טיול פארקים באירופה (פריז גרמניה ושוויץ)מומלץ וטיפים לפאריז

אז השנה החלטתי להפתיע את אחי ולקחת אותו לטיול פארקים מדהים באירופה!

הכל תכננתי לבד, יום אחר יום וצעד אחד צעד. אספתי המון טיפים שיוכלו לעזור לכל אחד מכם! החל מאישתך שתבנה על הגאלי לפייט ועד אליך (שמן הסתם תחשוק בלהתחדש באייפוד חדש או במסאז/).

אני מתחיל מטיפ מאוד חשוב-אירופה יקרה! - מאוד יקרה! למעשה מומלץ מאוד להגדיר תקציב לילדים שממנו לא חורגים בשקל (אני ארחיב בהמשך אך חשוב לי לציין עובדה זו).

הטיול בגדול היה שבוע בפריז (כולל הדיסנילד ואסטריקס פארק) ו-4 ימים בrust בגרמניה (כפר בו ממוקם פארק אירופה) כולל יומיים בפארק אירופה.

הגענו לפאריז ב30/7/12 נחתנו בטיסה של אל-על, הטיסה היתה מאוד מאכזבת! מערכת המולטימדיה של אל-על זוועתית וחוץ מזה שהשירות הוא מתחת לכל ביקורת! אם יש לכם דרך לטוס בחברה אחרת ואתם דואגים שלא יהיה לכם מה לאכול אתם בהחלט תתאכזבו מהאוכל המוגש במטוס ומהשירות, עדיף לכרטס בדילים השונים באינטרנט ולא להתלהב כאילו אל-על היא החברה היחידה שקיימת בשוק.חברות רבות כמו air-france מציאות לרוב אוכל כשר למהדרין אותו ניתן להזמין מראש (למי שזה חשוב).

נחתנו בCDG בסביבות שתיים בצהריים שם עלינו על אוטובוס שלקח אותנו לרובע אופרה המדהים (מומלץ להזמין מלון רק שם). הגענו למלון המציע אוכל כשר (אנחנו שומרים) שנקרא AIDA OPERA ואני חייב לציין שהשירות שם מדהים ולבבי! האוכל הכשר זה בזבוז כסף! לא טעים! דל ! ויקר! 30 אירו לזוג! על קפה לחמניה וקוראסון כשר עאלק! - בושה! המלון בלי שום קשר יקר היתרון החשוב שלו זו העובדה שיש מזגן ולא מומלץ לבלות תקופה זו בלי מזגן.

פאריז מלאה בגנבים! היזהרו! בזמן השהייה בפאריז יגשו אליכם ברחוב נשים מסכנות עם דף ולוח . תרחיקו אותם\ן מיד! הם גנבים! בזמן שתמלאו להם פרטים כי תחשבו שהם נכים הם יכייסו אתכם בעזרת שותף\ה , אז ראו הוזהרתם.

גניבים נוספים אלו התורכים שיגשו אליכם ויתלהבו שאתם מישראל במגביל הם יתלהבו מהג'ינס שלכם ישאלו מאיזה חנות הוא מישראל וינסו לגנוב מכם - יזהרו!

ברובע האופרה , רחוב rue richer יש המון מסאג'יסטיות סיניות - לא ללכת ! זה לא מקצועי ! זה פשוט מקום לגנוב כסף מתיירים ובהמשך הרחיב.

ביום למחרת 31/7 נסענו ברכבת  A RER (רכבת זו משתלבת מצוין עם המטרו ויש לה תחנה באופרה עצמה. אין לכם מה לדאוג כי מאוד קל להתמצא בפאריז וזה נורא ברור מה לקחת ואיך) לדיסנילנד פאריז , היה מקסים היינו בו מ 10:20 עד 00:00 - וכן נשברו לי הרגליים! לא להפסיד את המופע על הטירה בסוף היום שמתקיים או בעשר בלילה או באחת עשרה! פשוט מדהים ונראה לי שרלוונטי לקיץ(בחיים שלכם לא תראו מופע כזה). לאחר התלבטות אין ספק שיום אחד מספיק לשני הפארקים! רבותי לא להיסחף יש בפארק גם מתקנים דבילים לחלוטין כמו המתקן של "באז - לייט" אולי אני אומר את זה כי בפארק אירופה יש אותו דבר אבל שם זה מגעיל באותה מידה. אני בHOT SEASON הספקתי את כל שני הפארקים והיו תורים מטורפים.

ב1/8/12 היינו בפארק אסטריקס, אני מצטער שאני אומר את זה אבל בזבזתי לא פחות מ120 אירו כדי להגיע אליו (הוא נמצא בחתיכת חור מחוץ לפאריז) וזה היה בזבוז הכסף הכי גדול שעשית -ממש כך! כל המתקנים בפארק הזה יש להם העתק אחד לאחד בפארק אירופה. מדובר בפארק אקסטרים נחמד ולא יותר מזה! אני כ"כ מצטער שהלכתי אליו כי בתוך הפארק יש רכבת הרים עם 7 לופים בשם goudurix והיא הרסה לי את הגב! שבוע היו לי כאבים שאני לא מאחל לאף אחד. אני ממליץ לוותר על הפארק הזה הוא לא כזה טוב כמו שעושים ממנו. יש הסעה ממרכז אירופה אך היא עולה 40 אירו לאדם.

ליד מגדל אייפל יש מקום שנקרא "אקווריום דה פאריז" מן אקוורים ענק עם דגים ופירות ים מכל הסוגים והמינים - מיותר בזבוז כסף ! לא מומלץ בכלל וחוץ מזה שהכל בצרפתית ולא תבינו כלום (ובשביל מה המציאו את NG WILD)

ביום ראשון ב5/8 טסנו לסטרסבורג בצרפת שם שכרנו רכב דרך חברת sixt (היה שם מוכר שמן שלא יכל לזוז ולא רצה להסביר לנו איך מתניעים את הרכב - בן אדם אנטיפט ולא נחמד(היחיד בכל צרפת)! ממש אשמתי שהיה מבצע טוב על הBMW אז לקחתי) ונסענו לכפר rust בגרמניה ששם ממוקם פארק אירופה.

לנו בבית הארחה מדהים ולבבי 4 לילות . לא מומלץ ללון במקום אחר עם אותים להעצים טת החוויה הכפר מדהים ושקט מאוד ואני לא מקנא במכוניות שעמדו בכניסה לכפר בשעות הבוקר! מדובר בפקק מהכפר ringshiem עד לשם של איזה 40-60 דקות! לכן תשתדלו למצוא בית הארה אך ורק בכפר rust וכך גם תיהיו קרובים לפארק אירופה.

רבותי יש לנו מנצח! פארק אירופה הוא פארק מדהים. הגרמים חושבים על הכול והפארק מתוקתק ברמה יוצאת דופן. בפארק יש רכבת הרים יותר נכון ה-רכבת מס' 1 - הסילבר סטאר. התור היה לא ארוך והוא עובר מהר 30-40 דקות וכבר היינו בפנים ועוד בשורה הראשונה,כאשר עולים לרכבת נפתחים תאים מיוחדים בו כל אחד יכול לשים את חפציו! יש 3 רכבות שרצות במקביל וכך פעם שמגיע קרון אז נפתח לו תא מיוחד (זה נכון לגבי כל הרכבות בפארק).

בפארק אירפה לא ישאירו אתכם יבשים - לא לוותר על הפוסידון - גם אם מדובר בתור של שעה וחצי הוא שווה את זה ולא לוותר על הוודאן - הרכבת ההרים החדשה ליד האיזור הספרדי! יש רכבת הרים צרפתית נוספת שאני לא זוכר את שמה אבל היא בהחלט בזבוז של זמן  -  לא מפחידה ולא מעניינת!

בפארק אירופה יש מתקן בכל חור ! החל ממתקן באיזור היווני שמדמה כאילו אתם בסירה וזו מתהפכת, נראה לי קוראים לזה אטלנטיס וזה יגרוס לכם להקיא (זה נמצא ליד מתחם האוכל היווני).

בפארק אירופה יש רכבת שדים מעולה (התור היה קצר) אפילו אני קפצתי באיזה שהוא שלב. הפארק מלא במופעים - בשום פנים ואופן אסור להפסיד את מופע ההחלקה על הקרח! - חובה! ולא את מופע הסוסים במתחם הספרדי ! ואת קולנוע ה4D! - למרות שהסרט היה ב90% גרמנית הוא היה מדהים!

בפארקים באירופה עלות בקבוק קולה 0.50 ל' הוא 3 אירו! סודה בכוס 2 אירו.

במהלך השהות בפארק ראיתי שאוכלים שם מן חטיף שזו שקית צהובה בצורת קונוס כזה. מדובר בדובשניות (מסתבר שגם את זה העתיקו מאיתנו) שמצופות בשוקולד - לא טעים!

בפארק יש מלא מתקנים שווים לאלו מכם שמגיעים לפארק על הבוקר מומלץ לרוץ והתחיל ברכבת ה-וודאן! התור במהלך היום בקיץ יכול להגיע ל 80-120 דקות! בסילבר סטאר יש תור ארוך אך הוא נרגע במהלך היום ואילו בוודאן בגלל שהוא חדש אז זה פשוט נהייה יותר גרוע!

המזכרות בפארק מאוד יקרות ! הכל יקר באירופה! בושם שנמכר בארץ ב 30-40 אירו נמכר שם ב 60-80 אירו - ואני לא מגזים!

שום דבר באירופה לא זול! הדיוטי פרי של פאריז יקר! הדיוטי פרי של שוויץ - יקר מאוד!!!!!!! בכלל, שוויץ יקרה בצורה מעצבנת!

הדיוטי פרי בישראל זו בדיחה ההבדלים לרוב בין המחירים בארץ לבין מחירים בדיוטי פרי הם הבדלים של 20 ש"ח בלבד! לא להתלהב זה פיתוי שיעלה לכם ביוקר.(והדיוטי פרי באירופה זו גניבה לאור היום)

לדוג' בושם מסוג מסוים נמכר בדיוטי פרי בארץ תמורת 220 ש"ח (55 דולר) בארץ מחירו לחגים כרגע הוא 169-199 ש"ח (45$) .

גם מוצרי טיפוח ההבדלים הם של 10 - 20 ש"ח ולרוב יש מבצעים מטורפים בארץ - אז תגידו לרותי שאתם לא קונים בדיוטי!

ותפסיקו להיות שמנים ולקנות את כל השוקולדים בחנות! זה יעשה לכם פצעים בפה! בלאגן בבטן! ועוד אימוני כושר אינטנסיביים לצורף שריפת הקלוריות! פנקו את עצמכם עם בבגד חדש אבל לא עם עוד קלוריות לחגים!

כאשר נסענו לשוויץ היינו חייבים לקנות מדבקה לכבישי האגרה (מדבקה שעולה  35 אירו בתחנות דלק) תדאגו להדביק אותה בקצוות כדי שתוכלו להסיר אותה ולמכור אותה בהמשך.

ודאגו לתקצב כל ילד מראש (זה התקציב שיש לך עשה איתו מה שאתה רוצה , אחרת הילדים יהפכו את הטיול לבלתי נסבל).

אגב במהלך השהות ביער השחור היינו במושב שנקרא "טיטיסה" במקום יש בריכה + סאונות ענקיות שנקראות baden paradise - וזה סתם בזבוז של כסף ! בכניסה מקבלים מן צמיד שאיתו ניתן לקנות מהבר (כל השיקים שם מגעילים - לא להתלהב) צאו משם והזמינו מדוכן האוכל קולה). בטעות לא שמתי לב ונכנסתי לאיזור הסאונות ומיד יצאתי ! את הפקידה ביציאה זה לא שכנע והיא טענה שנשארתי שם יותר משעה ורבע! לא רציתי לעורר מהומה אז שילמתי את ה8 אירו וקיללתי את המקום הדוחה הזה! 

יש לנו בישראל פארקי מים פי 1000 יותר טובים! ומכוני ספא נהדרים (אפילו המכון כושר שלי פי 100 יותר טוב) !

אני מדרג את הרכבות הטובות ביותר שהייתי והיכן הן ממוקמות:

1.סילברסטאר - פארק אירופה

2.וודאן - פארק אירופה

3.פוסידון - פארק אירופה

4.אוזלריס - פארק אסטריקס 

5.יורומיר- פארק אירופה

6.ביג מהונטיין - דיסנילנד פאריז

7.טוואר אוף טרור - למרות שזו לא רכבת הרים זה מתקן סוף!

אבל עם כל זאת יש לנו ארץ נהדרת!

בהצלחה לכולם :-)

אפשר לקבל איזשהיא המלצה על מקומות שאפשר לעשות בהם סקי באתרים שציינת?

פחות מעניין אותי פשוט פראקי שעשועים והתרקציות תרבותיות.emo_05.png

אמיר ערב טוב

רואים כמה אכזבות היו לך בטיול זה, למרות שאמרת שתיכננת הכל, ובכן לטובת הקוראים בפורום כמה הצעות מבעל נסיון.

א. הדבר הראשון שאני עושה הוא להיכנס לסופר צדדי לא באתר תיירות, ולקנות שמינייה של מים מנרליים, מידניות לקחנו מהארץ, ולכל מטייל מצמידים מידנית עם מים לאורך כל שעות היום (משמעת מים).

ב. רכב שוכרים בארץ זה יותר זול, וגם יש לך למי לפנות במקרה שמתעוררות בעיות, ואכן מתעוררות בעיות (קרא את אשר כתבתי בפורום זה לגבי השכרת רכב בחו"ל).

ג. כל הפארקים באירופה העתיקו זה מזה ואין מציאות, בערך יש את אותם המתקנים, תורים ארוכים ומחלבות כספים, כך באגם גארדה איטליה, אפטלינג בהולנד, יורודיסני, אוניברסל סטודיו ארה"ב וכ"ו.

ד. אתה כשומר מסורת היית צריך לקחת מהארץ שקיות מוכנות מראש בחטיפים, ממתקים, פירות יבשים, כך שכל יום אתה מחלק לילדים שקית, וכך אתה חוסך הרבה כסף וזמן.

ה. כבר שנים שאירופה מאד יקרה, לפני היציאה מהארץ אני קונה מתנות במבצעים בארץ, עוטף אותם שומר בארון וכאשר אני שב הבייתה אני מוציא ומחלק אותם לבני המשפחה הכל יש בארץ ויותר זול.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיולים בחו"ל
בחר
בחר