שאלה לגבי מסור שולחני ברוזנפלד

שלום לכולם. רשת רוזנפלד פירסמה בסוף השבוע הזה שני מסורים שולחניים, והייתי מעוניין לשמוע את דעתכם עליהם (כי אני שוקל לקנות אחד מהם....) שני מסורים שולחניים, האחד עם להב 8" והספק של 600W, עם שולחן עבודה פשוט, עולה 400 ש"ח, השני עם להב 10" והספק של 1500W, עולה 1000 ש"ח. השולחן שלו נראה מקצועי הרבה יותר, עם אפשרויות להטיית הלהב. לא מוזכר שם היצרן. האם יש לכם הארות/הערות לגביהם? תודה, אסף.

מספר נקודות

הי אסף, מצטער שאיש לא ענה. האם קנית אחד מהמשורים? לגבי משור בכלל, משור שולחני צריך שיהיה מסיבי ככל הניתן. הכוונה למשטח אלומיניום עבה וגם לסרגל חזק ויציב. בלית ברירה אנו מתפשרים אבל חפש: אפשרות להטיית המשור (זויות קבועות זה טוב אבל בחירה חופשית זה הכי טוב.) במודלים פשוטים הלוח מוטה והמשור קבוע. זה לא נח לשימוש. בדוק עובי חיתוך מקסימלי (בד"כ תזדקק רק ל20 מ"מ אבל לפעמים תרצה לחתוך משהוא עבה יותר. לחלופין ישנם משורים המקובעים בעובי של נאמר 10 ס"מ וזה פוגם בחלקות החיתוך של חומר דק. הספק - ככל שעולה כך תוכל לחתוך עץ עבה יותר, מהר יותר. ב400W זה יגביל אותך לניסור איטי בעובי של עד 20 מ"מ. מכשירים איכותיים עוברים בד"כ את 2 כ"ס אבל ישנם גם מכשירים עם כ"ס אחד. תוספות אפשריות: מתג בטיחות לכיבוי מהיר, חריץ בשולחן להובלה בזוית רצויה, הרחבת שולחן ועוד.

אז ככה...

(כל מה שכתוב כאן הוא דעתי האישית בלבד) אתחיל מהסוף: המשורים (לדעתי) הם מאיכות בינונית ואני לא אקנה אותם. נסעתי לסניף ירקונים של רוזנפלד, ונשארתי ללטף את המשורים זמן רב :-) הזול יותר, 300 ש"ח, הוא לא הרבה יותר מאשר משור דיסק ידני הפוך עם משטח מתכת דק מעליו. אין טעם להרחיב עליו את הדיבור. המשור היקר יותר, 1000 ש"ח, הוא משור חזק יותר, 1800W, בתוך קופסאת מתכת שמעליה משטח עבודה מלבני מסיבי. למשור זה שני דגמים: באחד משטח העבודה מורכב לאורך, ובשני לרוחב. בשני הדגמים ניתן לקבוע את הטיית הלהב (עד 45 מעלות), ולקבוע את גובהו. גודל כל החבילה עם המשטח הוא בערך 50 ס"מ לעומק, 40 ס"מ לגובה ומטר לרוחב. יש מפסק בטיחות נוח בקידמת השולחן. יש מסילה במשטח העבודה עם מוליך שניתן לקבוע את זויתו. עובי חיתוך מקסימלי הוא 90 מ"מ ב90 מעלות, ו50 מ"מ ב45 מעלות. מה הפריע לי: דבר ראשון - בשום מקום לא מצויין היצרן. (יש אחריות שנה ברוזנפלד עצמה). הלהב נראה מאיכות בינונית, ועליו די מעט שיניים (למרות ששכחתי לספור...). לדעתי החיתוך לא יהיה מאוד נקי. המסילה במשטח העבודה היא בסה"כ חריץ, ומוט מתכת קטן שיכול לזוז בתוכו. אל המוט הזה מחובר חלק פלסטיק שמאפשר שינוי זוית החיתוך. המוט הזה לא יושב היטב במסילה, והוא יכול "לברוח" בקלות. הטיית הלהב נעשית בעזרת סיבוב בורג, ואז הלהב חופשי לזוז לאיזו זוית שרוצים (בין 0 ל 45). צריך להזיז אותו (את הלהב) ידנית ולנסות לנעול את הבורג בזוית הרצוייה. לא ממש נוח. שינוי גובה הלהב נעשה בעזרת ידית שמסובבים (כמו מנואלה). יותר נוח, אבל הסיבוב קשה, והידית התפרקה לי פעם אחת כשניסיתי להרים אותו. (בדגם השני, המאורך, גם הטיית הלהב וגם שינוי הגובה נעשים בעזרת סיבוב מנואלות הרבה יותר עמידות). הסרגל בשני הדגמים נראה קצת "צעצועי", וההידוק שלו לשולחן לא מאוד חזק. לסיכום - המשורים סבירים (בוודאי יותר ממה שיש לי עכשיו), אבל בשביל להוציא סכום רציני אני רוצה שהם יהיו מעולים, ולא רק סבירים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר