מספר שאלות לפני קעקוע ראשון.

שלום, כתבתי פה לפני זמן מה, לגבי קעקוע שאני מעוניין לעשות (שבכל מקרה מתכוון לעשות בעוד מספר חודשים). זה יהיה הקעקוע הראשון שלי, ולמרות שעשיתי מחקר לגבי הנושא וכו', עדיין יש לי שאלות, ובעיקר פרקטיות, וסלחו לי אם הן תישמע טיפשיות. 1)לגבי מציאת/בחירת סטודיו, קראתי את חוקי הפורום ולכן אנסח בזהירות את השאלה. אז כך, עדיין לא הלכתי פיזית לסטודיו לראות, אבל אם שמעתי/קראתי על סטודיו שהומלץ במספר פורומים ומקומות, מקום שלפי מה שראיתי נחשב בין הטובים בארץ, שראיתי תיקי עבודות של המקעקעים שמה בכמה מקומות, אם זה באתר שלהם, אם זה פה בגלריה של הפורום ועוד מקום או שניים, ומאוד אהבתי, והם נראים לי אמנים טובים מאוד. האם מספיק, ללכת לפחות פעם אחת לסטודיו, לבדוק את המקום בעיניים לראות שהם שומרים על סטריליות וכל התקנים וכו' (ביקור התרשמות), ואם הם בסדר, אז אין בעיה לבחור לעשות בסטודיו הזה, או שאתם אומרים שעדיף ורצוי ללכת לעוד מקומות כדי לראות/לבדוק? 2)אגב אם מגיעים לבדיקת התרשמות כזו? האם צריכים לקבוע מראש תור, או שפשוט אפשר לבוא ולהסתכל, וסתם לשאול לגבי הקעקוע שאני רוצה לעשות ונגיד לשאול מחיר וכדומה? משום מה זה לא ממש ברור לי. ובכלל איך אתה בודק את שמירת הסטריליות במקום, והאם המקעקע שומר על ניקיון וכלים חדשים וכו'? נראה לי מוזר לבוא וללטוש עיניים סתם כך. 3)האם המשחה "בפנטן פלוס" היא במרשם? והאם את המשחה מתחילים למרוח כבר ביום ביצוע הקעקוע או למחרת? 4)כחולה סוכרת, סביר להניח שקצב ההחלמה יהיה יותר ארוך מאדם רגיל (לסוכרתי יקח יותר משבועיים סביר להניח), האם למשל לאחר שבועיים שבהם צריכים למרוח המשחה, עדיין צריך להמשיך? או ששבועיים הם הגבול של מריחת המשחה, ולאחר מכן המשחה כבר יכולה להזיק לקעקוע או לעור? 5)בנושא חשיפה לשמש, האם לאחר שבועיים-שלושה של אי חשיפה מוחלטת לשמש, האם אפשר כבר לחשוף לפחות נגיד לכמה דקות ביום וכדומה, או שזה עדיין יהיה מזיק לקעקוע, ועדיף לחכות חודש שלם? סלחו לי על השאלות הרבות, ושאולי חלקן נראו קצת טיפשיות, בכל מקרה אשמח אם תוכלו לענות. זה יהיה נהדר. תודה.

שלום פרי, וברוך הבא לפורום!

אני שמח שעיינת בפורום ומצאת לנכון לשאול כמה שאלות לפני הקעקוע הראשון. אכתוב לך את התשובות בהתאם, ואת שאלת הסכרת השארתי בכוונה לסוף. אז נתחיל: 1. כמו שכתבנו בשאלות הנפוצות, וכמו שקראת אתה, אמינותה של המלצה באינטרנט לעולם אינה מובטחת. אין לדעת מי האדם או האנשים שהמליצו ומה היקף השכלתם ונסיונם בתחום, ולכן מאוד מאוד חשוב לבדוק את הסטודיו בעצמך- ואפילו לבצע סקר שווקים קטן. אנחנו משתדלים לתת למתקעקעים החדשים פרספקטיבה כמה שיותר מקצועית בנוגע לסטודיואים, ומקווים שהם יסתמכו על עצמם ועל תחושותיהם ולא על המלצות זרים. ורק חשוב לציין: עצם העובדה שסטודיו מחזיק בתיק עבודות באתר הגלריות, ממש לא הופכת אותו למקצועי. הנהלת הפורום החליטה לתת לכל סטודיו את האופציה לקדם את האומנים שלו בעזרת עבודותיהם בלבד, ולתת לאומנות לדבר בעד עצמה. אנחנו לא מבצעים סלקציה כלשהי בין האומנים שנמצאים בתיקי העבודות, שכן הדבר משול להמלצה. 2. במידה ואתה רוצה לשבת עם המקעקע על הסקיצה שאתה מתכנן לקעקע אז עדיף לקבוע תור מראש (שכן מבחינת המקעקע מדובר בזמן עבודה), אבל אם אתה רוצה להגיע רק לקבל רושם כללי על המקום אז אין שום סיבה לקבוע תור. במדור המאמרים מונח המאמר "גזור ושמור", שמפרט את נהלי העבודה הנכונים בהם צריך לנקוט הסטודיו. אל תתבייש גם לשאול את המקעקע, ולחזור אלינו במידה ומשהו נראה מוזר או לא ברור. 3. הבפנטן אינה נמכרת במרשם, ואנו ממליצים למרוח אותה יום למחרת עשיית הקעקוע. ביום הקיעקוע עצמו האזור גם כך מכוסה בהפרשות, כך שאין הרבה טעם בהתחלת הטיפול באותו היום. 5. הזמן שבו הקעקוע מוגבל בחשיפה לשמש הוא שבועיים, ומעבר לאותם שבועיים מידת החשיפה כבר תלויה בך. מומלץ באופן כללי לחשוף את הקעקוע לשמש כמה שפחות (ובאופן כללי מומלץ להיחשף לשמש כמה שפחות), אך אין שום מגבלה של ממש בחשיפת הקעקוע לשמש לאחר תקופת ההחלמה. כמובן שחשוב להיחשף בחוכמה ובזהירות, לא רק בהקשר לקעקוע אלא גם באופן כללי. ועכשיו בקשר לסכרת: אף אחד מאיתנו לא יכול לעזור לך בנושא הזה מלבד הרופא שלך. אכן יש בעיתיות מסוימת בעשיית קעקוע בסוכרתיים, ולכן חובה עליך להתייעץ עם הרופא המטפל בך ולוודא שאתה מאוזן. אני בוחר שלא לענות באופן ישיר לחלק השני של השאלה, אבל אני כן יכול לומר לך שאפשר למרוח את המשחה גם שלושה שבועות ולא רק שניים. אתה מוזמן לשוב ולהיעזר בנו בכל בעיה בה תתקל. אין שאלות טיפשיות, יש טיפשים שלא שואלים... בהצלחה, שלומי:)

תודה רבה על התשובות. לגבי התשובה הראשונה

מן הסתם אלו המלצות וכו', העניין הוא שזה היה במספר מקומות (לא באיזה פורום נידח או משהו), גם כתבות מעיתון או דברים שמצאתי, המקום מאוד מוכר (וכמובן שחיפשתי גם על מקומות אחרים, ומצאתי חלק), וברור לי שאם הייתי אומר את השם היו ממליצים לטובה ציינתי את העבודות שלהם, בגלל החלק האמנותי ושלפי תיק העבודות הם נראים מקעקעים טובים מאוד (כמובן שהשוויתי לעבודות אחרים שראיתי באינטרנט ובטלוויזיה, לכן הרשתי לעצמי לומר זאת). ברור לי שצריך ללכת לשם לראות ולבדוק בעיקר את נושא הסטריליות והמקצועיות, כי כמו שנאמר בשאלות נפוצות, דברים יכולים להשתנות בתוך חודשים, ולכן המלצה בנושא זה, שניתנה חודש לפני יכולה לא להיות תקפה חודש אחרי, ולכן הדגשתי את הנקודה הזו. בכל מקרה, תודה רבה.

תוספת קטנה (ואולי אף קטנונית)

אמנם לא צריך מרשם בשביל בפנטן, אבל אם כבר מגיעים בכל מקרה לרופא, אפשר לבקש מרשם ואז היא נמכרת בסביבות שליש המחיר, בהשתתפות קופ"ח.

אגב, עוד שאלה לגבי קביעת תור

אמרת שזה זמן עבודה, האם זה אומר שאחרי שהראיתי סקיצה וקיבלתי מחיר וכו', לא מתאים לי וכו', צריך לשלם על הזמן הזה?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר