מחפש כלי עבודה

מחפש כלי עבודה

שלום לכם, שמחתי לגלות את הפורום הזה סוף סוף.... אני מעוניין לשפר את הנגריה החובבנית שלי, ואני מחפש שני דברים: 1. חורץ למלות (biscuit jointer/plate jointer) - הציעו לי משומש של מקיטה ב1100 ש"ח, או חדש של חברה ספרדית בשם casals ב1000 ש"ח. - אשמח לשמוע תגובות והערות ממישהו שמכיר... 2. שולחן עבודה עם מסילה, כזה שעליו מרכיבים מסור דיסק. עד עכשיו מצאתי משהו של wolfcraft, שנראה די רעוע. אם למישהו יש הערות/הארות על כלים כאלו, או יודע איפה אפשר לקנות כאלו (או אפילו מוכר בעצמו) - אני אשמח לשמוע. תודה, אסף.

אמממ....

החורץ למלות חשוב שיהייה מחברה מוכרת וידועה וטובה, כיוון שזה מאוד חשוב בתהליך העבודה שהחריצים יהיו מדוייקים ובמקום. המקיטה עובדת מצויין באשר למחיר אני לא מעודכן..:) ברדה רהיטים http://www.barda.co.il/

ברוך הבא!

אסף, ברוך הבא. נשמח לשמוע אילו עבודות אתה עושה ואף לראות תמונות, לשמוע דעות וכן הלאה. באשר לשאלתך: מוצריה של מקיטה טובים בכמה מידות לעומת החברה הספרדית. במחיר דומה לא הייתי מהסס לשנייה. לגבי המסור, וולף עושים מוצרים מאוד זולים ובסיסיים. קנה רק אם אתה בטוח שלא תוכל להרשות לעצמך משהוא טוב יותר. אולי בעתיד הקרוב נצרף לפורום הזה לוח מודעות אבל לא קל להשיג שולחן מהסוג שאתה מחפש. רב האנשים משתמשים בשלהם עד שהמכשיר פשוט "נגמר".

מעט מידע...

למחרצה של מקיטה ובוש יש את אותה מערכת תמיכה (גדר) בדיוק רק שלבוש יש מנוע קצת יותר חזק. אני משתמש בבוש כמעט שנה ודי מרוצה מהמחרצה. כמו כול כלי יש טריקים קטנים שלומדים עם הזמן כדי להשיג תוצאות טובות. מחרצה חדשה של מקיטה עולה בערך 1800 שח כך שתחליט בעצמך בהתאם למידת השימוש בכלי ואורך חייו אם כדאי לך לקנות אותו. כשהתחלתי קניתי את ה-"צעצוע" של wolfcraft. גם אם החיים שלי היו תלויים בזה לא הייתי מצליח להוציא ממנו שתי חלקים באותו גודל בדיוק. היום הוא תופס מקום מחסן של הורי... קשה למצוא מסור שולחן משומש. אם כבר תמצא משהו, רוב החלקים כבר לא יהיו שם... ברוב הנגריות הקטנות/ביתיות מסור שולחן הוא לב הענין. אל תשקיע כסף ב-"חצי מוצר", הוא לא יעשה את העבודה ולא תוכל למכור אותו. בסופו של דבר קניתי מסור של Shecppach (תמונה מצורפת) ואני מאוד מרוצה ממנו. אתה יכול לראות מעט מהפרויקטים שעשיתי בשנה האחרונה איתו בכתובת הבאה. http://www.izaks.netfirms.com במאמר מוסגר אני רוצה להגיד שקניתי אותו מחברה בשם אשלים בת"א ומנהל החברה (אלי) בא אלי הביתה, הרכיב וכיון את המסור ובא שוב לאחר מספר חודשים לכוון אותו שוב בעקבות טעות שלי. מסור שולחן טוב ככל שיהיה - אם הוא לוא מכוון, התוצאה בהתאם.

משור מרשים

המשור שצרפת את תמונתו נראה צעד ביניים בדרך לקרייזיק. כמה עלה הכלי? אגב, מהיכן אתה בארץ? לסיום, המחרצה המקורית, ולמעשה החברה שעל-שמה מכנים את המוצר בארה"ב הינו LAMELLO. מומלץ במיוחד אף כי לא נראה לי שנמכר בארצנו.

אכן...דרך אגב, שמחתי לראות פורום מקומי - בהצלחה!

הי מקס, אני מפרדס חנה והתחלתי לעסוק בנגרות כתחביב לפני כ 10 חודשים. להפתעתי זה הולך יפה מאוד והאינדיקציה הכי טובה היא "ההזמנות" לפרויקטים נוספים שקבלתי מאשתי... לרובנו יש מגבלות רציניות של מקום והיתרון במסור הזה שגם ה- Rip Fence וגם העגלה מתקפלות או מוסרות מהמסור בשניה ואין צורך בכיון כשמחזירים אותם. כך שמקופל המסור תופס מטר על מטר. בניתי לו עגלה עם מעצור כך שהוא יושב בצד ולא מפריע כשהוא לא בשימוש. אם תרצה פרטים נוספים שלא מענינים את הפורום, אתה מוזמן לשלוח אימייל. המסור עלה 3000+ וכבר החזיר את עצמו כמה פעמים... נתקלתי במחרצה של למלו (top 20) - התענוג עולה ~4500. לא הצלחתי להצדיק את המחיר למרות שאני משתמש בה המון.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: שי פיטוסי
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר