מי יציל את הכוננית שלי ?

שלום, בתור חובב עם שתי ידים שמאליות, ניסיתי לבנות כוננית מעץ אורן. שייפתי, צבעתי, חיברתי - הכל נראה יפה, אך בעיה אחת - הכוננית מתנדנדת. מידות: גובה: 200, רוחב 60. 7 מדפים (18 מ"מ). את המדף העליון, התחתון והאמצעי חיברתי בעזרת 3 ברגים 30 ס"מ מכל צד. מדוע זה מתנדנד ? לארונית אין גב, האם חיבור "גב" יעזור ליציבות ? כיצד ניתן לייצב ללא גב ? מה עשיתי לא בסדר? אודה מאוד לכל תשובה...

חיבור גב יעזור רק לכוננית "מהססת"...

שמתנדנדת מצד לצד (כמו כשמעבירים משקל מרגל לרגל). אפשר לייצב את זה בעזרת X שירוץ באלכסונים, חשוב שה-X יהיה כמה שיותר מתוח. באיקיאה והום סנטר יש איקסים מוכנים ממתכת, אני לא יודעת באיזה מידות (אל תשכח את משפט פיתגורס). הפתרון שלי בד"כ כולל ארבעה ווים מתברגים עם טבעת בקצה, וחוט משיכה או חוט פלדה, לפי החוזק הרצוי וגודל הכוננית. כשעובדים עם חוטים חשוב לשים פלס על המדף העליון, שלא תייצב את הכוננית בהסבה לימין או לשמאל כמו מיגדל פיזה.

גב + משולשים ממתכת

כל הכבוד על היוזמה ועכשיו לפתרון. בגדלים כאלו, רהיט זקוק לגב. הפשוט ביותר (וגם המקובל ביות) הינו מזונית. חומר זול מאוד שניתן להשיגו עם צד לבן או חום כהה (ללא ציפוי). עצם חיבורו לגב מעניק יציבות. הדמן (או חתוך) לוח בדוגל גב הרהיט (פחות 2 מ"מ מכל צד) וחבר עם מסמרים קטנטנים (בערך ס"מ אחד) בכמות נדיבה. לפני שאתה מחבר צלע שניה, וודא שהפינות 90 מעלות (ע"י מדידת אלכסונים והשוואתם). בנוסף ניתן לחבר בכל פינה משולשי מתכת שטוחים. את אלו מחברים עם ברגים יותר ארוכים (2 ס"מ ומעלה) והם משמשים לחיזוק וגם לצורך תליה על הקיר.

פשוט..

שים קלין בצד המתנדנד קלין=משולש קטן מעץ שדוחפים אותו לקבע רהיטים יכול להיות שעשית הכל בסדר אבל הריצפה לא תמיד ישרה לכן משתמשים בקלינים לייצוב הסיפריה http://www.barda.co.il/

גב + משולשים ממתכת

כל הכבוד על היוזמה ועכשיו לפתרון. בגדלים כאלו, רהיט זקוק לגב. הפשוט ביותר (וגם המקובל ביות) הינו מזונית. חומר זול מאוד שניתן להשיגו עם צד לבן או חום כהה (ללא ציפוי). עצם חיבורו לגב מעניק יציבות. הדמן (או חתוך) לוח בדוגל גב הרהיט (פחות 2 מ"מ מכל צד) וחבר עם מסמרים קטנטנים (בערך ס"מ אחד) בכמות נדיבה. לפני שאתה מחבר צלע שניה, וודא שהפינות 90 מעלות (ע"י מדידת אלכסונים והשוואתם). בנוסף ניתן לחבר בכל פינה משולשי מתכת שטוחים. את אלו מחברים עם ברגים יותר ארוכים (2 ס"מ ומעלה) והם משמשים לחיזוק וגם לצורך תליה על הקיר.

עוד דבר

גב לא יעזור לייצוב הספריה אם אתה בכל מקרה דופק מאחורה דיקט אז שים לב להערה הבאה אחרת יצא לך עקום כל העסק:) אתה קודם כל דופק מסמריםכשהחלק העליון או התחתון ישר עם הסיפריה במדוייק אחרי שדפקת את החלק העליון או התחתון ישר אתה דופק את שאר המסמרים http://www.barda.co.il/

מי יציל את הכוננית שלי ?

שלום, בתור חובב עם שתי ידים שמאליות, ניסיתי לבנות כוננית מעץ אורן. שייפתי, צבעתי, חיברתי - הכל נראה יפה, אך בעיה אחת - הכוננית מתנדנדת. מידות: גובה: 200, רוחב 60. 7 מדפים (18 מ"מ). את המדף העליון, התחתון והאמצעי חיברתי בעזרת 3 ברגים 30 ס"מ מכל צד. מדוע זה מתנדנד ? לארונית אין גב, האם חיבור "גב" יעזור ליציבות ? כיצד ניתן לייצב ללא גב ? מה עשיתי לא בסדר? אודה מאוד לכל תשובה...

אני ממש מתפלא, כיצד אפשר לתת עיצות מבלי לראות את המוצר או לפחות שירטוט שלו ??

תאור ה"מוצר"...

נורא פשוט: לוחות אורן בעובי 18 מ"מ. לוחות צד 200*30, 7 מדפים בגודל 60*30. מדף עליון, תחתון ואמצעי חוברו מהצד (דרך הלוח הצידי) ע"י 3 ברגים 3 ס"מ מכל צד, כל מדף + דבק נגרים בצידי המדף. המדף התחתון מרוחק 5 ס"מ מהתחתית. המדף העליון מרוחק 2 ס"מ מסוף הארון.

אני הייתי מכין חריצים של 18 ממ לרוחב הדפנות כדי שהמדף יכנס לתוכם ואז מהדק בעזרת ברגים משום

שכרגע המדף נשען רק על 9 ממ. (בהנחה שנקדח בדיוק במרכז עובי המדף )) כמו כן הייתי מוסיף קטע גב בתחתית הכוננית ובחלקה העליון הכוונה לשני פסים מאותו חומר של המדף. (18 ממ)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר