חורים באגוז אפריקאי-מישהו מכיר??

שלום לכווולם....היום הלכתי לבחור עץ אגוז אפריקאי , ועל הלוחות היו חורים...אני יודע שזה של תולעים אולם כל הלוחות או לפחות רובם היו עם חורים קטנים...ששאלתי את המוכר או נגר שהקציע לי הוא אמר שיתכן ואלו חורים ישנים...מישהו נתקל בתופעה?? אשמח לתשובה כי אני מעונין לרכוש כמה לוחות....תודה חברים

זו תופעה די מוכרה באגוז אפריקי

היא תופעה ידועה של חורי טולעים בעץ החיי, חורים ישנים שעברו חיטוי לרוב ולכן השימוש בטוח

תודה למאמון,ושאלה נוספת....

קודם כל תודה מאמון...ושנית,מתי העץ עובר חיטוי?

חורים באגוז אפריקאי-מישהו מכיר??

שלום לכווולם....היום הלכתי לבחור עץ אגוז אפריקאי , ועל הלוחות היו חורים...אני יודע שזה של תולעים אולם כל הלוחות או לפחות רובם היו עם חורים קטנים...ששאלתי את המוכר או נגר שהקציע לי הוא אמר שיתכן ואלו חורים ישנים...מישהו נתקל בתופעה?? אשמח לתשובה כי אני מעונין לרכוש כמה לוחות....תודה חברים

חורים באגוז אפריקאי

שלום אכן אגוז אפריקאי בניגוד לאגוז אמריקאי הנו עץ רך יחסית ו"מתוק" לתולעים שנהנות מאוד לכרסם אותן. בניגוד למה שנאמר כאן העץ לא עובר תהליך של חיטוי (אימפרגנציה) אלא תהליך של עישון. ובנוסף אמור לעבור תהליך של ייבוש בתנור במהלך הטיפולים לעיל התולעים אמורות לעבור לעולם שכולו טוב אך לא תמיד הן עושות כך. כדאי לקחת חתיכה מהעץ ולשפוך טרפנטין או סולר לחורים שיש ואז פשוט לראות האם הן יוצאות או לא. אם יצאו הרי שממש אבל ממש לא כדאי לרכוש אגוז מהמחסן הנ"ל ייתכן שהתולעים בכלל הנן ישראליות שמצאו בית פנוי ואוליי עולות מאפריקה , לך זה לא משנה , אתה מעדיף אותן במקום אחר. כדאי ומומלץ לבדוק. חיים הדר בעץ 054-4960003

תודה חיים..

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר