ייעוץ/חוות-דעת בנושא מלווי-קבוצות לחו"ל

שלום אבקש עזרה/עצה מכל מי שקשור לנושא לווי-קבוצות בחו"ל: אני בן 50 לאחר פרישה משנים רבות של עבודה בענף ההייטק. אני מעונין לעשות סוויץ' בחיי. ראיתי היום שפותחים קורס מלווי קבוצות לחו"ל בחב' מגה - 4 חודשים פעמיים בשבוע עד הקיץ. אין לי אם מי להתייעץ. אשמח אם תתנו לי עצות בנושא : יש הבדל בין מדריך ומלווה ? כדאי ללמוד את זה ? איזה תעודה מקבלים ? מה התכונות הרצויות למלווה קבוצות ? יש עבודה בזה ?מה ההשקעה ? ממה להיזהר ? וכו' וכו' בתודה מראש אם תוכלו לעזור לי בכמה מילים או להפנות אותי לעזרה שלומי

מלווה קבוצות או מדריך

שלומי שלום, הקורסים הללו שמציעות חברות נסיעות הם קודם כל עסק כלכלי שנועד להגדיל את מעגל הפעילות של החברות (בחברות שבד"כ משמשות כחברות המארגנות טיולים לחו"ל). בסוף הטיול יוצע לך סטאג'(אימון) בחו"ל שאף הוא טיול נוסף שתוציא החברה. אם עורכי הקורס מבטיחים לך תעסוקה בחברה בסיום הקורס, דע לך שהסיכוי אפסי. לעיתים הם "שולפים" חניך בולט או שניים וזה קורה בתקופה בה יש גאות בענף. דע לך שהמצב כרגע בשפל ומדריכים רבים ומנוסים לא מצליחים לצאת ללוות טיולים אפילו לא בעונת השיא (קיץ סתיו). לגביי מלווה או מדריך: בעקרון כל "מדריך" שיוצא לחו"ל עם קבוצה ישראלית נקרא "מלווה קבוצות" כשלרוב מוצמד מדריך תיירים מקומי בחו"ל. מידת ההדרכה של המלווה הישראלי לעומת זה המקומי תלויה בחברה המוציאה את הטיול, באישיות של המלווה הישראלי ובאיכות המדריך המקומי. יש חברות בהן המלווה הישראלי הוא רק אדמיניסטרטור כשכל ההדרכה מבוצעת ע"י המדריך המקומי. במקרה זה נדרש לרוב המלוו הישראלי לתרגם את דברי המדריך המקומי לאורך כל הטיול (מלאכה לא קלה כלל ועיקר למדריך,וגם מתיש לקהל המאזין). בחברות אחרות (החברה להגנת הטבע, החברה הגיאוגרפית ועוד) המלווה הישראלי נדרש לקחת חלק דומיננטי בהעברת המידע לקהל, בהפעלה שלו וכמובן באדמיניסטרציה של הטיול (הקהל שמגיע לטיולים בחברות האלה מצפה לסוג כזה של הדרכה). בגלל זה בחברות האלה לעיתים מוותרים על המדריך המקומי, אם זה ניתן ע"פ החוק המקומי, או שוכרים מדריך מקומי בנקודה כזו או אחרת (מוזיאון או אתר). כמובן שבהדרכה כזו, הכישורים שנדרשים מהמדריך בידע, בהכרות עם המדינה גבוהים בתחום הידע וההכרות עם המדינה. בעקרון כדי להדריך בחו"ל לא נדרשת כיום תעודת הסמכה או רישיון. בתקופה מסויימת, תקופה מסויימת חייב משרד התיירות ליווי קבוצות ברישון שהתקבל בעקבות קורס מהסוג הזה, כיום זה לא קיים. חברות קולטות להדרכה (כשיש עבודה), לאו דווקא על סמך התעודה של הקורס, אם כי יש בינהן כאלה שזה יכול לסייע להן. דווקא החברות (החברה להגנת הטבע, החברה הגיאוגרפית ועוד) מקיימות מערך קליטה משלהן ותעודה של קורס מלווה קבוצות אינו מהווה תנאי. מקווה שעניתי לך על מרבית התהיות. נדב (מלווה קבוצות)

מדריך קבוצות- מלווה קבוצות

מצטרפת למרבית דבריו של קודמי. עם אזהרה חריפה בצד! על בזבוז מוחלט של כספך. חברות הטיולים מכשירות בשנה מחזור של כ-200 תלמידים לשנה(לחברה ) תעשה חשבון של כמה חברות גדולות (נתור, אופקים,רימון, דיזנהואז, מגה) ותעשה לבד את הכפולות-כמה מלווי קבוצות נכנסים לשוק כל שנה. גם אם נניח ש 25% אינם מעוניינים לעסוק בתחום, ורק למדו לשם ידע אישי (יקר מאד אגב) ועוד 25% שאינם מתאימים לעסוק בתחום בשום פנים ואופן(אבל לא "הפילו " אותם בשלבים מוקדמים של הקורס, כי מעוניינים לקבל את שכר הלימוד והסטאז') עדיין נותרו 50% שמעוניינים לעסוק בתחום. אפילו על פי עקומת גאוס , יש אחוז מסויים של מי שבאמת מתאים לעסוק בנושא- נניח 10% מהסכום הכללי. גם אם אתה נמצא בTOP של האוכלוסיה הזו- אין לזה קשר לתעסוקה עתידית בתחום. וזה מה שאתה מחפש, נכון? . הסיכוי שלך לעסוק בתחום-הוא אפסי, ללא שום קשר לידע שלך או לכישורייך. שיטת המיון לעבודה, אינה קשורה כלל ליכולת שלך, וברור אגב שבמצב שוק בשפל(ובתחום הטיולים המאורגנים היתה ירידה של לפחות 30% בעונה הקודמת) כל רכז הדרכה או רכז כ"א בחברה יעדיף להעסיק את המדריכים המוכרים לו , הוותיקים, שיש להם "קבלות" מוכחות. עלות הקורס היא עלות ראשונית, לכך עליך להוסיף עלות של "טיול הכשרה " במהלך הקורס, במרבית החברות , עלות "סטאג'" ועלות בחלק גדול של החברות של "עוזר מדריך" (גם אם לא עלות ישירה ,אבל הוצאות בחו"ל,אובדן ימי עבודה וכו) ואחרי כל זה תקבל נייר שמעיד כי סיימת את הקורס בהצלחה.בעבר החברות רשמו בפרסום לקורס כי"למצטיינים מובטחת עבודה" בשנים האחרונות,גם זה לא רשום- כי יש חובת אמת בפרסום. וזהו. אז בכלל בלי להכנס למרכיבי התפקיד , ובאיזה מדינות מדריך הוא רק "מלווה" והיכן הוא גם" מדריך" -הסיכוי שלך לעסוק אי פעם בהדרכה/ליווי הוא אפסי. ושוב מבלי להכיר אותך, יכולותיך או רמת המוטיבציה שלך. חבל על כספך, זמנך או האנרגיה שתשקיע בעניין. אם יש לך שאלות נוספות, אוכל לענות במייל. יונית (מוסמכת ומפוקחת)

מלווה קבוצות או מדריך

שלומי שלום, הקורסים הללו שמציעות חברות נסיעות הם קודם כל עסק כלכלי שנועד להגדיל את מעגל הפעילות של החברות (בחברות שבד"כ משמשות כחברות המארגנות טיולים לחו"ל). בסוף הטיול יוצע לך סטאג'(אימון) בחו"ל שאף הוא טיול נוסף שתוציא החברה. אם עורכי הקורס מבטיחים לך תעסוקה בחברה בסיום הקורס, דע לך שהסיכוי אפסי. לעיתים הם "שולפים" חניך בולט או שניים וזה קורה בתקופה בה יש גאות בענף. דע לך שהמצב כרגע בשפל ומדריכים רבים ומנוסים לא מצליחים לצאת ללוות טיולים אפילו לא בעונת השיא (קיץ סתיו). לגביי מלווה או מדריך: בעקרון כל "מדריך" שיוצא לחו"ל עם קבוצה ישראלית נקרא "מלווה קבוצות" כשלרוב מוצמד מדריך תיירים מקומי בחו"ל. מידת ההדרכה של המלווה הישראלי לעומת זה המקומי תלויה בחברה המוציאה את הטיול, באישיות של המלווה הישראלי ובאיכות המדריך המקומי. יש חברות בהן המלווה הישראלי הוא רק אדמיניסטרטור כשכל ההדרכה מבוצעת ע"י המדריך המקומי. במקרה זה נדרש לרוב המלוו הישראלי לתרגם את דברי המדריך המקומי לאורך כל הטיול (מלאכה לא קלה כלל ועיקר למדריך,וגם מתיש לקהל המאזין). בחברות אחרות (החברה להגנת הטבע, החברה הגיאוגרפית ועוד) המלווה הישראלי נדרש לקחת חלק דומיננטי בהעברת המידע לקהל, בהפעלה שלו וכמובן באדמיניסטרציה של הטיול (הקהל שמגיע לטיולים בחברות האלה מצפה לסוג כזה של הדרכה). בגלל זה בחברות האלה לעיתים מוותרים על המדריך המקומי, אם זה ניתן ע"פ החוק המקומי, או שוכרים מדריך מקומי בנקודה כזו או אחרת (מוזיאון או אתר). כמובן שבהדרכה כזו, הכישורים שנדרשים מהמדריך בידע, בהכרות עם המדינה גבוהים בתחום הידע וההכרות עם המדינה. בעקרון כדי להדריך בחו"ל לא נדרשת כיום תעודת הסמכה או רישיון. בתקופה מסויימת, תקופה מסויימת חייב משרד התיירות ליווי קבוצות ברישון שהתקבל בעקבות קורס מהסוג הזה, כיום זה לא קיים. חברות קולטות להדרכה (כשיש עבודה), לאו דווקא על סמך התעודה של הקורס, אם כי יש בינהן כאלה שזה יכול לסייע להן. דווקא החברות (החברה להגנת הטבע, החברה הגיאוגרפית ועוד) מקיימות מערך קליטה משלהן ותעודה של קורס מלווה קבוצות אינו מהווה תנאי. מקווה שעניתי לך על מרבית התהיות. נדב (מלווה קבוצות)

תודה רבה לכם, עזרתם לי להכיר את הנושא. אני אחפש שטחים אחרים....

ייעוץ/חוות-דעת בנושא מלווי-קבוצות לחו"ל

שלום אבקש עזרה/עצה מכל מי שקשור לנושא לווי-קבוצות בחו"ל: אני בן 50 לאחר פרישה משנים רבות של עבודה בענף ההייטק. אני מעונין לעשות סוויץ' בחיי. ראיתי היום שפותחים קורס מלווי קבוצות לחו"ל בחב' מגה - 4 חודשים פעמיים בשבוע עד הקיץ. אין לי אם מי להתייעץ. אשמח אם תתנו לי עצות בנושא : יש הבדל בין מדריך ומלווה ? כדאי ללמוד את זה ? איזה תעודה מקבלים ? מה התכונות הרצויות למלווה קבוצות ? יש עבודה בזה ?מה ההשקעה ? ממה להיזהר ? וכו' וכו' בתודה מראש אם תוכלו לעזור לי בכמה מילים או להפנות אותי לעזרה שלומי

מלווי קבוצות לחו"ל, יענו "גרופ ליידר"

לואן קיבלת תשובות מקיפות ומלאות, אבל בכל אופן תרשה לי להאיר להעיר ולהוסיף. אם אתה "סרוט" בנושא סיורים וטיולים בחו"ל, לדעתי קורס "מלווי קבוצות" לחו"ל (כדאי לבדוק באיזה קורס הדגש הוא על ה"חומר") יפתח לפניך את העולם על נופיו, ההיסטוריה (ארכיאולוגיה) הגאוגרפיה,גאולוגיה, עולם החי והצומח,אקלימים דתות,והנוף האנושי. אם הדגש הוא גם על מסלולים, מה טוב... יש לבחור קומבינציה של חומר רב, מחיר נמוך. אני מסכים עם דברי קודמיי , כוונת מארגני הקורס לקחת ממך מקסימום ולתת לך מינימום אבל מי שסקרן אמיתי יכול להנות מקורס כזה ולהוציא ממנו את המקסימום. הערה לגבי "מלווה קבוצות - מדריך" המושג "מדריך טיולים לחו"ל" הוא פטנט ישראלי בלבד, לא קיים יצור כזה באף מדינה והסיבה פשוטה להפליא, שפת העבר היא שפה שלא משתמשים בה בשום מקום בעולם ולכן "מלווה הקבוצה" שזה למעשה התרגום הבין לאומי של המושג "גרופ ליידר" הוא גם מתרגם, ואם לתרגם אז מדוע לא לעשות את עבודתו של המדריך המקומי (הרי אנחנו לא מאמינים לאף אחד או/ו אנחנו יודעים הכל יותר טוב) וכך נולד המושג "מדיך לחו"ל" (כשקיבלתי קבוצות מחו"ל, ה"מלווה" היה מציג אותי לקבוצה, ובפעם הבאה שראיתי ושמעתי אותו היה כשקיבלנו טייפ בחנות...) אבל למעשה מה שיותר חשוב מלהכיר את המקום בו אתה "מלווה" להכיר את "חוקי" הליווי שזאת תורה בפני עצמה. והרבה "מדריכים" שנחשבים לכוכבים אינם שולטים בדקויות ה"משחק". אני מציע לך ללמוד גם את רזי "חוקי" מקצוע הליווי שיעזרו לך להפחית עלויות כש"תעשה" טיולים עצמאיים בעולם עם המשפחה, חברים ולבד. (עלות הקורס יתקזז במהרה, אבל הכף וה"חומר" ישארו) בשלב הזה תוכל לבדוק באם אתה מסוגל לחדור לרשימת המדריכים בחברת נסיעות, והאם אתה מסוגל להוביל קבוצה לחו"ל, אם לא תנסה לעולם לא תדע. שיהיה לך בכף ds

אהבתי מה שכתבתם פה האמת שידעתי שמלווה קבוצות עושים בממוצע אולי 4 טיולים בשנה אבל אחרי מה שקראתי בפורום הזה ובעעוד כמה פורומים אני הבנתי שאני לא רוצה לעסוק בנישה הזאת של הדרכת טיולים לחו"ל אני לומד קורס מורה דרך וחשבתי שאני ירחיב את אופציית העבודה שלי אבל זה עשה לי סדר  יותר טוב בראש עכשיו ואולי בעוד איקס זמן שאני יהיה מנוסה בתחום אני יבוא לחברה ויציע לה את שרותי לפי מה שאני מבין לא צריך כבר תעודה האמת שיש לי חבר ארגנטינאי שהוא עשה טיולים לקבוצות בחול בלי רשיון כנראה שהכול זה עניים של נסיון ולא של תעודה

חבל על הכסף והזמן ראה עצות למתעניין שמופיעות בהתייחס לרימון וטיולים כאן ובאתר שנקרא פורום לקוחות רימון טיולים

שלומי שלום.

קראתי את התגובות הרבות שקיבלת. כמובן שכל אחד כותב מן החווייה האישית שלו.

בארבע השנים האחרונות אני עומד בראש הקורס שמכשיר את המדריכים לרימון טיולים. אנחנו משתדלים ומקפידים לומר את האמת בכל מצב. מספר הבוגרים שהשתלבו ועובדים בענף הוא פשוט מדהים.   מציע לך ליצור קשר עם ארולי - מנהלת הקורס, להביע את חששותיך, לשמוע  ואז תוכל להחליט. כי דבר אחד שנינו, אתה ואני יודעים ( אני מדריך כמעט 20 שנה ובוגר הקורס של רימון) :

אם יש לך את החיידק הזה אתה חייב את זה לעצמך. אם אתה מתאים אני מבטיח שנעשה הכל הכל כדי שתוכל להשתלב.

אגב, ברימון טיולים איננו מקבלים לעבודה אלא את בוגרי הקורס שלנו שנפתח רק פעם בשנה באוקטובר.

עמוס אבידוב, 050-5242266,  amos@eldiwaan.com

סליחה:  אורלי  050-9360271     orly@eldiwaan.com

אתר האינטרנט המתקדם בעולם להשוואת מלונות, תוכלו להשוות בין כל האתרים המובילים בעולם, למצוא את המלונות הזולים ביותר ולחסוך זמן וכסף בדרך לחופשה הבאה שלכם.

https://goo.gl/OHcdtc

אשמח לדעת מה היו התגבות לשאלתך  תדה

אודה לכם אם יש מישהו שיכול להביא את החוק הבינלאומי שיש צורך במדריך מקומי בערים פראג, וינה, בודפשט, ברנו.

אני מחפש מזה זמן את החוק המחייב שכנראה מתפרסם באתרי משרדי התיירות המקומיים באותם ארצות.

אם מישהו יכול להאיר את עיני בחוק אשמח   באיימלtiger514@walla.co.il

אודה לכם אם יש מישהו שיכול להביא את החוק הבינלאומי שיש צורך במדריך מקומי בערים פראג, וינה, בודפשט, ברנו.

אני מחפש מזה זמן את החוק המחייב שכנראה מתפרסם באתרי משרדי התיירות המקומיים באותם ארצות.

אם מישהו יכול להאיר את עיני בחוק אשמח   באיימלtiger514@walla.co.il

שלום

השאלה ששאל שלמה בשנת 2003, רלבנטית לי עכשיו. האם גם התשובות שעניתם לו לגבי הירידה בדרישה למדריכי טיולים בחול, עדיין קיימת? דהיינו....אין צורך במדריכים\מלווי קבוצות?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיולים בחו"ל
בחר
בחר