אז מה יהיה עם התיירות ביום שאחרי הקורונה?

כולם מחכים ליום הזה, מדברים על מתי הוא כבר יגיע ורק חושבים על הרגע המיוחל שבו יפציע.

היום שאחרי הקורונההוא כנראה היום שרוב האנשים בעולם מחכים לו.

מתי ידברו על הקורונה (או בשם הכינוי שנתתי לה "הארורה") בלשון עבר, כמשהו שחווינו וסיימנו איתו? את זה כנראה אף אחד לא יודע, עדיין.

רציתי לשאול אתכם על הקורונה בהקשר לעולם התיירות, שכנראה נפגע הכי קשה בעקבות המגיפה. 

מה יקרה לתיירות כשהקורונה תיגמר לדעתכם? האם זה יהיה כרגיל? האם יתחלפו וישתנו דברים ונורמות שהיו נהוגות כבשגרה? 

הנה כמה דברים שלהערכתי יקרו בתקופה הקרובה של 5 השנים הבאות לפחות (כן כן עד 2025), בגלל הקורונה! 

א. בועות תיירות ושתפ"ים בין מדינות - כנראה שבמדינות שכנות בעלות גבול משותף (אך לא בהכרח), ייצרו מעין בועות תיירות בהם אזרחי המדינות הללו יהיו רשאים לתייר בין המדינות בבועה, כאשר לאזרחים אסור לבקר במדינה שנמצאת מחוץ לבועה שנקבעה (זה כבר מתחיל לקרות בניו זילנד ואוסטרליה וגם עבדו על זה בישראל- הנה כתבה). לאור התפתחות התחלואה בישראל, נקווה שהממשלה אכן תצליח ליצור בועות תיירות כאלו עם שכנותינו מיוון או קפריסין למשל.

 

ב. ירידה באיכות החוויה הקולינרית - אין ספק שאחד הנפגעים הגדולים של הארורה, הוא ענף המסעדנות. מסעדות רבות כבר נסגרו, ועוד יותר בדרך להיסגר. מה גם שהגבלות הריחוק החברתי והשפעותיהן, מוציאות את הכיף מהבילוי. לא נראה שהקורונה תיעלם בשנים הקרובות ולכן נצטרך לחיות איתה ומסעדות שלא יעמדו בהיגיינה גבוהה ושמירה על תקן בריאותי מחמיר (מה שמאפיין מאוד אגב את מדינות המזרח ודרום אמריקה), יסבלו מאוד מחוסר לקוחות. 

לכן החוויה הקולינרית של כולנו, הולכת להיפגע בצורה יחסית משמעותית, גם ברגע שיפתחו לחלוטין את השמיים.

 

ג. תיירות פנים תיירות פנים תיירות פנים - המגמה שהולכת ומתקדמת היא להשקיע יותר בתיירות פנים מ-2 סיבות מובנות והגיוניות - הראשונה היא שהכסף שהתיירים הישראלים יוציאו יישאר בבית, כך שהמדינה מרוויחה והתיירות משתקמת. השנייה היא הרצון שאזרחים לא ייצאו יתר על המידה מהמדינה כדי להימנע מהדבקות חדשות. לכן לטעמי, משרד התיירות יעדיף להשקיע בתיירות בארץ ולנתב תקציבים לעסקים קטנים ופיתוח של אתרי תיירות ומסלולים במדינה.

 

ד. ההופעות, הפסטיבלים ומסיבות הענק - הופעות ענק של הלהקות הגדולות בעולם, פסטיבלי המוזיקה הנחשבים (TommorowLand וכו') והמסיבות במועדוני הלילה הפופולריים סופגים גם הן מכה קשה. גם כאשר הקורונה תחלוף, נראה שצפיוות של אלפי ועשרות אלפי אנשים ממדינות שונות בעולם, במקום אחד תהיה עניין בעייתי לאנשים רבים. 

 

ה. פארקים ומרחבים פתוחים - נראה שאתרי הטבע והפארקים הגדולים הולכים לקבל בוסט משמעותי של מבקרים בזמן הארורה וגם אחרי שתחלוף לה. המרחבים הללו כמובן מציעים יופי נהדר, ריחוק חברתי, פעילות ספורטיבית וחיבור עם הטבע. כל מה שצריך למי שמעוניין להימנע מן הנגיף המר וליהנות מן החופשה בחו"ל.

 

ו. פחות דירות Airbnb, יותר מלונות - הכותרת של הסעיף מתעתעת, שכן נראה שהשפעות הארורה דווקא יגרמו לאנשים להעדיף דירות אירביאנבי אינטימיות וקטנות מאשר מלונות עמוסים במבקרים. אך ממה שאני קורא בבלוגים ואתרים, הסגר והפגיעה האנושה בתיירות גרמו לבעלי דירות אירביאנבי לנסות להיפטר מהן או לשנות את הכיוון ולעבור להשכרה לטווח ארוך לקהל המקומי. כל זה יכול לגרום לכך, שכאשר הקורונה תיגמר, יהיה מחסור בהיצע הדירות Airbnb, מה שיוביל את התיירים למלונות הגדולים.(הצפוי בעשרות אחוזים) 

 

איזה עוד שינויים משמעותיים אתם צופים בעולם התיירות של אחרי הקורונה? בואו נדבר על זה

 

צריך לעשות הבחנה בין שתי תקופות: עד מציאת חיסון ואחר כך. עד מציאת החיסון ( שמי יודע כמה זמן זה ייקח ) במוקדם או במאוחר העולם יצטרך להסתגל. תהיינה הגבלות כאלו ואחרות על התקהלות , בדיקות בשדות התעופה והתאמות שונות שקשורות לנגיף. לדעתי גם יכול להיות מצב שהנגיף ייחלש משמעותית מבחינת ההדבקה והקטלניות שלו ואולי גם ייעלם עוד לפני שיהיה חיסון, כמו שיהיה עם הסארס. במקרה כזה המצב יחזור לקדמותו. אם יהיה חיסון ,ברור שנהיה כבר אחרי כל זה. כרגע הרבה שאלות ומעט תשובות ,כי גם המומחים מגששים באפילה.מה שבטוח זה שברטרוספקטיבה אנחנו יכולים להעריך את התקופה שהיתה עד לפי 5 חודשים שיכולנו לטוס בכיף ללא חשש והגבלות. נקווה שנחזור לזה בחודשים הקרובים.

הי! 

תודה על המידע, מסכים מאוד עם מה שנכתב. עד שלא יהיה חיסון או שהמגיפה תקרוס מעצמה ותעלם, נאלץ לחיות תחת שיגרת קורונה. להמנע מהתקהלויות, להסתובב עם מסכות ולשמור על היגיינה, בדיוק כמו השיגרה של היום. כאשר אחד מהשניים יתרחש, נוכל לחזור לשיגרה בטוחה יחסית. בינתיים יש לא מעט יעדים בצפון שניתן לבקר בהם, לטייל ולהנות ממש כמו בחו״ל, ואולי זאת בכלל ההזדמנות שלנו להכיר טוב יותר את הארץ. 

קראתי כתבה מעניינת על הנושא כאן

מוזמנים לקרוא גם emo_01.png


דרושים עובדים לעבודה מהבית בהזנת תוכן והזנת נתונים כתיבה, לפניות שלחו לי הודעה בוואצפ 054-5699972 עופרי

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיולים בחו"ל
בחר
בחר