והופיעו,היה גדול,הסאונד בהופעה היה מצוין,האוירה,האנשים,וההופעות,באמת תודה לכולם ובמיוחד למפיקי האירוע! עכשיו ביקורת:קודם כל רוצה להגיב על ה-D.J שניגן לפני ההופעה של זיגי(וזה לאחר היתיעצות עם הסאונדמן)הוא פשוט הרס את הסאונד,הבאסים חירחרו והוא פשוט גרם לעיוות צלילים. דבר שני:לא היה אלכוהול בברים,איך לאירוע כזה לא מוציאים אישור פשוט למכירת אלכוהול אני שואל אותכם?הרי לישמוע רגאיי בלי לישתות בירה קרה זה כמו להיתקלח עם מעיל גשם(ציתות"פקליה"),חוץ מזה הבארים לא נערכו בהתאם...(עודף קטן ושתיה,רד-בול וחברים) (הכל ביקורת בונה כמובן) חוץ מזה היה סבבה,ניתראה בשנה הבאה,אינשאללה.

be thankful for what you got

וואלה ארבל לא מסכים איתך. לא שאני חושב שהיתה הופעה מדהימה, לא שאני חושב שזיגי אמן רגאי ממש גדול, פשוט בתקופה כזו, אישית וכללית, לראות אמן בסדר גודל בינלאומי מופיע מול אלפי אנשים במדינה שנמצאת כבר 3 שבועות במלחמה זה משהו שצריך להעריך. בפשטות זיגי נתן הופעה טובה מאד ביחס לרמה שהוא מוציא בתקליטים לא ציפיתי ליותר מזה ובגלל זה לא התאכזבתי. כבוד לכל מי שהיה בהפקה והרים הפקה ברמה גבוהה מאד בתנאים לא קלים. מה אני אגיד עשה לי טוב לראות הופעת רגאי בסדר גודל כזה לפני הנופש בצפון (כמו שאומרים אם טבסקו לא בא אל ההר ההר יבוא לטבסקו ) שיהיה סופ"ש טוב ושגם השבוע שאחריו יהיה טוב

לכן לא באתי למרות...

שכל הכבוד להפקה שעושים דבר כזה בזמנים כאלו ... זיגי הוא פשוט לא אומן רגאיי אלא אומן פופ - תגשיבו לאלבום שלו דרגונפליי ותבינו! בכל מקרה הגיע הזמן להחזיר לציון את הסאונדים מחו"ל!!!

be thankful for what you got

וואלה ארבל לא מסכים איתך. לא שאני חושב שהיתה הופעה מדהימה, לא שאני חושב שזיגי אמן רגאי ממש גדול, פשוט בתקופה כזו, אישית וכללית, לראות אמן בסדר גודל בינלאומי מופיע מול אלפי אנשים במדינה שנמצאת כבר 3 שבועות במלחמה זה משהו שצריך להעריך. בפשטות זיגי נתן הופעה טובה מאד ביחס לרמה שהוא מוציא בתקליטים לא ציפיתי ליותר מזה ובגלל זה לא התאכזבתי. כבוד לכל מי שהיה בהפקה והרים הפקה ברמה גבוהה מאד בתנאים לא קלים. מה אני אגיד עשה לי טוב לראות הופעת רגאי בסדר גודל כזה לפני הנופש בצפון (כמו שאומרים אם טבסקו לא בא אל ההר ההר יבוא לטבסקו ) שיהיה סופ"ש טוב ושגם השבוע שאחריו יהיה טוב

אני חושבת שהכרת התודה קיימת

ואפילו די בבירור, אני אישית כתבתי ודיברתי רבות על הערכתי הרבה אליו ועל כך שהוא הגיע בסופו של דבר...זה באמת נגע ללב. אך עם כל זאת אני לא חושבת שזה סותר את הביקורת. "תגידו תודה על מה שיש לכם" זה בהחלט לא מתאים במקרה הזה, אני בהחלט מודה לו על כך שכיבד אותנו בזמנים קשים כאלה, אבל אני בהחלט לא יכולה להגיד שהייתה הופעה טובה.

כנראה שלא הובנתי

אבל זיגי מלכתחילה לא אמן רגאי בסדר גודל של הבחור הגדול (תרתי) שראינו פה בחודש שעבר, בגלל זה לא ציפיתי אישית להופעה שנספר אליה לילדים שיבואו. אני חושב שיחסית למה שציפיתי ויחסית לסיטואציה בכלל יש לנו (או לפחות לי) הרבה על מה להגיד תודה, והרבה בזכות ההפקה המקום והסאונד או בקיצור נדבר על זה עוד שעה

אני רק יוסיף

שגם אחרי זיגי וגם אחרי הסאמר ג'אם איקה מאוס נשארת ההופעה הכי טובה שראיתי!!!!!!!!! ככה במבחינתי.... בם ים יפו בת ים חולון!!!

בת ים יפו בת ים חולון..... ענק...

(לא הפסקתי לצחוק....)

מי זה הזיגי הזה?!

מזתאמרת מי זה הזיגי הזה? זה הבן של בוב מארלי!

מבין את מה שאתה אומר, ואני כבר יודע שאינך מתבייש מביקורות (מתיסיהו לדוגמא ) אבל מצד שני, אני מאמין שהחשיפה שההופעה הזאת קבלה, בצל המלחמה בצפון, והעובדה שאלפים באו לראות, לחוות, להרגיש, ההזדמנות הנדירה הזאתי שנתנה לנו, (ההזדמנות האישית שנתנה לי) והחלום של להחזיר את פסטיבלי הרגאיי של אכזיב, שכמעט רק כמעט התגשם.... כל זה ראוי לכבד ולכבוד וזה מגמד את מה שהיה על הבמה. לטוב ולרע כמובן.

אז מי זה באמת הזיגי הזה?

ארבל ידידי (הוירטואלי), בתור מי שעוקב אחרי הדברים שאתה כותב בפורום, בדרך כלל מסכים איתם ותמיד מעריך את היושר והכנות, אני מבין את המקום שממנו נמתחת הביקורת שלך אלא שבמקרה זה אינני מסכים עם דעתך. אני באופן אישי מאד אוהב את החומרים של זיגי ומעריך אותו כאמן. אני מסכים איתך שאפשר היה לצפות ממנו שיהיה יותר קומוניקטיבי אבל תסכים איתי שאיק-א-מאוס, לא מעט הכתירו את הופעתו כהופעת הרגאיי הכי טובה שהייתה השנה בארץ, היה עוד פחות קומוניקטיבי (אפילו ביחס לאלו שחלקו איתו את הבמה) ועדיין נתן הופעה מעולה. את הטענה כאילו זיגי מתמחה בחיקוי של אביו אני פשוט לא יכול לקבל. אם יש לזיגי קבלות על משהו, החל מתקליטו הראשון, זה על כך שתמיד הוא היה הוא עצמו ולא ניסה להיות מישהו אחר ובוודאי שלא ניסה להיות בוב. אפשר לאהוב את החומרים שלו ואפשר גם לא, על זה אין ויכוח. באופן אישי אני חושב שבדרך כלל היה פער די גדול בין החומרים הטובים שלו ובין הפקות, רובן בינוניות וחלקן ממש אנכרוניסטיות, שרק גרעו מאיכות החומרים האלה. השינוי המשמעותי בקריירה שלו, מרגע שהשכיל להיפטר מהמלודי מייקרס (ואני כולל בכך גם את spirit of music שבו ההרכב היה עדיין נוכח אבל סימן בבירור את השינוי), הופך אותו בשבילי לאמן לא פחות ממרתק. הכיוון המוזיקאלי שלו, החופש לחבר את התבניות המוכרות של רגאיי עם בלוז, רוק וכן, גם פופ (כפי שהכתיר אחד המגיבים את dragonfly, מצד שני כמה דיסטורשן יצא לך לשמוע ברגאיי כפי שהוא עושה באותו אלבום?) הולך ומבסס את המעמד שלו כיוצר ייחודי. יחד עם זה הוא כנראה נאלץ לשלם את המחיר על השינוי הזה. באופן טבעי מתייחסים אליו כאמן רגאיי אלא שהוא לא "מתאים" לא לאלה שמחפשים את טעם הרוטס של פעם ובוודאי שאיננו מספק את אלה שצורכים את המוזיקה הג'מאייקאית העכשווית. זיגי צריך להפסיק להמדד על פי הקטגוריות האלה ורק כך ניתן יהיה לשפוט את העשייה שלו בצורה הוגנת. לדעתי, הדבר הנכון ביותר מבחינתו היום הוא להמעיט ככל האפשר במופעי הצדעה, מחווה, זכרון לבוב ובכלל לצמצם למינימום ביצוע של שיריו, כפי שאכן עשה בהופעה אתמול. המופע שראינו ברעננה הוא חלק מסיבוב הופעות שמטרתו לקדם את האלבום החדש ולכן טבעי ולגיטימי שרובו יתבסס על החומרים האלה. הייתי שמח לבחירה קצת שונה של שאר השירים, הרבה חומרים מעולים מאלבומיו הקודמים לא נכללו בהופעה וזה היה מעט חבל. שוב, אפשר בוודאי להעלות טענות בעד ונגד הסגנון שמאפיין את זיגי היום, מן הסתם כל דעה בעניין זה היא לגיטימית. מצד שני מי שטוען שלא בא לראות אורח בסדר הגודל של זיגי כי "הוא כבר לא רגאיי" נשמע לי פשוט שקרן גרוע שמנסה לכסות על קמצנות כרונית. טיעון כזה הוא פשוט יריקה בפרצוף של כל אחד מהאנשים הטובים שמתאמצים להפיח רוח חיים בסצנה המקומית. דבר נוסף שלא נראה לי לגיטימי זה הציפייה לשמוע מזיגי עוד ועוד קאברים לאבא שלו (שמעתי לא מעט שהתאכזבו בנקודה הזאת). אנשים תבינו, זיגי הוא לא רק הבן של בוב. זיגי הוא זיגי, תרצו תקחו לא תרצו אל תקחו, מאד פשוט. מי שרוצה עוד ועוד מבוב מארלי (ואני אחד מאלה) יש לא מעט הקלטות שלו כפי שאתם יודעים. איש לא ימלא את מקומו של בוב מארלי ואיש כנראה גם לא יצליח להתעלות לרמת הנוכחות הבימתית והכריזמה שהייתה לו. אלו מכם שבכל זאת מתעקשים למלא את החסך בביצועי לייב לחומרים שלו חפשו את טוני ריי וכח ראסטה, הם מסתובבים בארץ ומחפשים קהל. כבוד גדול לכל מי שאירגן ולקח חלק בהפקה והעיקר שנחזור מהר לימים בהם אפשר יהיה להתקשקש בנחת על טעם וריח במוזיקה. אורי

לטעמי ההופעה של זיגי הייתה פשוט מעולה ומאוד מוסיקלית...

כשבאתי לראות את ההופעה של זיגי ידעתי פחות או יותר את הכיוון של המוסיקה אבל מה שלא ידעתי זה העיבודים המוסיקלים היפים והנגינה הפשוט טובה של ההרכב שהפגינו. אני בכל אופן יצאתי נשכר מהעובדה שקיבלתי השראה גדולה מאוד לגבי זיגי אני חושב שהוא זמר עם יכולות ווקאליות גדולות וקולנס שאין להרבה זמרים. עם זאת כן הצלחתי לראות את ההילה שיש סביב זיגי ממש כמו שהיה ואולי עדיין יש לאביו בוב בקיצור אני מאוד נהנתי מההופעה של זיגי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רגאיי, דאב ורוטס
בחר
בחר