קעקועים בצבא דחוף לי ממש..

שלום חברהה הרבה זמן לא כתבתי פההה. רציתי לשאול שאלה את המומחים שביינכם! אני היום ברגילה יום שישי. יום חמישי אני חוזר לבסיס לחודש כנראה לפעילות גופנית ריצות להזיע וזה. אני רוצה לעשות קעקוע ביד.. רציתי לדעת לגביי הטיפול שלו בצבא האם זה אפשרי... כמובן עם דואגים למרוח משחות וכ'ו וכ'ו... תודה על העזרה חברה!!! שיהיה שבוע טוב!

קעקועים בצבא.

מה קורה חייל אני במהלך השירות הצבאי עשיתי שלושה קעקועים- ואין עם זה שום בעיה. נתחיל עם זה שזמן החלמה הוא בערך חודש, אז מה מותר ואסור בחודש הזה? הנה- אסור לחשוף לשמש, אסור להכנס לים/בריכה/ג'קוזי וכו'. כמובן שמותר להתקלח, עוד באותו היום. בשבועיים הראשונים יש למרוח משחה אנטיספטית בבוקר ובערב, כאשר האיזור נקי. לקעקוע יש בעיה עם זיעה, זה עלול לגרום לזיהום של האזור ולפגיעה במראה הסופי של הקעקוע ומפה מתחילות גם האגדות למיניהן על קעקועים- בשבועיים הראשונים נוצר פצע על הקעקוע, ממש כמו פצע רגיל רק (רק בצבע של הקעקוע), קילוף של קליפה זו או אי מתן יכולת החלמה טבעית, עלולה ליצור צלקת כמו כל פצע אחר שתקלף, וזה יעוות את פני העור שמעל הקעקוע. אסור להתאמן או לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית במהלך תקופת ההחלמה, בהצלחה! זה לא יורד! ** ההודעה נערכה ע"י המנהל, פורום זה הינו פורום מקצועי ולכן ההודעה נערכה ועודכנה, אין לכתוב בפורום הוראות טיפול, דרכי החלמה שגויות וכאלו שמסכנות את ההחלמה של הקעקוע, אני מציע לך לקרוא את השאלות הנפוצות ואת כללי הדיון בפורום **

שלום לך.

אני לא יודע עד כמה זה עדיין רלוונטי, שכן עבר זמן מה מאז פרסמת את ההודעה, אבל אכן חשוב מאוד לענות על השאלה שלך. הסביבה הצבאית בד"כ לא מספקת תנאים נאותים להחלמה תקינה של קעקוע, על אחת כמה וכמה במידה והחייל נמצא בטירונות או במסלול קרבי כזה או אחר שכולל מאמץ גופני, לו"ז צפוף מאוד, שהייה ממושכת בשטח וכד'. אנשים נוטים להקל ראש בהחלמה, כי הם לא מבינים שהחלמה טובה עושה קעקוע טוב בדיוק כמו שמקעקע טוב עושה קעקוע טוב. כל תהליך ההחלמה אורך כשבועיים. לא יותר, לא פחות. כל ניסיון לחפף פה ושם יכול לעלות בנזק בריאותי לך או אסטתי לקעקוע- ואנחנו מדברים על נזקים שהם לא תמיד ברי תיקון (לדוגמא חשיפת הקעקוע לשמש). ההמלצה שלי היא לחכות לזמן מתאים יותר. חבל למהר להתקעקע ולאחר מכן להצטער, ובנינו, לא היית מתפשר על מקעקע נכון? אז למה לך להתפשר על החלמה? ובנוגע לתגובה השנייה להודעה שלך אין הרבה מה להוסיף, מה שצריך להוסיף מהבחינה המקצועית נכתב כבר בגוף ההודעה ע"י אחד המנהלים. אני רק אוסיף שאם אני הייתי המנהל הראשון שנתקל בהודעה- הייתי מוחק אותה. בהצלחה ושפשוף נעים, שלומי :)

תשובה

אהלן, אני לא יודע כמה זה רלוונטי עדיין אבל בכול מקרה, לגבי התקעקעות בזמן הצבא, הודעה שכתבתי ב2009 בפורום השכן בתפוז עם מס' שינויים קטנים. ובכן אני כיום אחרי צבא, אבל עד נובמבר האחרון שירתתי כלוחם 3 שנים במהלכן התקעקעתי פעם אחת. אגיד שבעיקרון – עדיף לא להתקעקע בזמן השירות הצבאי. תעשו לעצמכם טובה ממש גדולה – אם אין לכם זמן לטפל בו, אם אתם יודעים שהלו"ז היומי שלכם לא משאיר לכם את ה- 12 דקות היומיות האלה בשביל טיפול בקעקוע – אז עדיף לכם לנשוך שפתיים ולהשאיר את ההתקעקעות לתקופה של אחרי הצבא - הקעקוע (ובתקווה שגם המקעקע שלכם) לא בורח לשום מקום. בכול מקרה (וכאן אני מדבר יותר ללוחמים\ללוחמים לעתיד) הדבר שהכי לא כדאי לעשות הוא להתקעקע בזמן טירונות\מסלול, תקופה שבה הזמן הפנוי שואף לאפס וכול הזמן רק מתאמנים ומזיעים וקאדרים וכ'ו. בכול זאת החלטתם להתקעקע בזמן הצבא? ברכותיי, אך הנה כמה הצעות, שכיאה לקטע שקשור לצבא, אני אכתוב בסעיפים: 1. תדאגו מראש שהיום שבו תעשו את הקעקוע, יהיה גם היום בו תצאו לחופשה שהיא גדולה יותר מסופ"ש רגיל, כגון: רגילה, מיוחדת, חפש"ש וכדומה, על מנת שתוכלו לטפל בקעקוע בתקופה הראשונית שלו שהיא כידוע קריטית במיוחד. תתכננו מספיק זמן מראש את התור עם המקעקע שלכם כדי שהוא ייפול לכם בתחילת החופשה ולא באמצע שלה. לי בזמנו היה מזל, שביום הראשון שיצאתי לרגילה הוא קיבל אותי בלי תור ובלי כלום אבל זה מקרה שקורה אחת למאה שנה ואין לקחת ממנו דוגמא - אלא לתכנן מראש. ללוחמים זה קצת קשה יותר, כלוחם אני יודע, אבל מנסים כמה שאפשר. 2. אם אתם לוחמים, אתם בוודאי מכירים את המציאות של אימון גדודי ולאחר מכן קו ואז שוב אימון גדודי ושוב קו, וחוזר חלילה. ככלל, עדיף לכם לעשות את הקעקוע בזמן תקופת קו, שכן באימון – כשמו כן הוא, מתאמנים נונסטופ, בעוד שבקו יש לך את הזמן הפנוי (פחות או יותר, זה תלוי כבר כמה אתה צעיר או ותיק ) בין הפעילויות המבצעיות\פעילויות בט"ש, ולכן יהיה לך יותר זמן פנוי לטיפול בקעקוע ולא לחץ והתרוצצויות כול היום כמו באימון. 3. אל תהיו חכמולוגים ובשנייה שאתם חוזרים לצבא מקועקעים, תלכו לחבר'ה בפלוגה להראות לכולם, גם ובעיקר בגלל רגישות הקעקוע הטרי לשמש, אך גם כדי שעיניים שעדיף שלא יראו אותו, שלא יראו אותו כשהוא חדש. אחרי שהוא מתרפא, כמובן, אין בעיות. העיניין של "השחטת רכוש צה"ל" הוא חרטא יפנית, אבל עדיין, אם אם הקשר שלכם עם הרס"ר המשופם או המ"פ נמצא בקאנטים גם ככה, חבל שהוא יתעצבן עליכם סתם. בהצלחה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר