הערכת שווי של אוסף בולים

שלום לכולם אני חדשה כאן... קראתי בענין את השאלות הנפוצות ויש לי כמה שאלות. אני מבינה שכל מי שיורש אוסף בולים מטפח איזו פנטזיה שהאוסף שווה המון כסף. אני מבינה גם שהמציאות לא בהכרח תואמת לפנטזיות.... אז ככה. ירשתי מאבי אוסף גדול של בולים, כולל בולי דואר עברי שונים והרבה בולי חו"ל. אני יודעת שהיו ביניהם בולים שאבי, שהיה אספן נלהב ונהג לחפש בקטלוגים הגדרות, חשב שהם יקרים. ובטח יש גם המון בולים ששוים פחות. איך בכלל מתחילים להתמודד עם הערכת אוסף כזה? והאם יש בכלל סיכוי למכור את הבולים במחיר סביר? משיטוט באינטנט נראה שיש המוני מוכרים - האם יש גם קונים? בתודה מראש דורותיאה

שלום וברוכים הבאים...

השאלה מה את רוצה לעשות בהם. למכור? למכור חלק? להמשיך לאסוף? איסוף בולים הוא עיסוק נפלא שמנעים את זמנם של מיליוני אנשים ברחבי העולם. כמו ברפואה, גם כאן אין סוף למה שאפשר ללמוד. הבולאות מאתגרת, מסקרנת ומתאימה לאנשים רבים. אני אוסף בולי אנגליה 15 שנים ועדיין לא שבע מכך.. אנשים רבים אוספים בולים שנים רבות לפני.. העיסוק בבולים מעשיר את הידע האישי וחושף את האספן לתחומים שונים בחיים הן מצד הנושאים שעל הבולים והן בעצם ההתעסקות בבולים, בטכנולוגיה שלהם ועוד. לאסוף בולים משמעו להשתייך לחברה אקסקלוסיבית, חברה של אנשים שלהם כמה מאפיינים משותפים של סבלנות, השכלה, רצון ללמוד ולדעת, יכולת ארגון טובה ואחריות ועוד. הבולאים נהנים ממועדונים רבים, עיתונות מקצועית, ספרות מקצועים, פורומים באינטרנט, אתרים רבים מכירות פומביות, ועוד עניינים אחרים. מניסיוני, אני ממליץ בחום על התמקדות בנושא או מדינה מסוימים והמשך האיסוף. לגבי מכירה ככה: נחלק את העניין לשניים - בולי ישראל, ובולי העולם. לגבי בולי ישראל, הדבר פשוט. ראי, מרבית בולי ישראל לא שווים "מי יודע מה" סכומי עתק. דבר זה נובע מכך שהונפקו בולים במיליונים, עבור אוכלוסייה קטנה יחסית ולא מוכרת בעולם (אז). עם זאת גם לישראל יש את שכיות החמדה הבולאיות שלה, רובן מתרכזות בתחום "דואר עברי". בראש וראשונה יש את שלושת הבולים הגדולים של דואר עברי: 250, 500 ו-1000 מיל. אלו שווים יותר. פה ושם ישנם עוד כמה בולים ופריטים ישראלים אחרים שיכולים להניב יותר, וזו העבודה הקלה יותר. תוכלי לרכז אותם באלבום אחד ולגשת לאחד מסוחרי הבולים. כל סוחרי הבולים הישראלים יוכלו להצביע על הבולים היותר יקרים. לגבי חו"ל המצב מורכב יותר. אינני מכיר כל סוחר וסוחר, אך הסוחרים בארץ וותיקים ומנוסים. תוכלי לבקר אצל מספר סוחרים על מנת להשוות חוות דעת ולקבל מידע. אסף
מנהל הפורום
1000+

תודה על המידע המפורט ועל קבלת הפנים החמה.

מה לעשות איתם? שאלה טובה. אני חושבת שאתבשם מיופיים לזמן מה ואז אנסה לקבל הערכת שווי. לא נראה לי שאהפוך להיות אספנית בסופו של דבר. אשמח מאד לקבל רשימת חנויות טובות ואנשים אמינים. אם אי אפשר מבחינת אתית בפורום, אשמח להמשיך את השיחה במייל.

בדפי זהב תחת הערך "בולים" תוכלי למצוא חנויות.. בכל מקרה מומלץ לגשת לפחות לשלוש מהן.

לגבייך אישית, לא צריך הרבה כדי להפוך לבולאית, רק רצון. אנחנו כבר נדריך אותך בהתחלה, ותראי שזה מאוד נחמד..
מנהל הפורום
1000+

הערכת שווי של אוסף בולים

שלום לכולם אני חדשה כאן... קראתי בענין את השאלות הנפוצות ויש לי כמה שאלות. אני מבינה שכל מי שיורש אוסף בולים מטפח איזו פנטזיה שהאוסף שווה המון כסף. אני מבינה גם שהמציאות לא בהכרח תואמת לפנטזיות.... אז ככה. ירשתי מאבי אוסף גדול של בולים, כולל בולי דואר עברי שונים והרבה בולי חו"ל. אני יודעת שהיו ביניהם בולים שאבי, שהיה אספן נלהב ונהג לחפש בקטלוגים הגדרות, חשב שהם יקרים. ובטח יש גם המון בולים ששוים פחות. איך בכלל מתחילים להתמודד עם הערכת אוסף כזה? והאם יש בכלל סיכוי למכור את הבולים במחיר סביר? משיטוט באינטנט נראה שיש המוני מוכרים - האם יש גם קונים? בתודה מראש דורותיאה

שלום דורוטיאה--התוכלי להציג הדו"אל שלך. שבת שלום.

כמו דורותיאה

גם לי יש אוסף בולים והייתי רוצה לקבל עליו הערכה ואולי גם למכור אותו איפה אפשר לעשות זאת בתודה מראש... דוד

כמו יחיאל ואנוכי

תוכל לעיין בתשובות שקיבלה דורותיאה
מנהל הפורום
1000+

נראה.....

אספן בולים מעוניין

שלום לך, כאספן בולים אשר גם קונה אוספים אשמח לשוחח ולשמוע במה מדובר. אבי 054-6771643

אשמח לעזור לך בהערכת שווי אוסף הבולים.

צור קשר  avir4me@gmail.com  

שלום לך 

בואי נתחיל מכך שאם אביך היה אספן שהגיע לדרגה של לרכוש את בולי הדואר העברי ובמיוחד אם הם עם שובלים אזי האוסף אמור להיות רציני ובוודאי גם יקר כספית ,כך גם לגבי בולים ממדינות אחרות ,אם האוספים הם רציפים בדרך כלל יש בהם גם פריטים יקרים,וכמובן שאין לפרקם ולמכור רק את היקרים שבניהם אלא למכור אוספים בשלמות ,מכל מקום אם את ממרכז הארץ ומעונינת לדעם את שווי האוספים ,תאמי איתי בטלפון 0505727492 ואעזור לך להעריך את שווי האוספים,

שבוע נעים

אלי שלוש

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בולים ומטבעות
בחר
בחר