מכתב ממזרח גרמניה לישראל

מישהו יכול לתת קצת הסבר על המעטפה ,וכמה היא שווה. תודה

מכתב ממזרח גרמניה- רויטל

רויטל שלום ,מחירם הקטלוגי של הבולים אשר על המעטפה הוא נמוך ,אך כמעטפה ערכה כ20 דולר וזאת בגלל שבשנים אלו מזרח גרמניה היתה תחת משטר קומוניסטי וקשרי הדואר בין שתי המדינות היו מצומצמים ולא נשלחו הרבה דברי דואר לישראל ,בהצלחה והמשך שבוע נעים.

לאלי שלוש

אלי שלום,אני קיבלתי ביומיים האחרונים חוות דעת קצת דומה לשלך אבל גם קצת יותר מורחבת,המעטפה אכן הגיע מלייפציג לישראל ונכון מאוד שקשרי הדואר היו מאוד מצומצמים ודיי נדירים בשנת 1955 ,המעניין הוא שהמעטפה נשלחה לקיבוץ עין התכלת, הקיבוץ הזה ננטש בשעתו ולא קיים יותר,אדמותיו סופחו לעיר נתניה. כיום אני מנסה לברר באיזה שנה ננטש הקיבוץ והאם בשנת 1955 אכן הוא היה עדיין קיים. המעטפה עצמה היא מעטפת יום ראשון של בולי רפורמת האדמות שהנהיג המשטר הסובייטי בגרמניה המזרחית.וכאן עולה השאלה מה הקשר שהיה לקיבוצניק צבי מאייר שכנראה היה איש מפא"י עם אנשים ממזרח גרמניה הקומוניסטית.אחוות חקלאים אולי? אין לי מושג. בכל אופן הערכת שווי המעטפה שונה משלך באופן מאוד בולט, בכל אופן תודה על העזרה.

מעטפה מזרח גרמניה - רויטל

רויטל שלום ,על שטח קטן המצוי באיזור בית האבות בשכונת עין התכלת דהיום שכן בין השנים 1936 ועד 1943 קיבוץ קטן מאוד ( על שטח של 14 דונם בלבד)ושמו היה " מצפה הים" אנשי הקיבוץ היו מהשומר הצעיר ,כפי הנראה שהגרמני ששלח את המכתב לא ידע שהקיבוץ כבר לא היה קיים בשנת 1955 ,לגבי שווי המעטפה אין אני יודע בכמה העריכו אותה אבל הערכתי הנה לגבי מחיר אשר אספן בארץ המתענין בתחום זה יכול לשלם ,הואיל ואת מתעמקת בחקר המעטפה ואני תושב נתניה אשתדל להשיג לך חומר נוסף ורלונטי הקשור לקיבוץ,שיהיה לך המשך שבוע נעים.

לאלי שלוש

ידוע לי על קיבוץ מצפה הים,אבל ממש במקרה שאלתי אישה זקנה מאוד שלא הכרתי מקודם אם זכור לה קיבוץ בשם עין התכלת,והיא אמרה לי שזכור לה קיבוץ כזה ליד נתניה ושהוא ננטש.השם צבי מאייר מוכר לה כי היא עבדה בצעירותה בתנועת הקיבוצים או משהו כזה, והיא לא הזכירה את השם מצפה הים. ולכן לא ממש הייתי בטוחה אם זה קיבוץ אחד בשני שמות או שזה למעשה שני קיבוצים שונים. אני יודעת שמצפה הים ננטש ב1943 ולכן תהיתי אם השולח טעה בניסוח הכתובת או למעשה צדק היות והיה קיים קיבוץ עין התכלת ב1955 . אני מאוד אשמח אם תוכל לברר לי את הסוגיה הזאת. תודה מראש

עטפה וקיבוץ - kelner9

שלום, מבירור שערכתי היום עם מספר דיירים מהוותיקים בשכונה סופר לי שאכן הקיבוץ כקיבוץ התפרק ושמו אכן היה מצפה הים ,ולמעשה הוא היה צמוד לשכונת עין התכלת ,לא היה קיבוץ בשם עין התכלת רק בגלל קרבתו לשכונה אנשים כינוהו עין התכלת כאמור אחרי 1943 כבר לא היה קיבוץ בשם זה ,לגבי מעטפה זו הגרמני ששלחה פשוט רשם כתובת משובשת מה עוד שהיא נשלחה רק ב1955 ,סוף שבוע נעים.

הרבה תודה,ושבת שלום.

מיצפה הים-עברו ליד מרדכי

קבלי קצת היסטוריה שבת שלום http://www.netanya-moreshet.org.il/info/site_show.aspx?id=1032

רב תודות עידו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בולים ומטבעות
בחר
בחר