מסור שולחן בוש GTS 10

היי לכולם, מספר שאלות לגבי המסור הנ"ל: 1. יש למסור חלק שמתחבר לסרגל המאונך עם שלושה ברגי פרפר לא הבנתי את יעודו ולמה הוא משמש? 2. המסור מגיע עם להב 40 שיניים, כמה שיניים ממולץ כדי לעבוד עם עץ רך (אורן) ולבידי ליבנה בעובי של 6-16 מ"מ כדי לקבל חיתוץ נקי? ואם בכלל יש כמה טיפים לגבי המסור הנ"ל אודה מאוד לעוזרים.

מספר השינים במסור

לגבי שאלה מס. 1 - אין לי מושג. תמונה יכולה לעזור. לגבי מספר השינים במסור - ככלל, ככול שיש יותר שינים, החיתוך יהיה יותר נקי. במקרה של ניסור לאורך הסיביפ - פחות שינים יותר טוב (כ 16 שינים יתאימו לרוב העצים). במקרה של ניסור בניצב לסיבים, הכמות פחות משמעותית. לגבי דיקטים למינהם אני משתמש ב60 שינים.

GTS10 תתחדש

החלק המתחבר לגדר עם אומי הפרפר שימושי בחיתוכים עם הטיית הלהב ותפקידו להרחיק את הגדר ככל שניתן מהלהב הנמצאת בהטיה בכך שרק הוא בא במגע עם החומר הנחתך. להב 40 שיניים מספק בהחלט לאורן. אני משתמש בו אף לחיתוכי CROSS בעצים קצת יותר קשים.

תשובות

1. החלק הזה מתחבר לחורים תואמים בגובל (FENCE) ומיועד לחיתוך חלקים שהם קטנים מידי להיכנס בין הגובל ללהב. 2. הלהב שקיבלת עם המשור ייתן תוצאות די עלובות בכל חיתוך ולאו דווקא בגלל מספר השיניים. אם אתה מתכוון לעבוד הרבה עם סנדויץ כדאי לרכוש להב ייעודי דק עם 60 שיניים. אם אתה רוצה להב אחד למגוון חומרים אני ממליץ על Forrest Woodworker II או משהן דומה (יש כמה יצרנים פופולריים). עוד מידע על המשור ואביזירים אפשריים תוכל למצוא בהודעות קודמות בפורום, ראה קישור בהמשך

מספר השינים במסור

לגבי שאלה מס. 1 - אין לי מושג. תמונה יכולה לעזור. לגבי מספר השינים במסור - ככלל, ככול שיש יותר שינים, החיתוך יהיה יותר נקי. במקרה של ניסור לאורך הסיביפ - פחות שינים יותר טוב (כ 16 שינים יתאימו לרוב העצים). במקרה של ניסור בניצב לסיבים, הכמות פחות משמעותית. לגבי דיקטים למינהם אני משתמש ב60 שינים.

תודה לכול העונים

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר