אלבום בולי ישראל

חג שמח ושנה טובה לכולם, האם יש אלבום בולי ישראל מהסוג בו יש מקום ספיצפי לכל בול והסדרות מופיעות בעמודים שונים ? (אשר ניתן להוסיף לו דפים מדי שנה ?). מה סדר גודל עלות אלבום מסוג זה ?

יש מספר אלבומים כאלה

יש מספר אלבומים כאלה. סבי ז"ל היה משתמש באלבום Davoo. אני יודע שגם חברות אחרות (Minkus, Lighthouse ואחרות מייצרות דפים כאלה. אני אישית אינני אוהב להשתמש באלבומים מסוג זה. אני מעדיף לסדר את הבולים כפי שאני אוהב ומעוניין, ולא כפי שיצרן אלבום זה או אחר מעדיף. בנוסף לכך לעיתים יש בולים עם טעות דפוס או תשנית שונה. באלבומים מסוג זה הדבר מהווה בעיה. בנוסף לכך המחיר של דפים ישראלים משנת 1948 עד היום יהיה יקר מאוד להערכתי כמה מאות שקלים. בכל מקרה בדקתי ב- Ebay וראיתי שתי מכירות של מספר שנים. שתיהן עומדות על מעל 100$, ושתיהן מכסות מספר שנים קטן יחסית של המדינה. אתה יכול לבדוק במדור supplies ב- Ebay -stamps, תבצע חיפוש על Israel.

שלום REX23

ישנם אלבומים עם מקומות לכל בול אך רכישת אלבומים כאלו היא השקעה לא קטנה. ישנם מספר יצרנים בהם DAVO, LIGHTHOUSE, KABE וכולם איכותיים. לישראל כחמישה כרכים וניתן לרכוש אותם כבר עם כל הדפים משנת 1948 ועד 2002 (ללא הבולים כמובן). אלבומים אלו נחשבים מקצועיים ומיוחסים לאלו המשקיעים הרבה באוסף שלהם. הם גם משדרים יוקרה ואיכות. קטלוג של DAVO שברשותי מציע 5 כרכים עם דפים ב- 360$ ללא כיסי מגן (האוויד) אותם תרכוש בנפרד, וב- 633$ עם כיסי מגן. המחירון משנת 2001 כך שהדפים הם עד שנת 2000. תצטרך להוסיף למחיר עוד כ- 11$ (או17$) לכל חבילת דפים שנתית. KABE מציע את ישראל בשישה כרכים (אין מחיר), ו- LIGHTHOUSE מציע גם הוא 6 כרכים ועוד כרך נוסף לגיליוניות מזכרת (אין מחיר). עד סוף סוכות יש לנו הנחות בבולי דיזנגוף בתל אביב. ראיתי אצלו סט אלבומי ישראל, וכמו כן הוא מביא את DAVO לארץ. תתקשר אליו ותברר מחירים. הפרטים שלו נמצאים בקישור למעלה. אסף
מנהל הפורום
1000+

יש מספר אלבומים כאלה

יש מספר אלבומים כאלה. סבי ז"ל היה משתמש באלבום Davoo. אני יודע שגם חברות אחרות (Minkus, Lighthouse ואחרות מייצרות דפים כאלה. אני אישית אינני אוהב להשתמש באלבומים מסוג זה. אני מעדיף לסדר את הבולים כפי שאני אוהב ומעוניין, ולא כפי שיצרן אלבום זה או אחר מעדיף. בנוסף לכך לעיתים יש בולים עם טעות דפוס או תשנית שונה. באלבומים מסוג זה הדבר מהווה בעיה. בנוסף לכך המחיר של דפים ישראלים משנת 1948 עד היום יהיה יקר מאוד להערכתי כמה מאות שקלים. בכל מקרה בדקתי ב- Ebay וראיתי שתי מכירות של מספר שנים. שתיהן עומדות על מעל 100$, ושתיהן מכסות מספר שנים קטן יחסית של המדינה. אתה יכול לבדוק במדור supplies ב- Ebay -stamps, תבצע חיפוש על Israel.

יקר מדי לטעמי מה שמביא אותי לשאלה נוספת ...

מה עמדתכם בנושא קניית בולים ? ראיתי לא מעט מכירות מפתות ב ebay ונראה שהדרך הטובה ביותר לאסוף הנה לקנות ... אני מרגיש שהעניין מאבד מעט מטעמו. מחשבות ?

להחליף!!!!!!!!

זו הדרך! יש לי 9 מתכתבים ואני נהנה מכל רגע של החלפה... בכל אופן, אני קונה מה שאי אפשר להשיג בד"כ בהחלפות, כגון גליוניות זיכרון, בולים לא חתומים עם שבלים מלאים (מישראל), גליונות שלמים של בולי חלל, חותמות דואר ואירוע וכו'... לפעמים אני צריך פשוט לעצור את עצמי, אחרת אני יעצור רק באלפיה... בכל אופן, בד"כ אני לא עובר את ה- 100-120 ש"ח. באיביי אני לא קונה, בשל חוסר בכרטיס אשראי בין-לאומי, וחוסר אמון במוכרים... שנה טובה, תמיר.

אם אני לא הייתי קונה, לא הייתי מקדם את האוסף

בסופו של דבר אוסף כולל פריטים שמשיגים בדרכים שונות. חלק מחליפים, חלק מקבלים במתנה מחברים וחלק קונים. קניה איננה פוגמת באיסוף, היא פשוט נדבך נוסף באיסוף. אני אישית קניתי עשרות רבות של פריטים ב- Ebay. והנסיון שלי עם האתר הוא מאוד חיובי. ניתן למצוא שם פריטים שקשה למצוא בחנויות הבולים ולעיתים במחירים נמוכים משמעותית מהמחירים בחנויות. אגב, הפריטים המעניינים ביותר באוסף שלי נקנו (בחנויות בולים, תערוכות או Ebay).

אכן יקר אך שווה !!! ובעניין קניית בולים,

נכון שזה קצת סותר את עניין האיסוף, אך גם קניה אינה דבר פשוט. בחנות תצטרך לבחור את הבול הטוב ביותר, ואם אין אז להמתין עוד או לחפש בחנויות אחרות, תצטרך לזהות בולים פגומים, תוכל להתמקח ועוד. בהחלפות לא תוכל לבנות אוסף גדול כי פריטים מיוחדים לא תשיג אלא בקנייה. גם אני את כל הבולים שלי קניתי ועדיין, אחרי 13 שנים עדיין לא השלמתי את כל בולי בריטניה.
מנהל הפורום
1000+

אם אני לא הייתי קונה, לא הייתי מקדם את האוסף

בסופו של דבר אוסף כולל פריטים שמשיגים בדרכים שונות. חלק מחליפים, חלק מקבלים במתנה מחברים וחלק קונים. קניה איננה פוגמת באיסוף, היא פשוט נדבך נוסף באיסוף. אני אישית קניתי עשרות רבות של פריטים ב- Ebay. והנסיון שלי עם האתר הוא מאוד חיובי. ניתן למצוא שם פריטים שקשה למצוא בחנויות הבולים ולעיתים במחירים נמוכים משמעותית מהמחירים בחנויות. אגב, הפריטים המעניינים ביותר באוסף שלי נקנו (בחנויות בולים, תערוכות או Ebay).

כולכם צודקים,

לדעתי הרך הכי טובה היא החלפות, אבל עובדה ש- 650 ש"ח מדמי הכיס שלי החליפו ידיים בדואר (גליונות 10 ישראליים), בחנויות בולים (בבול דיזנגוף המומלצים בחום כמובן), בשווקי יד-שניה (מה שמצאתי...), ובשנה הבאה עלינו לטובה כנראה שגם באי-ביי ישרפו כספי הבר מצווה המתקרבת בצעדי ענק שלי... שבוע טוב! תמיר.

שלום

1. היכן אפשר לרכוש דפים לאלבומDAVO  משנים   2014 -2020?

2. היכן אפשר לרכוש אלבום למעטפת יום ראשון במחירים סבירים?

תודה

שי

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בולים ומטבעות
בחר
בחר