בנית פרגולה

בנית פרגולה

שלום לכם ברצוני לבנות פרגולה במרפסת המתוארת בתצלום המצורף. רוחב הפרגולה יהיה 5 מ'(כרוחב המרפסת). אורך הפרגולה יהיה 7 מ'(מסומן בצלום ע"י 2 כלונסאות נצבות). עמודי התמיכה הניצבים בקצה המרפסת יעשו מ 3 קורןת של 15x5 (כל עמוד) שיורכבו במקום בו מוקמו כרגע הכלונסאות. קורת האורך תעשה גם כן מקורות של 15x5 . מאחר ומצאתי אצל סוחרי העצים רק קורות שאורכן 5,30 מ' חשבתי ליצר את קורת האורך כמתואר בסקיצה המצורף.החיבורים יעשו באמצעות ברגים ואומים(מסומן כעיגולים בסקיצה). מה דעתכם? האם קורת האורך תהיה חזקה מספיק ללא הוספת עמוד תמיכה נוסף? תודה מראש לכל המגיבים.

התמונות-נסיון נוסף להעברה

הגיוני

צורת החיבור של הקורות ותוסיף גם ברגים באזור מרכז הקורות, אך למפתח כזה אתה צריך לפחות 3 קורות אנכיות,

לטעמי תצטרך עמוד אמצעי אלה אם...

תשים קורה אורכית יותר עבה ויותר רחבה (בעיקר יותר רחבה) וגם תוסיף אלכסונים בין העמודים לקורה. בכל מקרה תצטרך לחשב את המשקל הכולל ואז להחליט. הכי חשוב זה המשקל שיהיה על הפרגולה החישוב לרעפים שונה מהותית מהחישוב לכיסוי קל. בהצלחה.

פרגולת צל

הפרגולה לא תכוסה ברעפים אלא ב"רשת במבוק" ועליה משטח פלסטיק לבן(פוליקרבונט ?? נדמה לי שם החומר),היא משמשת רק להצללה. רוצה להמנע מעמוד מרכזי נוסף בגלל הנוף הנשקף מהמרפסת.ראה צלום. הקורה האורכית,כמה עבה וכמה רחבה לדעתך?

לא תוכל להמנע מחישוב מפורט בגללהמפתח הגדול..

אבל לדעתי האינטואיטיבית 5X25 עם אלכסונים של 1.4 מטר שיצמצמו את הפתיחה ל 5 מטר.

עץ גושני

אתה תמיד יכול להישתמש במקום בקורות מחוברות, בקורות עבות יותר של עץ גושני. אומנם יקר יותר, אך הרבה יותר יפה וגם מגיע באורך של עד 8 מטר. בכל חנות טובה (עץ ועצה, סחר עץ) גם יתנו לך המלצות באיזה קורות להישתמש לעמודים ובאילו לקורה הראשית. אישית בניתי פרגולה באורך דומה עם קורה אחת 20*25

עץ גושני

האם השתמשת בשני עמודים או בשלושה? האם השתמשת בזויות תמיכה בין הקורה לעמוד? האם תוכל להוסיף צלום של הפרגולה? תודה

עץ גושני

השתמשתי רק בשני עמודים מאותם שיקולים שלך (אי הסתרה של הנוף) הקורות שלי הן: עמודים 25X25 קורה ראשית 20X25 קורות רוחב 10X10 בחלק מהקורות (למשל קורות רוחב) יש הפרזה בעובי בין מה שצריך מבחינת חוזק לבין מה ששמתי, אך זה נובע גם מהרצון לעשות את זה "יפה" (שים לב לצורת חיבור הקורה הראשית לעמודים). לא שמתי קורות זווית בהתחלה ולא נראה לי שצריך, אך לאחר מספר חודשים בניתי נדנדה וחיברתי אותה לקורת הרוחב החיצונית, ורציתי למנוע מצב שנידנוד על הנדנדה יגרום לנדנוד של כל הפרגולה, ואז כן חיברתי קורות בזווית. אבל לשאלתך, אם לא הייתי שם נדנדה, לא הייתי מחבר קורות זווית

איזה נוף מדהים

גם אם יהיה לך עמוד באמצע זה לא נורא, אולי אפילו יותר יפה , זה יתן מעין "מסגרות לנוף והרגשה של תמונה פנורמית. אתה גר בשכניה? יכול להיות שאני רואה בתמונה את רקפת, שגב ופארק תרדיון על נספחיו?

כל הכבוד על הזהוי

כמעט כמעט זיהית. אני גר במנוף. אתה רואה את יעד ומרחוק את כרמיאל,צורית וגילון.רקפת,עצמון ותרדיון מחוץ לתמונה (ימינה).

עץ גושני

השתמשתי רק בשני עמודים מאותם שיקולים שלך (אי הסתרה של הנוף) הקורות שלי הן: עמודים 25X25 קורה ראשית 20X25 קורות רוחב 10X10 בחלק מהקורות (למשל קורות רוחב) יש הפרזה בעובי בין מה שצריך מבחינת חוזק לבין מה ששמתי, אך זה נובע גם מהרצון לעשות את זה "יפה" (שים לב לצורת חיבור הקורה הראשית לעמודים). לא שמתי קורות זווית בהתחלה ולא נראה לי שצריך, אך לאחר מספר חודשים בניתי נדנדה וחיברתי אותה לקורת הרוחב החיצונית, ורציתי למנוע מצב שנידנוד על הנדנדה יגרום לנדנוד של כל הפרגולה, ואז כן חיברתי קורות בזווית. אבל לשאלתך, אם לא הייתי שם נדנדה, לא הייתי מחבר קורות זווית

תודה לך,החכמת אותי

כל הכבוד על הזהוי

כמעט כמעט זיהית. אני גר במנוף. אתה רואה את יעד ומרחוק את כרמיאל,צורית וגילון.רקפת,עצמון ותרדיון מחוץ לתמונה (ימינה).

אחלה נוף

ולשאלתך בקשר לקורת האורך בפרגולה הייתי הבוקר במחסן עצים והיו קורות 15 על 15 באורך 8 מטר שהן מודבקות מקורות 15 על 7,5 הקורות מיוצרות בחצור הגלילית אינני יודע את שם המנסרה \המפעל,וגם התעניינתי בקשר לשאלתך לגבי תמיכה ,המלצתי לקבל את מה שמושיק הציע או שבכל זאת תוסיף קורה אנכית באמצע ליתר בטחון,וקבל חיזוק נוסף שיטת הארכת וחיבור הלוחות ששאלת היא מצויינת

תודה רבה לכולכם

לא נותר לי אלא להתחיל לפעול.כשאגמור אשתף אותכם בתמונות

העיקר שיהיה גם הנוף בתמונות

שמח שהתלחתי כמעט לזהות... אני מאד אוהב את האזור הזה. מהו הגוש האורבני הנראה בתוך ומימין למשולש הימני של הנדנדה??
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר