שלום לכולם!!! חייב ייעוץ דחוף לגבי שידה עתיקה ושימורה !!!

יש ברשותי שידה עתיקה שעשויה מעץ מלא ובצדדיה דיקטים וצבועה בצבע שמן. מדי יום אני שומע בשעות לא קבועות רעשים מהשידה ומה הכוונה...כמה פעמים ביום בזמנים שונים פתאום יש מין "פאק" כזה, מין נקישה כזאת. בדקתי לראות אם זה תולעים אבל תודה לאל לא גיליתי כלום. לא שמעתי רעש של כירסום וגם לא ראיתי אבקה של עץ מתחת לשידה. השידה מעט מתנדנדת וכמובן כל הצבע כבר נסדק. יכול להיות שפשוט העץ מתחיל להתבקע בגלל הגיל או מזג האוויר? אולי הצבע ממשיך להתפוצץ? הציעו לי למרוח אותה בשמן פשתן כדי לשמור עליה אבל אני מעדיף לשמוע עוד חוות דעת. מה דעתכם? במה מדובר? איך ניתן לשמר? תודה!

כמה טיפים

אם צבועה בצבע שמן אז היא כנראה לא עתיקה רעשים חזקים וחד פעמיים יכולים להיות תנועה של העץ. האם העברת אותה לאחרונה מחדר למרפסת או להפך? שינוי לחות משפיעים כך לעיתים. אם צבועה בצבע שמן, מריחה בשמן לא תעזור כי נקבוביות העץ כבר סתומות (בצבע)

הי תודה על ההיענות! אני האמת..

לא חושב שהיא עתיקה אבל מאוד ישנה. אם הצבע ברובו התפוצץ השמן לא יחדור לתוך העץ? השידה היתה תמיד בתוך הבית. אני חושב שפשוט העץ מתבקע אחרי שנים או שאולי זה החיבורים של החלקים, אין לי מושג. תמונה תעזור?

שלום לכולם!!! חייב ייעוץ דחוף לגבי שידה עתיקה ושימורה !!!

יש ברשותי שידה עתיקה שעשויה מעץ מלא ובצדדיה דיקטים וצבועה בצבע שמן. מדי יום אני שומע בשעות לא קבועות רעשים מהשידה ומה הכוונה...כמה פעמים ביום בזמנים שונים פתאום יש מין "פאק" כזה, מין נקישה כזאת. בדקתי לראות אם זה תולעים אבל תודה לאל לא גיליתי כלום. לא שמעתי רעש של כירסום וגם לא ראיתי אבקה של עץ מתחת לשידה. השידה מעט מתנדנדת וכמובן כל הצבע כבר נסדק. יכול להיות שפשוט העץ מתחיל להתבקע בגלל הגיל או מזג האוויר? אולי הצבע ממשיך להתפוצץ? הציעו לי למרוח אותה בשמן פשתן כדי לשמור עליה אבל אני מעדיף לשמוע עוד חוות דעת. מה דעתכם? במה מדובר? איך ניתן לשמר? תודה!

לפריקונים

מן הידועות הוא כי שידות ישנות חביבות במיוחד על הלפריקונים הישראליים. כנראה שמשעמם להם ולכן הם עושים "פאק". סתאאאם.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר