כיוון מסור שולחני BOSH

שלום רכשתי מסור שולחני מהחברה הנ"ל ,דגם KT10 שלא הצלחתי לכוון אותו,כך שהמידה בסרגל המדידה שנמצא לאורך השולחן תהיה המידה בין הגדר לבין ההדיסק (המשור).כיוונתי 20 ס"מ לאחר הניסור המידה 19.8 ס"מ . הצמדתי את הגדר לדיסק ובכך לקבוע מרחק 0 תוך שאני מזיז את המחוג ל 0 אבל תמיד חסרים כ 2-3 ממ"מ ושאלה נוספת כשפותחים את השולחם איך מכוונים את המידה בין הגדר למסור תודה דורון

דיוק מדידה

בשחר נעורי למדתי כי: בנאים מדיקים בס"מ נגרים ומסגרים מדיקים במ"מ מסגרי מכניקה עדינה מדיקים בחלקי מ"מ אז לאיזו קטגוריה אתה משתייך? איך תכוון ידנית על המסור מידה של 0.2 מ"מ כשעובי הקו על סרגל המידה הוא בסביבות 1 מ"מ?

אני אף פעם לא סומך על הסרגל ביגלל

שכול פעם הנתונים שונים: אם אתה משתמש בלהב עם חור של 30ממ, אתה צריך מתאם ש'גונב' כמה מילימטרים. אם תשתמש בלהב אמריקאי 8\5 אז לא צריך את זה ואני משתמש במייצב שהוא דק יותר. לפעמים החלק ה'נטו' נמצא מצד שמאל של הלהב מביגלל בטיחות או נוחות אז הסרגל לא מעניין. גם אם תשתמש ב- DADO אז ביכלל. לכן, ממליץ לך להשתמש בסרגל מתכת אם אתה רוצה לדייק. אגב: הגובל לא תמיד מסתדר מאונך (מקביל ללהב) בעצמו לכן ממליץ לבדוק עם כול חיתוך שהסתדר בצורנ נכונה כדי לקבל חיתוך מדוייק.

הצמדה של הגדר למסור זה לא שיטה טובה.

אם יצא לך 19.8 על מידה 20 אז תוריד 2 מ"מ מהכיוון של הגדר ותבדוק שוב, בזמן החיתוך תקפיד שבכל מהלך החיתוך העץ צמוד במלואו לגדר לפעמים הבעיה היא שהגדר לא מקבילה למסור (יש זוית החוצה)ואז נוצר מרווח בחיתוך. איך בורקים מקבילות? השיטה הפשוטה עם סרגל מדידה בודקים את המרחק לגדר בשני קצוות המסור, המידה החיצונית צריכה להיות יותר גדולה מהמידה הפנימית בחצי מ"מ. החצי מ"מ דרוש ע"מ למנוע לחץ על העץ וחימום יתר. במסור מהסוג שלך הגדר מגיעה רחוק מעבר לקצה המסור ולכן אין שחרור של הלחץ בזמן היציאה של העץ מהחיתוך אלה בסופו. אם רוצים חיתוך ללא לחץ עדיף להצמיד גדר נוספת שמסתיימת בזוית 45 מעלות מקצה המסור.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר