לונטה לאביחי

לונטה לאביחי

היא לא הכי משוכללת אבל עובדת מעולה המסגרת ברזל עבה מוט הברגה חזק ונותן יציבות אני מהדק את מוט הברגה על ידי אום מכול צד כך שזה לא זז בכלל לא משנה כמה לחץ אתה מפעיל .בשני הגלגלים של למטה ריתכתי קובית מתכת שדואגת שהגלגל לא יסתובב או יכנע ללחץ שמופעל עליו אם יש לך שאלות אשמח לענות עמי
06-10-08_0722.jpg
06-10-08_0721.jpg

עמי תודה

תכננתי לבנות מעץ אך זה מגושם וגדול,שלך נראית פרקטית יותר

שלום עמי, שאלה חצופה: למה משמש הציוד?

איזה ציוד ?

לאיזה מטרה משמשת הלונטה?

אגב, אין לזה שם בעברית?

Hollowing Support Jig

I'm not sure if this is what he meant, but here, a very similar apparatus is known as Hollowing Support Jig, which usually meant to support vessels while hollowing them on the lathe.

הי שי

אני מתלבט איזו לונטה לבנות ,יש לי תוכנית ללונטה כשלך ויש לי קונסטרוקצית מתכת לשם כך,מה שמפריע לי הוא גודל המסגרת של לונטת העץ,לעומת זאת לונטת ברזל יחסית כבדה,האם תוכל לתת לי נתוני גודל של הלונטה שלך במיוחד רוחב המסגרת

לאיזה מטרה משמשת הלונטה?

אגב, אין לזה שם בעברית?

לונטה -תפקיד

הלונטה משמשת לייצוב חומר גלילי במחרטה כדי למנוע שקיעה של המוט או כאשר משקל המוט הוא גבוהה ואחיזה של המוט בין התפסנית הפוטר לבין העוקץ בקצה השני הוא לא ניתן .בקיצור היא משמשת תמיכה בלבד.אסור לוותר על עוקץ בקצה השני של החומר ולהסתפק בלונטה .היא אך ורק נושאת את משקל החומר הגלילי.

לונטה -תפקיד -תיקון קל

בעבודה על מוטות קצרים בעלי קוטר גדול יחסית לאחר מירכוז החומרניתן להשתמש בה כתחליף לעוקץ אבל..במידה וקיימת זריקה של המוט במרכז בין הפוטר ללונטה יש לתמוך את המוט שנית .באופן כללי הלונטה חייבת להיות מקובעת ומאובטחת בצורה מושלמת היא הופכת לפוטר קיצוני בעצם ועליה נעשה המאמץ של עצם העיבוד של החומר הינו החריטה .כלי מצויין שדורש המון זהירות .חומר לא ממורכז יכול לעיתים לתלוש את הלונטה מהמחרטה עיבדו לאט ובזהירות.הרצה של חומר בלונטה חייבת להיות בהתחלה מאוד לאט -ידנית ורצוי מיקרומטר לבדיקת זריקה בהצלחה

לאיזה מטרה משמשת הלונטה?

אגב, אין לזה שם בעברית?

הלונטה משמשת בעבודות חריטה של דברים ארוכים

המטרה שלה היא לשמור על מירכוז הכלי , מאחר והכלי , לצורך ההסבר הינו אגרטל אז הוא תפוס בצדו האחד ע"י התפסנית ובצידו השני הוא אינו תפוס כי משם אנו צריכים לרוקן את תוכנו . הלונטה תופסת אותו בצידו השני ואז נוצר איזון ופחות לחץ על התפסנית

הי שי

אני מתלבט איזו לונטה לבנות ,יש לי תוכנית ללונטה כשלך ויש לי קונסטרוקצית מתכת לשם כך,מה שמפריע לי הוא גודל המסגרת של לונטת העץ,לעומת זאת לונטת ברזל יחסית כבדה,האם תוכל לתת לי נתוני גודל של הלונטה שלך במיוחד רוחב המסגרת

HV jig

I did not build this particular one but I did see a similar one while visiting David's studio. There are a couple of things to consider here: first, the frame should be made out from a solid hard wood (Hard Maple is the best choice). In the picture you see an MDF frame, which is a bad choice for such project. The lateral forces aren't that strong but it will vibrate like mad. Second, the rollers support is recommended to be made out of steal. Aluminum will band under pressure. Third, the overall diameter of the apparatus should not exceed (of course) the inner diameter of the lathe (in my case - 24", or 12" swing over the bed) but unless you are willing to double the support frame thickness, I would go with 1/2 the total diameter (in my case it is 12", which will allow me turning 6" radius). If you would like to have my AutoCAD design file, I can send you the .dwg format (or convert it to PDF). It will show you how to turn a single long board into a support frame. Good luck

תודה שי

המייל שלי yl2@017.net.il

PDF or dwg?

תודה שי

PDF

שי נסה לשלוח גם אלי. תודה

PDF or DWG pgold@netvision.net.il
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום: