זמן החלמה ומה שקשור,יש לי כמה שאלות

1.אם נגיד אני עושה עכשיו קעקוע,כמה זמן לוקח להחלים כאילו?שבועיים?בשבועים האלו אני יכול להרים משקולות וכדורסל נגיד,או שזה יפגע בצורת הקעקוע? 2.אני עכשיו בן 16 עוד חודש כאילו אני אהיה בן 16,אז אם אני עושה קעקוע,האם הקעקוע עלול להמרך על היד כזה ולהיות מגעיל בזמן שהיה גודלת או שכדאי לעשות קעקוע בגיל 18-19 כשמפסיקים לגדול? 3.האם בצבא הקעקוע מוריד פרופיל? 4.יש לי פצעים כאלו שאני לוקח תרופה חזקה נגדם,כאילו פצעי בגרות אבל גדולים,לא סתם קטנים,אם נגיד עוד 3 חודשים הם יעברו ואני אעשה קעקוע,האם הקעקוע עלול לעשות בעיות בדם ולהחזיר את הפצעים? 5.אם נגיד היום אני עושה קעקוע,אז מותר באותו היום להתקלח או שצריך לחכות כמה ימים? תודה

תשובות

1. זמן ההחלמה בעיקרון משתנה מאחד לאחד אבל בעיקרון זמן ההחלמה הוא בין שבועיים לחודש, ואתה יכול להרים משקולות אך זה כן יכול לפגוע בצורת הקעקוע כי הוא יכול הלימתח וכו' וזה פשוט סתם כואב.. וכדורסל אני מאמין שאפשר לשחק 2. דבר ראשון אם אתה בן 16 אל תעשה מתחת לשרוול של החולצה קעקוע לפחות עד שאתה בן 21 כי אחרת פשוט אם תרצה להתקבל לעבודה עם קעקוע על היד שרואים פשוט לא יקבלו אותך! וכן מומלץ לחכות עד לגיל 18 כי יכול להיות שעד אז לא תרצה יותר לעשות את הקעקוע ותחשוב שזה דבר חולף.. וכן גם בקשר לגדילה שלך.. 3. קעקוע חד וחלק לא מוריד פרופיל בצבא. לפני שאתה מתגייס אתה מצהיר על הקעקועים שיש לך. ובעיקרון בזמן השירות אסור לך לעשות קעקוע כי זה פגיעה ברכוש צה"ל וגם בגלל שהקעקועים הם חלק מסימן ההיכר שלך, כלומר אם תמות חס ושלום בפעולה צבאית ולא ידעו לזהות אותך יזהו אותך רק לפי הקעקועים שלך... 4. בנוגע לתרופה הייתי ממליץ לך להתייעץ עם רופא קודם זאת משום שאנילא יודע איזה תרופה אתה לוקח... יכול שהיא גורמת למחזור הדם שלך להיות דליל ואז ממש לא מומלץ להתקעקע.. לכן תברר אצל רופא... ואל תתבייש כי אסור לו להגיד להוריך כלום! 5. כן מותר באותו היום להתקלח ואפילו מומלץ... לא צריך לחכות כמה ימים רק כמה שעות לאחר שהקעקוע נעשה!

תודה על התשובות ויש לי עוד קצת שאלות נוספות

1.למה שלא יקבלו אותי לעבודה עם קעקוע? ואם נגיד אני אעשה ואני אלבש חולצות שהשרוול שלה מכסה את הקעקוע?ככה מותר? 2.לטכניון בחיפה יקבלו אותי?כי אני רוצה ללמוד אחרי הצבא ביוטכנולוגיה בטכניון. 3.זה בסדר,אמא שלי יודעת שאני רוצה לעשות,אין בעיה עם זה,האם קעקוע יכול לגרום לסרטן? 4.אני לוקח תרופה שנקראית ראוקטיין,אם מישהו השתמש בה פעם ועשה קעקוע שיגיד לי אם היו תוצאות לוואי תודה שוב

תשובות נוספות.

לגבי זמן ההחלמה: זמן החלמה הוא מושג מעט בעייתי. כעיקרון כדי שהעור יתחדש לחלוטין ויחזור למצב הראשוני יש להמתין כחצי שנה. עם זאת - אף אחד לא יאמר לך לא להתאמן או לצאת לשמש במשך חצי שנה. השבועיים הראשונים אחרי עשיית הקעקוע הם השבועיים הקריטיים יותר. מדובר על הליך של יצירת גלד ראשוני, קילוף הגלד וסגירה של העור. בתקופה זו אני בהחלט לא ממליצה להתאמן בצורה מסיבית, ודווקא כדורסל שזה ספורט יותר מהיר מהרמת משקולות יכול להוות בעיה יותר גדולה. אם לא מדובר בקעקוע גדול או כזה הנמצא על איזורים מתקפלים (מפרקים) תוכל לשחק כדורסל תוך שבוע - אבל זהירות מהזעה! תשתדל למתן את הפעילו הגופנית באופן כללי בשבועיים הראשונים, ונסה להימנע משפשופים מיותרים של האזור המקועקע. לגבי הגיל - אני לא יכולה לומר לך מה לעשות, אני לא אתה. אני עשיתי בגיל צעיר מאוד קעקוע ראשון ואני לא רואה בזה טעות. הטעות הייתה החוסר ידע שלי בזמנו ואני מקווה שהפורום הזה עוזר בנקודה זו לאנשים. בניגוד לחיותם אני לא מאמינה בחוקי ה"אם אתה מתחת לגיל X לא לעשות מתחת לשרוול". מה שאני כן מאמינה הוא שיש צורך לחהשקיע המון מחשבה ולהבין את ההשלכות המאוד משמעותיות שלך קעקוע במקום גלוי. קבלה לעבודה זה רק קצה הקרחון - קבלת משכנתא בבנק, ראיון לשכירת דירה, רושם ראשוני בכל מקום שהוא כולל מול לקוחות במידה והעבודה היא מול לקוחות. אין ספק שרק אחרי שיש מושג ברור לגבי המשכיות החיים קל יותר לעשות החלט7ות כאלו כך שכל מה שאני יכולה להמליץ לך הוא לחשוב 50-60 פעם לפני שאתה עושה צעד של עשיית קעקוע במקום שאינו ניתן להסתרה. לגבי מריחת הקעקוע - הקעקוע יעבור את אותם שינויים שעובר העור באותו המקום. אם העור נמתח הקעקוע יימתח. אני לא יודעת מה הממדים שלך כרע (אם אתה כבר שני מטר קשה לי להאמין שתגבה עוד) אבל רוב בני גילך נמצאים ממש לפני תקופה מלאת שינויים פיזיים רבים ואין ספק שזה עלול להשפיע על מראה הקעקוע. אם אתה רוצה להתקעקע בכל זאת ולא רוצה לסבול מהמתיחה אז קעקוע יחסזית קטנים או באזורים שאינם נמתחים אלו האופציות, ואם אתה שואל אותי - חבל להתפשר על מראה הקעקוע שיישאר איתך לכל החיים בגלל כמה שנים ספורות. נושא הפרופיל בצבא זו בעיה לא פשוטה. אין אף התייחסות שאני מודעת אליה לגבי קעקועים בצבא וכל מה שאנשים אומרים הוא לרוב מבוסס על שמועות או מקרים פרטיים. אני יודעת על מקרים לכאן או לכאן. אני מכיהר אישית אדם שהגיע עם שרוול מלא לצו הגיוס ובו במקום הוא הוזמן לראיון עם קב"ן וניתן לו חינם אין כסף סעיף נפשי. אני לא יודעת מה באמת קורה כך שאני לא יכולה לומר בצורה בטוחה. עם זאת - אין שום ספק שקעקועים קטנים אינם משנים כלל מבחינת הפרופיל. זה הדבר היחיד שאני יכולה לומר בבטחה. לגבי הטיפול התרופתי. אני מניחה שאתה מדבר על טיפול בראקוטן. אם זה המצב המתן לסוף הטיפול. מומלץ להימנע מפגיעות בעור בזמן הטיפול. אם הטיפול אינו המדובר אתה מוזמן לרשום לנו את שם התרופה. בכל מקרה - ברגע שעושים טיפול הקשור באיזשהי צורה בשינוי תוכנות העור מומלץ שלו "להתעסק" עם זה יותר מידי ופשוט לעזוב בשקט ולחכות בסבלנות עד לסיום הטיפול. לגבי המקלחת - אני רוצה לחזק את מה שאמר יותם: חובה להתקלח באותו היום. השארת ההפרשות המזוהמות על הפצע הפתוח היא מתכון לדלקת חמורה יותר.

תודה על התשובות ויש לי עוד קצת שאלות נוספות

1.למה שלא יקבלו אותי לעבודה עם קעקוע? ואם נגיד אני אעשה ואני אלבש חולצות שהשרוול שלה מכסה את הקעקוע?ככה מותר? 2.לטכניון בחיפה יקבלו אותי?כי אני רוצה ללמוד אחרי הצבא ביוטכנולוגיה בטכניון. 3.זה בסדר,אמא שלי יודעת שאני רוצה לעשות,אין בעיה עם זה,האם קעקוע יכול לגרום לסרטן? 4.אני לוקח תרופה שנקראית ראוקטיין,אם מישהו השתמש בה פעם ועשה קעקוע שיגיד לי אם היו תוצאות לוואי תודה שוב

היי :) ועוד תשובות

שאלת למה שלא יקבלו אותך לעבודה עם קעקוע. אם זה עוזר לך אני הייתי מקבלת אותך לעבודה עם קעקוע אם הייתה מספיק מוכשר. עם זאת - אני לצערי לא מנהלת את המדינה ואפילו לא בנק קטן ולכן יש צורך לקחת בחשבון כשמסתכלים קדימה גם את אותם אנשים שכן יקבעו דברים בחייך (ודברים עקרוניים) ואינם פתוחים כמוך וכמוני לנושא הקעקועים. אני מכירקה מספר אנשים שאינם מסוגלים להשיג עבודה מכובדת למרות שהינם אנשים מוכשרים וזאת פשוט כי הקעקועים שלהם נמצאים בדרכם. הלוואי שזה לא היה ככה אבל זה המצב. קעקועים משדרים להרבה אנשים מסרים שגויים דוגמת קרימינליות, חוסר שפיות ועוד. אני מדברת כרגע על קעקועים גדולים או שונים מהרגיל. הפיתרון של שרוול ארוך הוא נחמד... אם אתה גר באירלנד. אתה גר בישראל - מדינה אקזוטית שמרבית השנה חמים פה. אתה באמת רוצה משלב כזה בחייך להתחייב לחולצה ארוכה לכל החיים? אני חושב תשאתה קצת מבולבל - זה לא עניין של חוק - מה מותר ומה אסור. יש כאן עניין של נורמות חבריות, וכיוון שלצערנו מרבית האנשים אינם רואים בצורה חיובית קעקועים אנחנו לפעמים צריכים להתאים את עצמנו לעולם שבו אנחנו נמצאים. הכל גם תלוי במה אתה ומי אתה. מקעקע למשל - אני לא חושבת שתהיה לו בעיה בראיון עבודה אם הוא יהיה מקועקע מאוד. אדם המתמודד על משרה בכירה בבנק/הייטק/בית חולים/שירות לקוחות שיש לו קעקועים כנראה יפסיד אותה ולא פעם לאדם פחות מוכשר ממנו. זה הכל עניין של התחייבות לדברים מסויימים בחיים. אתה צריך פשוט לשבת ולחשוב מה אתה חושב על כל הנושא ואיפה אתה רואה את עצמך - ואני מאמינה שכרגע אתה לא יכול לעדיין לדעת איפה תהיה עוד 10 שנים. לגבי הלימודים: להנדסת ביוטגנולוגיה או ביוטכנולוגיה אין ראיון קבלה. הדרישות תלויות אך ורק בציונים+פסיכומטרי. עם זאת - אחרי שתסיים את התואר ותרצה למצוא עבודה, אם יהיו קעוקעים בולטים במקומות מסויימים אתה עלול להרגיש את הבעיות שהעלינו עד כה. כמוב ןשלא תמיד - יכול להיות שתמצא בדיוק מקום ליברלי שבוחנים רק כישורים - אבל אתה רוצה להמר מעכשיו? שוב: אני לא אומרת לך לא לעשות את זה, אבל כשאתה חושבת על כל הדברים שנאמרו עד כה - אתה לא חושב שהחלטות כאלו כדאי להשאיר לשלב מאוחר יותר? אולי כשתדע טוב יותר לאן אתה הולך. זה קל לומר בתנאים מסויימים שלא אכפת לך מהעולם, אבל אם יש לך משפחה שתלויה בך למשל - זה כבר פחות קל. לא הוכח שום קשר בין צבעי קעקועים חוקיים ויודעים לסרטן. עם זאת - דור הצבעים כל הזמן מתקדם ועדיין אין עדויות בשטח. לגבי האישור הורים - זה מעולה שיש לך אישור מהמשפחה, עכשיו זה משאיר ואתך לחשוב מה אתה באמת רוצה. ולגבי התרופה, אכן אוששת את השערתי - לא עושים קעקוע בזמן הטיפול. בהצלחה ואני אשמח מאוד לשמוע מה דעתך עכשיו. :) אפרת

תודה ויש עוד שאלות

קודם כל תודה על התשובות 1.ואם אני נגיד אלבש חולצה צמודה שתסתיר לי את השריר ביד ואת הקעקוע כמובן,ולא יראו,אז ככה יהיה מותר? כאילו לא שרוול עד לכף יד,אלא שרוול שמכסה רק את שריר הדו ראשי 2.כמה בערך עולה קעקוע?נגיד באורך 6 סנטימטרים ורוחב 3 סנטימטרים?ונגיד ציור של פנתר? 3.איך ידעת בתשובה הראשונה שאני משתמש בראוקטיין לפני שאמרתי בשאלות השניות שלי? 4.האם קעקוע בחזה של פנתר יהיה בסדר?ולא ידעו שיש לי עוד קעקוע בגב עליון? תודה שוב

יש לי הרגשה שהרעיון לא ברור לך כל כך.

אתה מתעקש למצוא חוקיות במה שאין בו חוקיות. זה לא שלפי החוק אסור לך להתקעקע בקעקועים שלא רואים - העניין הוא שזה בדרך כלל לא מתקבל בהבנה. אין פה קטע של אסור או מותר, מותר לך לעשות קעקוע איפה שאתה רוצה (למרו ת שיש מקעקעים שמטעמי מצפון לא יקעקעו אותך במקומות גלויים בגיל כה צעיר. אין לך מה לנסות להמשיך לשאו לאיפה אסור ואיפה מותר כי זה לא העניין. תפעיל את ההגיון, רוב האוכלוסייה משייכת קעקועים לתכונות לא סימפטיות, ולפעמים מפלה על רקע כזה. זאת הסיבה שהרבה אנשים בוחרים להמתין עם קעקועים שעלולים ליצור אנטי סביבתי ולגרום להם לבעיות בעתיד. פשוט תחשוב בהגיון מה אתה רוצה ומה אתה יכול כבר עכשיו בגילך הצעיר להחליט. אני היית מחכה, אבל יכול להיות שאתה אדם שונה ממני. קעקוע זו התחייבות לא קטנה וכל החלטה שהיא מחייבת מחשבה ואנחנו לא יכולים לפתור אותך מהחשיבה הזאת בסט של כללים של מותר ואסור. לגבי שאלתך על מחיר (ואגב, עניתי עליה כבר בתגובה הקודמת ואני לא מבינה את השאלה החוזרת): יש לי שאלה: כמה עולה ציור בגודל של 30*45 ס"מ? כשתוכל לתת לי תשובה מדוייקת על השאלה הזו אני אוכל לתת לך תשובה מדוייקת לגבי מחיר של קעקוע. לגבי טיפול העור, זה טיפול יחסית נפוץ בצעירים עם בעיות עוריות מסוימות. אני מכירה קצת יותר לעומק את הנושא מכיוון שאני בין השאר חוקרת אותו קצת לבד כדי שאני אכיר יותר ותהיה לי יכולת לענות על שאלות בפורום. בנוסף יש לי רקע של השכלה אקדמית בתחום. אשמח לשמוע מה עכשיו אתה חושב ומה תרצה לעשות בסופו של דבר בתחום. אגב, יש לי הרגהש די חזקה שאת לא מוכן כל כך לקעקוע עדיין. התחום לא ממש ברור לך מהרבה בחינות ואתה מחפש את המסלול המהיר כשבתכל'ס בקעקועים פשוט לא קיים. אני מציעה לך להתחיל להתעמק בנושא על כל גווניו, החברתיים והאומנותיים. אתה יכול להתחיל להסתכל על רשימת התארים של המקעקעים הנמצאת באתר הגלריות שלנו, אני מדברת על רשימת הלינקים לאתרים של מקעקעים מחו"ל: http://ta-2s.com/links/link_tatart.htm :) אפרת

הבנתי,אבל יש עוד דברים

תודה קודם כל על הסבלנות הרבה 1.כמה זמן לומדים המקעקעים באוניברסיטה?מכללה? 2.אני עכשיו גובה 1.82-1.83,עכשיו בדקתי,ואם אני בן 16,אז האם קעקוע בחזה יכול להמרך? 3.חשבתי על לקעקע קעקוע של הכלב שלי בגב,עכשיו לא הבנתי למה את לא עונה לי על המחירים,אז בערך כמה את חושבת יכול לעלות בלעשות קעקוע בגב של כלב רועים בלגי,כאילו הפרצוף בגודל 20 לאורך ו15 לרוחב? 4.האפ קעקוע לוקח כסף רק על זה שהוא מצייר נגיד את הכלב על דף ואחרי זה על הגוף? 5.מה זה קווים חיצונים או הצללה או איך שלא קוראים לזה? 6.האם בדרך כלל המקעקע עושה בגודל של 20 על 15 סנטימטרים ביום אחד או כמה ימים? תודה

היי טימור - תשובות נוספות

אני מצרפת את התשובות לשאלות שהעלית: 1.כמה זמן לומדים המקעקעים באוניברסיטה?מכללה? קעקוע זה לא מקצוע שנלמד באוניברסיטה, זה מקצוע שמועבר ממורה לתלמיד בצורה מסורתית. אין תעודות סיומי קורסים ואין ציונים שמעידים על המקעקע ויכולתו. לעיתים יש תעודות המראות זכייה בתחרויות בכנסים, אבל זהירות גם מזה0 יש כנסים שהמקעקעים המשתתפים אינם איכותים ואת הזוכה לא חייב להיות דווקא מקעקע מוצלח. בקיצור - אל תתן לתעודות לקבוע מי המקעקע/ת הנבחרים. הדבר היחיד שצריך לבדוק זה תיק עבודות והדיע הזמן שתשקיע זמן בלהבין איך נראה קעקוע איכותי ומה מאפיין אותו. אם תרצה עזרה בכך אתה מוזמן לבקש. 2.אני עכשיו גובה 1.82-1.83,עכשיו בדקתי,ואם אני בן 16,אז האם קעקוע בחזה יכול להימרח? אין לי מושג. אני לא יודעת מה יהיה השינוי של החזה שלך בתקופה הבאה עליך לטובה. ואגב, בתחילת דרכו, כתוצאה מהפרשי גובה ומשקל הקעקוע יותר נמתח מאשר נמרח. כל השאלות האלו של האם הקעקוע יימתח הן לא שאלות שאני יכולה לענו תעליהן בוודאות. זה תלוי בהתפתחות הגופנית שלך. עם זאת, חזה זה לא איזור שנוטה להימתח יותר מידי אלא אם אתה תתחיל לפתח שרירי חזה בחדר הכושר או בצבא. 3.חשבתי על לקעקע קעקוע של הכלב שלי בגב,עכשיו לא הבנתי למה את לא עונה לי על המחירים,אז בערך כמה את חושבת יכול לעלות בלעשות קעקוע בגב של כלב רועים בלגי,כאילו הפרצוף בגודל 20 לאורך ו15 לרוחב? אני רואה שאכן לא הבנת למה אני לא עונה לך על מחירים, אבל תאמין לי זה לא בגלל שאני שקרנית או מתחמקת. קעקועים זה אומנות וליצירת אומנות אין מחיר קבוע. אל תלך לפי מחיר, גש למקעקעים שונים, בדוק תיקי עבודות ורק אחרי שתבחר מקעקע/ת שיעשו עליך את העבודה- רק אז תתעניין במחיר. זה במילא לא עושה רושם מוצלח במיוחד אם אתה נכנס למקעקע ושואל אותו "כמה אתה לוקח על כלב?" זה רק יגרום לכך שהמקעקע ירגיש שאתה מתייחס אליו לא כאל אומן. חבל שאתה מתעקש לא להבין את זה - זה הא"ב של אומנות. 4.האפ קעקוע לוקח כסף רק על זה שהוא מצייר נגיד את הכלב על דף ואחרי זה על הגוף? שוב, העיסוק שלך במחיר ובכסף שתוציא אינו במקומו. אם תרצה לעשות ניתוח פלסטי אתה תבחר מנתח לפי מחיר או לפי איכות? גם הקעקועים וגם בניתוחים פלסטיים אין לבחור לפי המחיר אלא לפי עבודה. זה לא שכל המרבה במחיר הוא המוצלח יותר - אלא שהמחיר זה מה שצריך לבדוק בסוף! המקעקע ועשה את עבודתו, ומקעקע טוב שיודע לעבוד כמו שצריך לא מחפש איך "לדפוק" אותך. הוא יעשה את העבודה שלו כמו שצריך ואיך שהוא ימצא לנכון. התשלום יהיה בסופו של דבר על העבודה שאותו המקעקע השקיע בך ותאמין לי שאתה מעוניין שהמקעקע ישקיע בך. 5.מה זה קווים חיצונים או הצללה או איך שלא קוראים לזה? קוויםפ חיצוניים, כשמם כן הם. הקווים שתוחמים סטרוקטורות בקעקוע. אם אתה מצייר דג לשם העניין - כדי שאנשים יראו את הצורה של הדג רוב האנשים נוטים לתחום אותו בקו חיצוני.ף זה לא חובה אגב - יש מקרים שבהם לא משתמשים בקווים חיצונייטם, זה לשיקול דעתו של האומן ושלך כלקוח. מה יהיה יפה ומוצלח טכנית לקעוקע המסוים. הצללות הן כמובן הצללות. אין לי ממש איך להסביר לך - הצללות זה האזורים שאיתם בונה המקעקע את העומקים והנפח של הקעקוע, גם הצייר עושה זאת. זה מה שעוזר לאומן להבדיל בין אזור רחוק לקרוב, בין קימור עגול לקופסה וכו. אל תחפש תחכום - מה שתקף בציור תקף גם בקעקועים. 6.האם בדרך כלל המקעקע עושה בגודל של 20 על 15 סנטימטרים ביום אחד או כמה ימים? זה תלוי. יש לי אישית קעקוע שאינו ענק אך בגלל הפרטים, האזור העדין והצביעה הצפופה החלטנו שנעשה את זה בשני סשנים. יש קעקועים שאפשר לעשות בפעם אחת. זה תלוי בין השאר במהירות העבודה של המקעקע/ת. אגב, מהירות היא לא סממן לאיכות! יש מקעקעים שמתרברבים בכך שהם "מתקתקים עבודות במהירות". זה התרברבות שגויה - צריך לבדוק מה איכות העבודה ולא כמה זמן לקחה. אגב, גם בקעקועים שלעיתים מתכננים לפגישה אחת אם המתקעקע אינו מסוגל לעמוד בכאב לעיתים קובעים סשן נוסף בהזדמנות אחרת. אני מציעה לך לקרוא את המאמרים והשאלות הנפוטצות ולהתחיל לעבור על הלינקים של האתרי מקעקעים מחו"ל כדי להתחיל להבין יותר בקעקועים ובאיכותם. זו הדרך החיידה. רק אחרי שתעבור על לינקים של מקעקעים מומחים מחו"ל - רק אז תדע איך לבחור את המקעקע/ת כאן בארץ. הנה הלינק לרשימה: http://www.ta-2s.com/links/link_tatart.htm אני מקווה שהבנת קצת יותר את רוח הדברים בעולם הקעקועים. בכל מקרה - אל תמהר לעשות את הקעקוע עד שתהיה בטוח מספיק בידע שלך בתחום. צירפתי לינקים של שני קעקועים של כלבים יפיפיים של שני מקעקעים מוכשרים מאוד מחו"ל כדי שתבין לאיזה רמה לצפות. בוריס: http://www.boristattoo.zalaszam.hu/gallery/eng/real04.htm Tin-Tin http://www.tin-tin-tattoos.com/detail_images.php?id=57 בהצלחה, אפרת

אני עובדת במלצרות ואני ימנית , אני רוצה לעשות קעקוע ביד ימין זה אומר שלא אוכל לעבוד במשך תקופת ההחלמה ? 

היי מאמי,

אנחנו עושות שיחות חמות בוואטסאפ.

אנחנו אוהבות לדבר עם גברים ולשלוח תמונות וסרטונים שלנו.

רוצה לדבר איתנו? שלח לנו וואטסאפ

055-9176619 יעל

050-7534732 בר

055-2664759 דנה

055-9310377 ספיר

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר