עץ חי לבניית גדר

עץ חי לבניית גדר

מבקשת לקבל מידע על אפשרות לבניית גדר העשויה מגזע עץ פרוס. נראה כי הוא עדיין רטוב. מה המשמעות לבנות מעץ כזה? מה משך הזמן לייבוש? מה הפיניש המומלץ? תודה.

בעיות

באיזה עץ מדובר? קיימת סבירות גבוהה להתעקמות הפרוסות וסבירות קלה להסדקות. מומלץ לפרוס ואז להניח אופקית לייבוש ממושך במקום מוצל עם חתיכות עץ קטנות המפרידות בין הלוחות ומאפשרות ייבוש מלא. מדובר על כחודשיים ייבוש לכל ס"מ עובי באקלים שלנו. בתום התקופה יש צורך בהקצעה כדי ליישר את הלוחות, אלא אם לא איכפת לך המראה הכפרי. אני מתרשם שכבר די ברור למה עדיף ליצור בעץ קנוי אלא אם יש ברשותך כמות נכבדה של עץ כרות שכבר עבר תקופה מסוימת של יבוש. גימור: תלוי בעץ. אם עץ רך כמו אורן אפשר להשאיר ללא גימור והוא יהפוך תוך כמה חודשים לאפור (אבל חוזקו כמעט לא ייפגע) או לתת שכבת שמן נדיבה ואח"כ לכה. יותר יקר זה פשוט כמה שכבות לכה (או צבע) דבר שידרוש חזרה כל שנה. עצים יקרים יותר שמקורם באזורים הטרופיים כבר מכילים שמן טבעי ולעיתים לא דורשים גימור בכלל. נשמח לראות תוצאות ולשמוע בעיות ופתרונות לאורך הדרך.

תודות

תודות לך מקס 63. מדובר בבולי עץ ענקיים פרוסים בעוביים שונים - עד ל -11 פרוסות. הרעיון שלנו היה לרכוש את הגזע ולהניח כל פרוסה - בניצב למדרכה. העץ פראי, יפה ומדהים ברעיון - אבל מפחיד אותנו להכנס להרפתקאה עם עץ לא יבש הדורש כ"כ הרבה השקעה. נעדכן בכל מקרה גם עם הפתרונות המעשיים שנמצא. תודה

תגובה נוספת

חוזרת ומדגישה את דבריו של מקס בקשר להבנה של איזה עץ מדובר.לדוגמא בגלל שלרוב, עץ "קשה" יהיה עמיד יותר מכזה רך. בנוסף, אישית לא חושבת שזה מתאים לכל אחד לייבש לעצמו עץ, כי מדובר בתהליך ארוך מאוד (ועם הלחות בארץ יחסית, עוד יותר)מה שכן, ישנם דרכי עבודה מסוימות שיכולות לדחות את זמן הפעולה הטבעי של העץ (שקורה דרך אגב גם בעץ "מיובש" ולו גם אם במידה פחותה יותר) ולא מדובר רק בענייני גימור אלא, בחיבורים מסוימים וכדומה שלוקחים בחשבון את דרך השתנות העץ, דרך אגב, סוג כזה של עבודה נקרא RUSTIC FURNITURE ואם בא לך, חפשי קצת באינטרנט. ודבר אחרון, במידה והחלטם ללכת על זה ואתם רוצים לכה חזקה, אני הייתי הולכת על יאכט ורניש.

עץ חי לבניית גדר

מבקשת לקבל מידע על אפשרות לבניית גדר העשויה מגזע עץ פרוס. נראה כי הוא עדיין רטוב. מה המשמעות לבנות מעץ כזה? מה משך הזמן לייבוש? מה הפיניש המומלץ? תודה.

מה בקשר למזיקים השונים?

האם ניתן לשתשמש בעץ אורן ללא טיפול וללא צבע לפרוייקטי חוץ ללא חשש ממזיקים שונים ומהשפעת מזג האוויר?

מזל?

לא רוצה להשתמש במילה מזל (אופס, כבר השתמשתי בה פה פעמיים) אבל לי לדוגמה יש נדנדת גינה מאורן לא מטופל כבר שלוש שנים בגינה ללא בעיה. נכון שעדיף אורן מטופל בשל עמידות מוגברת למים ומזיקים. בכל מקרה, חשוב להקפיד שהעץ לא נוגע בקרקע. הייתי משאיר מרחק של 5 ס"מ לפחות כדי למנוע ספיגת נוזלים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר