מיני דיון: חוות דעת על הקעקוע שלכם.

כאשר אתם מראים את הקעקוע שלכם במציאות או על גבי הפורום , מה היתם מעדיפים: שיגידו לכם כמה שהוא יפה גם אם המתבונן חושב שלא, או שמי שחושב שהקעקוע לא לטעמו ישמור את הדעה הלא מחניפה לעצמו? כמובן שאתם יודעים שרוח הפורום היא אם אין משהו טוב להגיד אז לא להגיד כלום כי הרי כולנו יודעים שקעקוע זה לתמיד וכל המורכבות הקשורה בדבר. אבל אולי אם לא יגידו לך שהעבודה שעליך היא לא טובה , אתה והחברים שלך תמשיכו לקשט את גופכם בזוועות. אני כעקרון דוגל ברוח הפורום , אם אני לא יכול להחמיא למישהו אני בד"כ שותק. מה דעתכם? אסף

i object

לדעתי, עקב ריבוי החאפרים בהם ובעבודותיהם אנו נתקלים בפורום וברחובות בקצב הולך וגובר, ובשל העובדה שכל דביל יכול לכנות את עצמו מקעקע ו"לעטר" לאנשים את הגוף באיזה חרטוט מכוער, מעוות ודהוי שאתו הם יישארו תקועים למשך כל חייהם, חשוב לומר, כמובן בצורה עדינה ולא פוגעת (כפי שהייתי רוצה לכתוב וכפי שאני יודע שחטאתי בעבר), ולהסביר בדיוק מה הבעיה, ברור שהאדם שעשה את הטעות הזאת ירגיש רע, אין ספק, אבל אני חושב שכפורום מקצועי, אנחנו מנסים לחנך ולהגיע לתרבות קעקועים יותר ברמה בארץ (לא שבחו"ל הכל טוב), אז אולי האדם עצמו ייפגע, אבל אולי זה יגרום לו להזהיר אנשים אחרים, אולי הוא ייזהר בפעם הבאה, ואולי, אנשים אחרים שנכנסים במקרה בפורום בחיפוש אחר מקעקע ובמטרה ללמוד מה זה קעקוע טוב, יבינו וילמדו גם כן. אם רק נשתוק, לא נגיע לשומקום, אבל שוב, בצורה עניינית ולא פוגעת, למשל, "הציור שלך נראה כאילו צייר אותו ילד בן 5", נכון, אין ספק, אבל אפשר לכתוב במקום זה "הקווים לא ישרים, האצבעות לא סימטריות וכו'". זו דעתי.

תלוי מאיזה כיוון אני לא מתחבר לקעקוע וכמה זה קיצוני... : \\

אם מישהו התקעקע אצל חאפר והציור עצמו עשוי גרוע.. אפשר באמת להגיד מה לא עשוי טוב בציור בדעה מקצועית.. דעה יבשה... במקרה הכי מעליב אפשר לנחם אותו שאפשר לעשות קאבר חחח לא... בעדינות... לעומת זאת, אם ילדה בת 14 תשים תמונה של קעקוע מאמם פ33ות שכתוב "אשטון קוצ'ר כפרה" אני לא חושב שצריך לחוס עליה.חח (הילדה ההיא שרצתה לקעקע את זה מלפני שבועיים.... עצבנה... ^_^) הכל מקרהה, הנקודה הובהרה צ'וס. :)

שאלה מצויינת!

אני חושבת שלפני הכל זה תלוי ביכולת של אותו אדם לקבל ביקורת. יש אנשים שלא יודעים להתמודד היטב עם ביקורת, ולא משנה אם היא תהיה על קעקוע, צבע השיער, רמת הIQ או גודל הישבן. אני אישית מאוד אוהבת את שני הקעקועים שלי, כך שלא ממש ישנה לי גם אם מישהו יגיד שהם לא יפים לדעתו. מצד שני, אם הוא יביא נימוקים ברורים (הקו הזה לא חד, הצבע כאן לא יושב טוב וכד') כמובן שאקשיב, בעיקר אם זה מישהו שאני מעריכה את חוות דעתו האמנותית. (לדוג': הקעקוע הראשון שלי נעשה ע"י מקעקע ממש מחורבן, והיום הוא מעט דהוי ויש מקום לשיפוצים. אני יודעת את כל זה, אבל כשהלכתי למקעקע הנוכחי שלי, הוא אמר את חוות דעתו על הקעקוע- מבחינה אמנותית גרידא- וביחד חשבנו איך אנחנו עושים קצת טאצ'-אפ ומשפצרים את הטעון שיפצור. אבל גם אם לא אשפצר אותו לעולם, אני אוהבת אותו ממש ממש כמו שהוא). לגבי מה להגיד לאנשים אחרים- אני דוגלת בגישתו של אסף. כמו שסבתא שלי אומרת : לפה סגור זבוב לא נכנס. או בנימה אחרת: אם אין לך משהו תורם להגיד- עדיף לסתום את הפה. לחיי תרבות הדיון. שירי.

צריך ואף רצוי לדעתי

גם מאותן סיבות שנאמרו כבר, וגם בסה"כ מדובר על עבודת אומנות - באומנות אין "יפה או לא יפה" זה עניין של טעם אישי, כך שמצד אחד בעל הקעקוע לא אמור לקחת קשה את הביקורת, בכל זאת טעם אישי של מישהו אחר לא חייב לקלוע לשלו, מצד שני אנשים אחרים שמתעניינים יוכלו לקבל פרספקטיבה מכמה שיותר אנשים על אופי העבודות ואיכותם. seek

זה לא מה אומרים, אלא איך אומרים את זה

אפשר להעביר ביקורת על קעקוע, אבל צריך לדעת איך לעשות זאת. כמו שנאמר לפני, יש להגיד "זה נראה כאילו בן 5 צייר את זה", ויש להגיד "ההצללה לא נעשתה בצורה המוצלחת ביותר". מבחינת טעם - אין שום סיבה להעביר ביקורת. אני קיבלתי המון (אבל המון) תגובות שליליות על הקעקועים שלי, ועם כל הכבוד לאנשים שמסביבי - אני לא שמה עליהם ז**. למה? עשיתי את הקעקועים הללו כי *אני* אוהבת אותם. עשיתי אותם בשביל עצמי, לא בשביל אף אחד אחר. לא אוהבים? סבבה. זכותכם המלאה, אל תעשו קעקוע זהה. אבל להגיד לאדם, אחרי שהוא התקעקע והשאיר חותם נצחי על גופו, שזה לא יפה? בשביל מה? ובקיצור - ביקורת על הפן האמנותי והמקצועי, יכולה וצריכה להתקבל בברכה. ביקורת על האובייקט שצוייר - מיותרת לחלוטין.

אני חושבת

שאם אין משהו חיובי לומר, עדיף לשתוק. אין שום סיבה לבאס מישהו שנושא את הקעקוע שלו בגאווה (אחרת הוא לא היה מציג אותו בפורום), זה חסר ערך. אם הוא אוהב את הקעקוע המחורבן שלו ואת המקעקע המחורבן שלו, אז הוא ימשיך ללכת אליו בכל מקרה:) אם הייתה לו קצת יותר הבנה, אני מניחה שהוא היה מתעניין יותר לעומק, נשאר בפורום ומסתכל בגלריות, ולא מפציע רק כדי להשוויץ ונעלם.

כן אבל

אם לא נגיד לו כלום, ייכנסו אנשים אחרים לפורום ויחשבו שאין שום רע בקעקוע המזוויע ויעשו גם הם אחד כמוהו ונפספס את כל המטרה של הפורום הזה.

אפשר להעביר ביקורת על קעקוע, אבל צריך לדעת איך לעשות זאת. כמו שנאמר לפני, יש להגיד "זה נראה כאילו בן 5 צייר את זה", ויש להגיד "ההצללה לא נעשתה בצורה המוצלחת ביותר". מבחינת טעם - אין שום סיבה להעביר ביקורת. אני קיבלתי המון (אבל המון) תגובות שליליות על הקעקועים שלי, ועם כל הכבוד לאנשים שמסביבי - אני לא שמה עליהם ז**. למה? עשיתי את הקעקועים הללו כי *אני* אוהבת אותם. עשיתי אותם בשביל עצמי, לא בשביל אף אחד אחר. לא אוהבים? סבבה. זכותכם המלאה, אל תעשו קעקוע זהה. אבל להגיד לאדם, אחרי שהוא התקעקע והשאיר חותם נצחי על גופו, שזה לא יפה? בשביל מה? ובקיצור - ביקורת על הפן האמנותי והמקצועי, יכולה וצריכה להתקבל בברכה. ביקורת על האובייקט שצוייר - מיותרת לחלוטין.

שום ספק

נראה לי שהשרשור הזה קצת התפספס, כמובן שמדובר אך ורק מבחינה מקצועית, לא שום דבר אחר.

מיני דיון: חוות דעת על הקעקוע שלכם.

כאשר אתם מראים את הקעקוע שלכם במציאות או על גבי הפורום , מה היתם מעדיפים: שיגידו לכם כמה שהוא יפה גם אם המתבונן חושב שלא, או שמי שחושב שהקעקוע לא לטעמו ישמור את הדעה הלא מחניפה לעצמו? כמובן שאתם יודעים שרוח הפורום היא אם אין משהו טוב להגיד אז לא להגיד כלום כי הרי כולנו יודעים שקעקוע זה לתמיד וכל המורכבות הקשורה בדבר. אבל אולי אם לא יגידו לך שהעבודה שעליך היא לא טובה , אתה והחברים שלך תמשיכו לקשט את גופכם בזוועות. אני כעקרון דוגל ברוח הפורום , אם אני לא יכול להחמיא למישהו אני בד"כ שותק. מה דעתכם? אסף

שאלה מעניינת

השעה שלי על העניין, גם כשאני מגיבה וגם כשאחרים מגיבים אליי- אם יש משהו טוב להגיד,בכיף. אם הקעקוע פשוט לא מוצא חן- עדיף לא להגיב, אבל אם יש חוות דעת על העבודה מבחינה מקצועית -יתקבל בברכה. כלומר תגובות כמו "איכס איזה מכוער" זה ממש לא לעניין, אבל תגובות כמו "ההצללות יכלו להיות יותר חלשות", או "אני לא בהכרח אוהבת את הציור אך העבודה מעולה", או ביקורת בונה בכללי, זה מבורך. כל עוד המילים מתונות- אין בעיה.

מסכימה ב100%.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קעקועים
בחר
בחר