כרסום בעץ אקליפטוס

יש לי בול עץ אקליפטוס בגובה 35 ס"מ ובקוטר 25 ס"מ. אני מעוניין לכרסם 'מכתש' בתוך הגזע, בכדי להכין עציץ. ניסיתי לקדוח בתוך הגזע, על מנת ליצור רצף של חורים, אותם תיכננתי לנסר עד להיווצרות המכתש, אולם נראה כי העץ צפוף מדי. מי יודע איך אני יכול להתגבר על הבעיה באמצעים ביתיים? האם ישנו מקדח מיוחד לצרכים כאלה? תודה מראש, אביעד.

יש דבר מדבק שנקרא מחרטת עץ

לא כל אחד מחזיק מחרטה מתחת לשיש במטבח

לדעתי אפשר לבצע זאת בעזרת מקדח פורסטנר

תלוי במימדי השקע הרצוי ...

אם מדובר בשקע לא עמוק- סביב 6 ס"מ - אפשר בהחלט עם מקדחי פורסטנר, לאט לאט, קידוח בצד קידוח וסבלנות - יוצרים את החור. יש לעבוד במתינות ובמהירות הסיבוב המתאימה כי הפורסטנר נוטה להתחמם. בשקעים עמוקים יותר מחרטה תיתן פתרון מוצלח יותר. ראיתי שמישהו פעם יצר שקע בגזע, אמנם בקוטר גדול הרבה יותר מ 25 ס"מ ובעץ טרי ורך - באמצעות משור גיזום.

יש לפסלים דיסק 4.5 אינטש ("דיסק קטן") שמיועד להורדות מאסיביות של חומר

במקרה יש לי אחד בבית, אבל טרם עבדתי איתו. אוכל להשאיל לנסיון/עבודה קטנה. אני חיפאי ועובד בנתניה.אם זה מסתדר לך- תתקשר. 050-7773886

כרסום בעץ אקליפטוס

יש לי בול עץ אקליפטוס בגובה 35 ס"מ ובקוטר 25 ס"מ. אני מעוניין לכרסם 'מכתש' בתוך הגזע, בכדי להכין עציץ. ניסיתי לקדוח בתוך הגזע, על מנת ליצור רצף של חורים, אותם תיכננתי לנסר עד להיווצרות המכתש, אולם נראה כי העץ צפוף מדי. מי יודע איך אני יכול להתגבר על הבעיה באמצעים ביתיים? האם ישנו מקדח מיוחד לצרכים כאלה? תודה מראש, אביעד.

פטיש ומפסלת

יש לפסלים דיסק 4.5 אינטש ("דיסק קטן") שמיועד להורדות מאסיביות של חומר

במקרה יש לי אחד בבית, אבל טרם עבדתי איתו. אוכל להשאיל לנסיון/עבודה קטנה. אני חיפאי ועובד בנתניה.אם זה מסתדר לך- תתקשר. 050-7773886

לדיסק

הפיסול צריך מיומנות לעבוד איתו,ישנם 2 סוגים היקר של אורבוטק מגיע עם 3 גלגלי וידיה ואני משתמש בו הרבה אך הוא מאוד מסוכן למי שאינו מיומן לעבודה עם דיסק זה

תלוי במימדי השקע הרצוי ...

אם מדובר בשקע לא עמוק- סביב 6 ס"מ - אפשר בהחלט עם מקדחי פורסטנר, לאט לאט, קידוח בצד קידוח וסבלנות - יוצרים את החור. יש לעבוד במתינות ובמהירות הסיבוב המתאימה כי הפורסטנר נוטה להתחמם. בשקעים עמוקים יותר מחרטה תיתן פתרון מוצלח יותר. ראיתי שמישהו פעם יצר שקע בגזע, אמנם בקוטר גדול הרבה יותר מ 25 ס"מ ובעץ טרי ורך - באמצעות משור גיזום.

חריטה ללא מחרטה

הנה דוגמא לביצוע באמצעות מקדחי פורסטנר.

לדיסק

הפיסול צריך מיומנות לעבוד איתו,ישנם 2 סוגים היקר של אורבוטק מגיע עם 3 גלגלי וידיה ואני משתמש בו הרבה אך הוא מאוד מסוכן למי שאינו מיומן לעבודה עם דיסק זה

תודה על התשובות

האמת היא שאין לי כל כך ניסיון בנגרות, ולכן אנימעדיף להימנע מעבודה עם מסור דיסק. לגבי מקדחי הפורסטנר - אפשר לעבוד איתם באמצעות מקדחה רגילה, או שהם מצריכים מתאמים מיוחדים?

אפשר

גם עם מקדחה

הנה ג'יג שהרכבתי הבוקר על מקדחת עמוד

זוהי מקדחה גדולה יחסית והג'יג נועד לכרסם מכסה שקוטרו הרבה מעבר לקיבולת המחרטה שלי (תאור מפורט יותר ניתן למצוא בפורום החריטה). בעזרת המתקן הזה ניתן גם לכרסם חלל פנימי (שעומקו כאורך הביט). אבל אם תחבר לשולן המקדחה מסור שרשרת, תוכל להגיע לעומק שגודלו כגודל הלהב (בחלק מהמשורים זה יותר ממטר). גם אם אתה רק מתחיל, ואין לך את כל פרטי הציוד שמתוארים כאן, יתכן שתוכל לשאוב השראה ולהגות פתרון יצירתי משלך.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: דרור לוי
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר