ארוח בפורום - ב-14 לחודש, בין 5 ל-6 בערב, פה בפורום! - חברת דורסט - כנסו...

ביום רביעי ה-14 לחודש, בשעה 17:00 יתארח עמוס אייזנברג מחברת "דורסט" בפורום הזה. עמוס אייזנברג מתמחה בייצור ארונות, חדרי ארונות וריהוט כללי. ניתן לשאול אותו על תכנון, אבזור, חומרים ועוד. נצלו את ההזדמנות לדבר עם איש תעשיה ותיק ומנוסה. העלו שאלות כבר מרגע זה ועד לארוח עצמו ועמוס יענה עליהם במועד שצויין. מצפה להשתתפותכם, מקס

פותח בעצמי - שאלה לגבי חומרים

עמוס, תודה על הענותך להשתתף. רציתי לשאול מה חדש היום בתחום חומרי הבנייה המחליפים עץ. האם ישנם סוגי סיבית חדשים? מה עוד משתנה בעניין או שהחומרים הישנים שולטים ומדי פעם מגיע משלוח חריג ומיוחד של פיתוח ארופאי זה או אחר? תודה, מקס

שתי שאלות:

מר' אייזנברג - תודה שאתה משתף אותנו בידע. 1. עד כמה נכונה ההנחה שסיבית איננה מתאימה לשימוש במקומות לחים (קרבת כיורים, אמבטיות וכו') ובמה מקובל להשתמש? 2. האם יש לך המלצה כלי לתכנון (תוכנה) ארונות המפיק רשימת חיתוך בהתאם למימדים וסידור פנימי רצוי, המתאים לחובבים? תודה,

ביום רביעי ה-14 לחודש, בשעה 17:00 יתארח עמוס אייזנברג מחברת "דורסט" בפורום הזה. עמוס אייזנברג מתמחה בייצור ארונות, חדרי ארונות וריהוט כללי. ניתן לשאול אותו על תכנון, אבזור, חומרים ועוד. נצלו את ההזדמנות לדבר עם איש תעשיה ותיק ומנוסה. העלו שאלות כבר מרגע זה ועד לארוח עצמו ועמוס יענה עליהם במועד שצויין. מצפה להשתתפותכם, מקס

מצטרף לשאלה של פיני

האם יש תוכנה איכותית (במחיר לחובבים :-)) שאפשר להשתמש בה לתכנון - אני תמיד מסתבך עם הנושא של דיוק בחיתוך (זאת אומרת החיתוך יוצא במידה שרציתי - אבל המידה לא נכונה - בגלל ששכחתי לקחת בחשבון את הצירים, או את העומק של הדאדו וכו') - בקיצור משהו שיעזור לתכנן ארון ולהפיק רשימות חיתוך מדוייקות (אם אפשר בניצול טוב של פלטה)... עוד שאלה: מה הטכניקה העדיפה לבניית כוורת (מכיוון שבחלק מהחיבורים אין אפשרות לחזק עם בורג)?

חומרי גלם

מנסה לברר מה למיטב ידעיתך הוא המצב היום בנוגע ל"רעלות" חומרי הגלם: האם נכון ש מ.ד.פ כבר פחות רעיל מבעבר. האם נכון שסיבית מכילה את אותם דבקים של MDF ולכן מה שנכון לגביו נכון לגביה. כיצד יודעים לבחור חומרים איכותיים?

עמוס שלום- התלבטות

אנו בשלבי תכנון דירה חדשה ומאוד מתלבטים האם לתכנן בחדר השינה של ההורים חדר ארונות שיהיה בערך 3 מ"ר או להשאיר מקום לארון קיר רגיל. (חדר השינה גדול יחסית) אשמח לקבל חוות דעת שלך

איכות הארונות

שלום מר אייזנברג רכשתי דירה חדשה ויש בה חדר ארונות 3 מטר על 2.2 על מה אני צריך לשים את דגש בבחינת איכות המוצר בבואי לרכוש חדר ארונות וגם שני ארונות לחדרי הילדים? תודה מראש

עמוס שלום- התלבטות

אנו בשלבי תכנון דירה חדשה ומאוד מתלבטים האם לתכנן בחדר השינה של ההורים חדר ארונות שיהיה בערך 3 מ"ר או להשאיר מקום לארון קיר רגיל. (חדר השינה גדול יחסית) אשמח לקבל חוות דעת שלך

תשובה

מור שלום ההחלטה באם לתכנן חדר ארונות של 3 מ"ר תלויה במבנה החלל המיועד לחדר הארונות. אם החלל מחולק נכון עדיף לעשות חדר ארונות. כלומר, עליך לתכנן את חדר הארונות במידות כמו 1.5 על 2 מטר במטרה לנצל באופן אפקטיבי את השטח. אם אין אפשרות לתכנן בצורה זו עדיף להשאיר את החלל פתוח ולהציב ארון קיר בהצלחה

חומרי גלם

מנסה לברר מה למיטב ידעיתך הוא המצב היום בנוגע ל"רעלות" חומרי הגלם: האם נכון ש מ.ד.פ כבר פחות רעיל מבעבר. האם נכון שסיבית מכילה את אותם דבקים של MDF ולכן מה שנכון לגביו נכון לגביה. כיצד יודעים לבחור חומרים איכותיים?

ליאור שלום

כבר כמה שנים שאין כניסה לארץ של חומרי גלם לענף העץ (סיבית או מ.ד.ף) אלא לאחר שעברו בדיקה של מכון התקנים על מנת שיתאימו לתקן של הרעלים המותרים. החומרים אינם רעילים.

מצטרף לשאלה של פיני

האם יש תוכנה איכותית (במחיר לחובבים :-)) שאפשר להשתמש בה לתכנון - אני תמיד מסתבך עם הנושא של דיוק בחיתוך (זאת אומרת החיתוך יוצא במידה שרציתי - אבל המידה לא נכונה - בגלל ששכחתי לקחת בחשבון את הצירים, או את העומק של הדאדו וכו') - בקיצור משהו שיעזור לתכנן ארון ולהפיק רשימות חיתוך מדוייקות (אם אפשר בניצול טוב של פלטה)... עוד שאלה: מה הטכניקה העדיפה לבניית כוורת (מכיוון שבחלק מהחיבורים אין אפשרות לחזק עם בורג)?

תשובה למשה

בשוק קיימות מספר תכנות אך הן משמשות בעיקר חברות מקצועיות. לא ידוע לי על תוכנה שכזו עבור חובבנים בהצלחה

פותח בעצמי - שאלה לגבי חומרים

עמוס, תודה על הענותך להשתתף. רציתי לשאול מה חדש היום בתחום חומרי הבנייה המחליפים עץ. האם ישנם סוגי סיבית חדשים? מה עוד משתנה בעניין או שהחומרים הישנים שולטים ומדי פעם מגיע משלוח חריג ומיוחד של פיתוח ארופאי זה או אחר? תודה, מקס

חומרים

לאורך כל השנים יש שיפורים בחומרי הגלם. השיפורים העיקריים אם בסיבית או באמ.די.אף הם חוזק להברגה ועמידות ללחות או רטיבות. ישנם חומרים חדשים של ציפויים עשויים פולימרים או פורמייקה. הציפויים כיום מקנים מראה עשיר, הם עמידים לאורך זמן והטיפול בהם מאוד קל. אני ממליץ לך להסתובב בין חנויות הארונות ולהתעדכן מה חדש. ואם תרצה אתה מוזמן להגיע לאחד מסניפי דורסט (בהרצליה פיתוח או בדיזיין סנטר) ולהתעדכן עם המעצבים ואנשי המכירות שלנו.

תכנון חדר ארונות

היי עמוס הבנתי שחברת דורסט מתמחה בחדרי ארונות אני מתכוונת להפוך את אחד מחדרי המגורים בביתי לחדר ארונות בקרוב. עם איזה נתונים אני צריכה להגיע לחנות על מנת לתכנן את הארון בצורה אופטימלית? תודה רבה

שתי שאלות:

מר' אייזנברג - תודה שאתה משתף אותנו בידע. 1. עד כמה נכונה ההנחה שסיבית איננה מתאימה לשימוש במקומות לחים (קרבת כיורים, אמבטיות וכו') ובמה מקובל להשתמש? 2. האם יש לך המלצה כלי לתכנון (תוכנה) ארונות המפיק רשימת חיתוך בהתאם למימדים וסידור פנימי רצוי, המתאים לחובבים? תודה,

תשובה לפיני

שלום רב 1. סיבית פחות מתאימה לאזורים לחים בגלל שהחומר נוטה לספוג מים ועשוי להתרחב עקב כך. יש לוחות סיבית מיוחדים המיועדים לעמידות גבוהה בלחות אך הם יקרים מאוד. מומלץ לאזורים לחים להשתמש בלביד (סנדוויץ) שהוא באופן משמעותי עמיד יותר ללחות מאשר הסיבית. 2. אינני מכיר תכנה לחובבים שיכולה לענות על מבוקשך.

איכות הארונות

שלום מר אייזנברג רכשתי דירה חדשה ויש בה חדר ארונות 3 מטר על 2.2 על מה אני צריך לשים את דגש בבחינת איכות המוצר בבואי לרכוש חדר ארונות וגם שני ארונות לחדרי הילדים? תודה מראש

בחירת מוצר איכותי

ראשית חשוב, כאשר נמצאים באולם תצוגה, להסתכל על הפיניש (גימורים) של המוצרים. אם הגימורים הם איכותיים סימן שאותה חברה מייצרת מחומרי הגלם הטובים ביותר. לגבי חדר הארונות, יש הבדלים משמעותיים באלמנטים הנשלפים (מגירות\ מדפים נשלפים וכדומה) בדוק את המסילות המשמשות לאלמנטים אלו. כיום בשוק קיימים מנגנונים איכותיים כמו מסילות של "בלום". לגבי ארונות הילדים, רצוי שהם יהיו ארונות עם דלתות הזזה. כמובן שים דגש על אותם דברים כמו בחדר הארונות ודגש מיוחד בנושא הדלתות. עובי הדלת, צורת החיבור של הפרופילים וסוג החומרים המשמשים לבניית הדלת. הדבר החשוב ביותר הם הגלגלים- חייבים לשאת משקל רב לאורך שנים של שימוש. דגש נוסף במקרה שחזית הדלתות עשויה זכוכית שלא תהיה זכוכית בלבד ושתהיה מודבקת על לוח עבה דיו (מינימום 12 מ"מ) כדי למנוע התפרקות במקרה של שבר

תכנון חדר ארונות

היי עמוס הבנתי שחברת דורסט מתמחה בחדרי ארונות אני מתכוונת להפוך את אחד מחדרי המגורים בביתי לחדר ארונות בקרוב. עם איזה נתונים אני צריכה להגיע לחנות על מנת לתכנן את הארון בצורה אופטימלית? תודה רבה

תכנון חדר ארונות - תשובה

טל שלום ראשית עלייך להגיע עם 1. מידות החדר 2. מיקום דלת הכניסה ביחס לחדר הארונות 3. האם יש חלונות בחדר הארונות 4. לכמה אנשים משמש חדר הארונות 5. כמות התלייה שיש לך בארון הנוכחי (למדוד במטר רץ) 6. כמות המגירות הקיימות בארון הנוכחי לגבי עיצוב וחלוקה פנימית- זה כבר החלטה משותפת עם המעצבים בחנות בה אתה רוכש. כמובן שאתה מוזמן אלינו לקבל את העיצוב שתרצה
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר