שאלה קטנה...

שאלה קטנה...

האם כל סטודיו קעקוקעים גם מעצב קעקועים בהזמנה? כי אני לא צייר כ"כ מוכשר:)

שלום

ובכן לשאלתך, מקעקע הינו אומן,ולכן כל מקעקע מקצועי יודע גם לצייר. מקעקע הוא לא רק הבחור שיודע לעבור טוב על הקווים אבל אם אתה מחפש מקעקע שיעצב עבורך את הדוגמה, יש חשיבות גדולה עוד יותר להיותו מקעקע מקצועי ואיכותי,וכמובן להתאים את המקעקע לסגנון המבוקש. לא כל מקעקע מקצועי בהכרח מקעקע את כל הסגנונות,להפך,לרוב הוא יתמקצע בסגנון מסוים. הייתי ממליצה לך להסתכל על גלריות של מקעקעים מחו"ל ולהחשף למגוון הסגנונות, ובעיקר ליכולות שמקעקע מקצועי יכול להגיע אליהן,גם טכנית וגם עיצובית וציורית. לגבי התהליך- אתה יכול לבוא עם תמונה למקעקע ואתה יכול לבוא עם רעיון,והמקעקע ישב איתך ויצייר וירכיב לך את הקעקוע לבקשתך. עדיף להביא תמונה של משהו בכיוון,לאו דווקא הדבר המדויק,אפילו משהו שנתן השראה,על מנת שלמקעקע יהיה בכל זאת כיוון וזה יקל על שניכם. אני מצטרפת קישור למאמר של איך לזהות סטודיו מקצועי. בהצלחה,ואם ישנן עוד שאלות,נשמח לעזור חמוטל

תודה רבה, המחיר עולה בהתאם נכון?

ז"א בגלל העיצוב הייחודי והעבודה אקסטרה המקעקע ייקח יותר כסף נכון?

בדר"כ...

הסקיצה כלולה במחיר של הקעקוע. אם אתה לוקח איתך את הסקיצה, ולא רוצה להתקעקע בסטודיו, רוב הסיכויים שייקחו ממך כסף על העבודה שעשו עבורך. ET

תמחור ועבודות קאסטום

תראה, כמו כל דבר זה משתנה. יש מקעקעים שבאופן מוצהר יאמרו לך שהם גובים כסף על הסקיצה,וגם פה יכולים להיות שני מקרים. האחד, מקעקע שיאמר שגם אם תבחר לא להתקעקע אצלו או לא להתקעקע בכלל (שהתוצאה היא בעצם זהה) הוא יקח לך כסף על הסקיצה,כי הוא מקדיש לך זמן,וזמן זה כסף. ויש מקעקע שיאמר לך שהקעקוע יהיה פשוט יקר יותר בגלל הסקיצה. אני מתקנת משהו קטנטן שET אמר בהודעה מתחתי, רוב הסיכויים שמקעקע שעשית אצלו סקיצה,לא יתן לך לקחת אותה וללכת איתה לסטודיו אחר. ותצטרך גם לשלם עליה וגם להשאיר אותה שם. יש מקעקעים שלא גובים כסף על הסקיצה אבל בעצם אין אנו יודעים אם הם גובים או לא, מאחר וזו אומנות,ותמחורים של קעקועים משתנים ממקעקע למקעקע. אבל בגדול,כן,קעקוע קאסטום עשוי להיות יקר יותר. הדרך הבטוחה לא להיות בהלם אחרי שהתקעקעת, ולגלות שהמחיר לא מתאים לך, היא לעשות "סקר שוק". פשוט ללכת לסטודיו(אים) ששמת על הכוונת ולשאול מה גישיתם לגבי עבודה על סקיצות וגם לגבי תמחור. מראש אני מכינה אותך שרובם לא יכולו לעשות את זה טלפונית ובמידה ויש לך דוגמאות שאתה רוצה להביא איתך,הם ירצו לראות את זה בעיניים. מה שאני עוד יכולה לומר לך שיש מקעקעים שיעדיפו לקבוע פגישה נפרדת בכדי לעבוד על הסקיצה, ויש כאלו שיסכימו גם ביום ההתקעקעות, ולא ישנה כמה שעות לפני יצטרכו לעמול עליה. כמו שהבנת,אין חוקים קבועים,זה משתנה ממקום למקום ואתה תצטרך לבדוק את זה במקום שתבחר. המון המון בהצלחה! חמוטל

ורק דבר קטן נוסף...

לדעתי כאשר אתה עומד לעשות משהו שישאר עליך כל החיים , ובחרת לך מקעקע שיעצב לך את מה שאתה רוצה ובאיכות גבוהה, לא נכון יהיה לחשב את מחיר העבודה דרך החור של הגרוש. ובמילים אחרות, על איכות לא כדאי להתפשר ובקעקוע לא כדאי להתקמצן או ללכת למקעקע אחר רק בגלל תוספת של כמה שקלים

את הקעקוע שכבר יש לי (הודעה נערכה ע"י מנהל)

עשיתי בסטודיו XX בXXXX והוא לקח ממני יותר כסף ממה שסטודיו אחר הציע, אני לא מתפשר על איכות:)

תמחור ועבודות קאסטום

תראה, כמו כל דבר זה משתנה. יש מקעקעים שבאופן מוצהר יאמרו לך שהם גובים כסף על הסקיצה,וגם פה יכולים להיות שני מקרים. האחד, מקעקע שיאמר שגם אם תבחר לא להתקעקע אצלו או לא להתקעקע בכלל (שהתוצאה היא בעצם זהה) הוא יקח לך כסף על הסקיצה,כי הוא מקדיש לך זמן,וזמן זה כסף. ויש מקעקע שיאמר לך שהקעקוע יהיה פשוט יקר יותר בגלל הסקיצה. אני מתקנת משהו קטנטן שET אמר בהודעה מתחתי, רוב הסיכויים שמקעקע שעשית אצלו סקיצה,לא יתן לך לקחת אותה וללכת איתה לסטודיו אחר. ותצטרך גם לשלם עליה וגם להשאיר אותה שם. יש מקעקעים שלא גובים כסף על הסקיצה אבל בעצם אין אנו יודעים אם הם גובים או לא, מאחר וזו אומנות,ותמחורים של קעקועים משתנים ממקעקע למקעקע. אבל בגדול,כן,קעקוע קאסטום עשוי להיות יקר יותר. הדרך הבטוחה לא להיות בהלם אחרי שהתקעקעת, ולגלות שהמחיר לא מתאים לך, היא לעשות "סקר שוק". פשוט ללכת לסטודיו(אים) ששמת על הכוונת ולשאול מה גישיתם לגבי עבודה על סקיצות וגם לגבי תמחור. מראש אני מכינה אותך שרובם לא יכולו לעשות את זה טלפונית ובמידה ויש לך דוגמאות שאתה רוצה להביא איתך,הם ירצו לראות את זה בעיניים. מה שאני עוד יכולה לומר לך שיש מקעקעים שיעדיפו לקבוע פגישה נפרדת בכדי לעבוד על הסקיצה, ויש כאלו שיסכימו גם ביום ההתקעקעות, ולא ישנה כמה שעות לפני יצטרכו לעמול עליה. כמו שהבנת,אין חוקים קבועים,זה משתנה ממקום למקום ואתה תצטרך לבדוק את זה במקום שתבחר. המון המון בהצלחה! חמוטל

תודה רבה.

את הקעקוע שכבר יש לי (הודעה נערכה ע"י מנהל)

עשיתי בסטודיו XX בXXXX והוא לקח ממני יותר כסף ממה שסטודיו אחר הציע, אני לא מתפשר על איכות:)

יפה! אגב מזכירים שמות ונותנים קרדיט רק בצרוף תמונה איכותית

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר