מתקעקע חדש :)

מתקעקע חדש :)

לפני כמה חודשים מלאו לי 18, ועכשיו בהינתן החופש החדש החלטתי להגשים רצון מאוד ישן שלי (בן מספר שנים לא מבוטל) ולקעקע על היד. בגלל שאני פסנתרן, מלחין ואוהב מוזיקה באופן כללי, היה לי מראש רעיון ואחרי כמה חיפושים באינטרנט של תמונות הצלחתי להרכיב טיוטה גסה של מה שאני רוצה. ידידה קרובה שלי, שבמקרה לומדת ציור הצליחה (אחרי זמן רב וסבל שנגרם על ידי P:) ליצור גרסא סופית של מה שאני רוצה. מכיוון שיש לי מעט בעיות עם הסורק לא הצלחתי לצרף את הטיוטה, אך התיאור הכללי הוא בחלקו התחתון של הקעקוע פסנתר כנף פתוח שמתוכו יוצא מפתח סול (למי שמכיר) שבחלקו העליון ממשיך ונהפך לחמשת תווים מסתלסלת שעלייה מצויים התווים לפתיחה של היצירה הראשונה שכתבתי. הקעקוע עצמו בערך יהיה כ9-10 ס"מ גובה על כ3-4 ס"מ רוחב בקטעים הקיצוניים. עכשיו לאחר ההקדמה הנ"ל (שאני מקווה שתעזור לענות על השאלות) רציתי לשאול מספר שאלות מהותיות לפני שאני ממשיך עם הרעיון. 1 - המיקום שבחרתי לקעקוע הוא על החלק החיצוני של זרוע שמאל, מעל למרפק, ומגיע קצת אל הכתף. חלק מהבחירה הזו היא הצלקת שיש לי באזור שנגרמה מהשתפשפות על אספלט. קראתי את המאמר על צלקות והטיפול בהן, והצלקת כבר באותו מפלס כמו העור ועברה יותר משנה מאז שהיא התרחשה אך עדיין נשארו מספר פסים כהים יותר. רציתי לדעת אם מקעקע מוכשר יוכל ליצור שינויי גוונים או כל טכניקה אחרת בכדי למנוע שיראו זאת? 2 - את הקעקוע אני מתכנן לעשות בחופשה בארה"ב, במכון שבדקתי באינטרנט ושנאמר לי שיש שם אדם שמטפל בקעקוע על צלקות. רציתי רק לדעת אם הכאב לאחר עשיית הקעקוע יהיה חמור דיו בכדי לפגוע לי בהנאה מהטיול? אני לא מתכנן להשתזף, והרעיון היה לקחת איתי חולצות עם שרוול שיכסו את הקעקוע כדי שלא יחשף לאור שמש רב, אך אני מתכוון לעלות לדוגמא על רכבות הרים שבהן יש את המתקני בטיחות, או למשל אפילו חגורות בטיחות ברכב, ורציתי לדעת האם זה יכול להכאיב בצורה ניכרת, ויותר חשוב לפגוע בקעקוע עצמו? 3 - שאלה אחרונה וחביבה למי שהצליח לשרוד עד כה היא מה דעתכם באופן כללי על הרעיון לקעקוע? והאם אתם חושבים שהוא יראה יותר טוב בשחור לבן או צבעוני? (את ההחלטה שלי כבר עשיתי, אני רק רוצה להתרשם מהתשובות) :) תודה מראש לעונים!

שלום וברוך הבא לפורום!

בלי הקדמות מיותרות, ניגש ישר לעניין: 1. מקעקע מקצועי ובעל ניסיון בקיעקוע צלקות ידע להתאים את גווני הקעקוע ע"מ לטשטש את הצלקת כמה שיותר. בנושא הזה הכל עניין של ניסיון, ולכן לא יזיק אם תבקש מהמקעקע לראות כמה עבודות שהוא עשה על צלקות ולבחון את יכולתו להשביע את רצונך. חשוב מאוד לציין שאם הצלקת עדיין בשלבים בהם היא מחליפה גוונים, מתבהרת או מתכהה, עדיף להמתין עם הקעקוע עד לכשיתייצבו גווניה של הצלקת. 2. תלוי לחלוטין בך, בסף הכאב שלך, בגודל העבודה ומיקומה. המיקום שציינת לא זכור לי אישית (ואני מדגיש, "אישית") כמכאיב במיוחד בתקופת ההחלמה, ובאופן כללי קעקוע מחלים בגודל סביר לא אמור לגרום למידת סבל שתפגע בתפקוד. בקשר לחלק השני של השאלה, התשובה פחות או יותר זהה. חגורת הבטיחות של הרכב לא "יושבת" על החלק הזה של הזרוע (אם הבנתי לאיזה חלק אתה מתכוון), וברכבות הרים אין לי ממש ניסיון :) 3. מה שחשוב הוא מה אתה אוהב ולא מה האחרים אוהבים. תהיה מוכן לעובדה שתקבל גם לא מעט ביקורות שליליות ולא מחמיאות על הקעקוע (בד"כ מאנשים שבאופן כללי לא ממש מתחברים לתחום), ותזכור שזוהי הבחירה שלך והקעקוע שלך- ואם אנשים אחרים לא אוהבים אותו, אז שלא יעשו... נשמח לעזור לך בהמשך. ד"א, לאיזה מקעקע אתה מתכוון ללכת? יש לך אתר שנוכל לראות? :) שלומי

המקעקע

התכנון הוא כרגע על PJ Ferrante שעובד ב- Energy Tattoo. פניתי באימייל מספר פעמים והתשובות היו מאוד סימפטיות ונאמר לי שיצא לו לעבוד על צלקות והעבודות נראות מעולות. כמובן שאני גם אוהב באופן כללי את העבודה שלו ואני עוד מתכנן לבקר שם לפחות פעם אחת לפני הקעקוע עצמו.

העבודות שלו בהחלט מרשימות

לדעתי כדאי לך לשלוח אליו את הסקיצה (אחרי שתתגבר על הקשיים הטכניים...) מעבר לכך, רציתי להגיד לך כל הכבוד על ההשקעה, הסבלנות וההתעמקות בנושא - אני בטוח שהכל ישתלם בסופו של דבר והתוצאה הסופית תצא ברמה גבוהה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר