אירופה בפברואר?

שלום! אני והחבר רוצים לטוס לחופשה רומנטית ונחמדה באירופה. התאריכים היחידים שטובים לנו הם תחילת-אמצע פברואר. לאן מומלץ לטוס (עם התחשבות במזג אויר), אציין שאין לנו יותר מדי בעיה עם קור.

אירופה בחורף

באירופה ישנם מקומות מקסימים שאם לא חוששים מגנרל חורף אפשר להינות מהם, הראשון הוא אוסטריה, ניתן לקבוע את וינה כמקום התחלה, מוזיאונים ואתרי תיירות מענינים, נסיעה של שעה וחצי ואתם בעירות לרגלי האלפים. עולם ומלאו של תיירות חורף. אני אוהב את ברלין בחורף זו עיר אחרת שניתן להנות ממנה גם אם קר בחוץ

אישית אני אוהבת את אירופה בחורף

פחות תיירים, פחות תורים לכל מקום. פחות "מלכודות תיירים" ו"מציקים" למיניהם. ולפחות מניסיוני האישי רוב האוכלוסיה המקומית יותר מסבירה פניה לתייר בחורף מאשר בקיץ. אם לא מפחדים מקצת קור ונופלים על ימים של שלג, אז זאת חוויה בפני עצמה. בפברואר לפני שנתיים נסעתי לחופשה זוגית בפראג והיה מדהים! זאת עיר מדהימה ורומנטית בכל עונות השנה, אך בחורף יש לה קסם מיוחד. אין כמו להסתובב ברחובות הקטנים, לעמוד מול השעון בכיכר העיר העתיקה בלי המוני אנשים מסביב שמפריעים ומסתירים, להנות מהאוירה המיוחדת של העיר וכל כמה זמן להכנס לבית הקפה / מסעדה / חנויות / גלריות וכד' כדי להתחמם ותוך כדי להנות מההווי המקומי. היתי שם שבוע בפברואר והיה מזג אויר ממש טוב לאותה תקופה (מעל 0 ובלי גשם). כמובן שזה עניין של מזל. לחובבי האופרה, פלוס נוסף בתקופת החורף הוא שזה נופל על עונת ההופעות וזאת חוויה בפני עצמה. בעיקרון מומלץ בחום! בדצמבר האחרון ביליתי סופ"ש זוגי בפריז - עוד יעד מומלץ בכל עונות השנה. היה קר אבל שווה כל רגע. אין לי הרבה מה להגיד על פריז שעדין לא נאמר על ידי רבים לפני. זאת אחת הערים הרומנטיות בעולם. מדהימה ביום ובלילה, בקיץ ובחורף. כל מה שכתבתי לגבי פראג נכון גם פה - אבל בפריז הכל גדול יותר, מרשים יותר ויקר יותר! זה המקום לציין שכל הסטיגמות שהיו לי לגבי הצרפתים לפני הנסיעה התנפצו לרסיסים - אולי זאת שוב השפעת מיעוט התיירים, אבל בכל מקום בו הינו נתקלנו בצרפתים נחמדים מאוד, דוברי אנגלית ושמחים לעזור. מומלץ בחום! המלצות נוספות - רומא - מדהימה ורומנטית בכל עונות השנה ובגלל שהיא דרומית יחסית יש לה נטייה להיות פחות קרה יחסית לשאר ערי הבירה באירופה. ברלין - אחת הערים המעניינות, הצעירות והמודרניות שיש כיום באירופה. עם זאת, בגלל שהיא ממוקמת צפונית יחסית צריך לקחת בחשבון שמאוד קר שם בחורף ולהצטייד בהתאם. ברצלונה, מדריד - כנ"ל. למרות שאם עדין לא ביקרתם בערים הנ"ל, המלצתי האישית היא להעדיף ביקור באחת מהן קודם. אמסטרדם - לחובבי הז'אנר. לטעמי פחות רומנטית יחסית לשאר ברשימה. עיר שסגולותיה העיקריות הן בסצנת המועדונים והקופי-שופס. לדעתי יותר ממולצת באביב כשהכל פורח וניתן לעשות טיולי אופניים בתוך העיר ולצאת לטיולים גם מחוץ לאמסטרדם ולהנות מהנוף הירוק וטחנות הרוח. או לחלופין בסתיו, כדי להנות מהשלכת. לונדון - מרתקת, אבל לקחת בחשבון שהיא קרה מאוד, גשומה מאוד ויקרה מאוד!!! אם אתם לא סגורים על יעד ספציפי, אני ממליצה להחליט על 2-3 יעדים שמעניינים אתכם כרגע ולחפש דילים של הרגע האחרון ליעדים אלו. בתקופה הזאת ראיתי שיש די הרבה דילים של סופי-שבוע מאוד משתלמים לרוצא, פראג, ברצלונה ועוד. ברגע שתחליטו על יעד ספיצי, אשמח לתת טיפים נוספים.
מנהל הפורום
250+

תודה על התגובה! ובכן...

הכל נשמע מעולה!! בפריז היינו גם כן בדצמבר האחרון והיה מדהים. גם בברצלונה ובלונדון ולכן מעדיפים מקומות שעדין לא היינו בהם. בכל אופן, יש רעיונות לכיוון רומא, אמסטרדם, ברלין.... אני מציינת שאומנות ומוזיאונים פחות מעניין אותנו... ומה שכן זה דווקא הטיולים בעיר עצמה, ברגל, ברחובות, פארקים,שווקים, מסעדות ובקיצור להנות מהדברים הקטנים. השאלה אם כל הדברים האלו רלוונטים במג אויר שכזה. התחזיות בכל אירופה נשמעות מעט מאיימות בזמן האחרון.... ולא בא לנו להתקע בחדר כל היום.

אם כך...

אזי המלצתי היא פראג, כי זאת עיר מושלמת למה שאתם מחפשים (כלומר, הטיולים בעיר עצמה, ברגל, ברחובות, פארקים,שווקים, מסעדות ובקיצור להנות מהדברים הקטנים). כמו שציינתי מקודם, היתי בפראג בפברואר לפני שנתיים וזה בדיוק מה שעשינו שם. כמובן שמזג אויר זה עניין של מזל. לחלופין - רומא - בגלל הסבירות הגבוהה יותר למזג אויר סביר. בהצלחה!
מנהל הפורום
250+

החופשה המנצחת שלי היא ברומא. תגידו אתם, יש משהו מפעים יותר מרחובות עיר הבירה המדהימה הזו? בטיול האחרון שלי ברומא יצאנו לטיול לילי בין המזרקות של העיר. הסיור היה מלווה על ידי מדריך ישראלי ששיעשע אותנו בסיפורים מעניינים על העיר עם מעט הומור, וכמובן על החיים והתרבות האיטלקית רבת השנים. הסיור הסתיים במדרגות הספרדיות והליכה ברחוב וויה קונדוטי המפורסם. האמת, רק לכתוב על הטיול גורם לי לגעגועים רבים. אז אני אסיים רק בהמלצה חמה ביותר, לבקר בהקדם בעיר המדהימה הזו.

רומא בסט

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיולים בחו"ל
בחר
בחר