חיבורי עץ נסתרים

חיבורי עץ נסתרים

שלום לכולם, אני סטודנטית לארכיטקטורה בטכניון, ואשמח אם מישהו כאן יוכל לעזור לי.. אני צריכה לצורך פרויקט מסוים מידע על חיבורי עץ נסתרים שניתן לבצע בהרכבת פרגולות, בדגש על חיבורים חזקים ועמידים למשקל רב.. הכוונה שלי היא באיזה ברגים משתמשים, איך מחברים וכו'. תודה מראש.

את יכולה ליצור איתי קשר, אני מעצב במקצועי ונגר חובב

0547655797

ירון נאור, בניית כלי נגינה 0547655797

https://plus.google.com/photos/116712080015313073524/albums?banner=pwa

חיבורים נסתרים לפרגולה

אני מקווה שהצילומים יעזרו לך.

סוג חיבור נסתר אחר

בנוסף לזה שכבר צרפו לך כאן חריץ מתאים בקורות, אלמנט החיבור נראה שהוא כבר מחובר לקיר. קיים בו חריץ לכל האורך, ואח"כ משחילים מוט הברגה ארוך ועבה דרך דופן הקורה, עובר בחריץ של אלמנט החיבור ויוצא מצד שני, מחוזק עם שני אומים בשני צידי הקורה. (ישנם כאלו שמשקיעים אותו בעץ, ולא מוציאים בקצוות כך שלא רואים כלל את החיבור)

חיבורים נסתרים לפרגולה

אני מקווה שהצילומים יעזרו לך.

לא ממש הבנתי לפי התמונה...

אני רואה שיש את החיבור בזוית 90 מעלות ויש כזה שהוא בצורת T... אחרי שמחברים עם זה 2 קורות למשל, רואים את הזויות מתכת האלה?

חיבורי עץ נסתרים

שלום לכולם, אני סטודנטית לארכיטקטורה בטכניון, ואשמח אם מישהו כאן יוכל לעזור לי.. אני צריכה לצורך פרויקט מסוים מידע על חיבורי עץ נסתרים שניתן לבצע בהרכבת פרגולות, בדגש על חיבורים חזקים ועמידים למשקל רב.. הכוונה שלי היא באיזה ברגים משתמשים, איך מחברים וכו'. תודה מראש.

חיבורים נסתרים לפרגולה

בקבצים הקודמים ששלחתי ישנם כמה סוגי חיבורים....גם לשון וגם מוט הברגה...ישנם סוגי חיבורים נוספים למטרות שונות.אשמח ליעץ למעונינים.

סוג חיבור נסתר אחר

בנוסף לזה שכבר צרפו לך כאן חריץ מתאים בקורות, אלמנט החיבור נראה שהוא כבר מחובר לקיר. קיים בו חריץ לכל האורך, ואח"כ משחילים מוט הברגה ארוך ועבה דרך דופן הקורה, עובר בחריץ של אלמנט החיבור ויוצא מצד שני, מחוזק עם שני אומים בשני צידי הקורה. (ישנם כאלו שמשקיעים אותו בעץ, ולא מוציאים בקצוות כך שלא רואים כלל את החיבור)

כמה שאלות...

החריץ הוא לאורך כל הקורה או רק בקצה כמו שמצולם בתמונה? מה זה האלמנט חיבור? ומה הגודל של המוט הברגה (אורך, קוטר)? אגב ישנם אולי איזשהם אתרים שבהם אפשר למצוא ציורים/חתכים של חיבורים כאלה? כדי שאני לא אציק לכם יותר מדי :)

לא ממש הבנתי לפי התמונה...

אני רואה שיש את החיבור בזוית 90 מעלות ויש כזה שהוא בצורת T... אחרי שמחברים עם זה 2 קורות למשל, רואים את הזויות מתכת האלה?

לא רואים שום מתכת . וגם הברגים נאטמים עם פקקי עץ תואמים.

חיבורי עץ נסתרים

למה להסתיר מחברים?

לעניין מחברים נסתרים..

תחפשי אצל היפנים.. JAPANESE JOINERY הנה סרטון קצר...

חיבורים נסתרים לפרגולה

בקבצים הקודמים ששלחתי ישנם כמה סוגי חיבורים....גם לשון וגם מוט הברגה...ישנם סוגי חיבורים נוספים למטרות שונות.אשמח ליעץ למעונינים.

תוכל לפרט בבקשה על חיבורים נוספים?

כמו כן חיבורים בין שתי קורות עץ, ולא רק בין קורה לקיר..

לעניין מחברים נסתרים..

תחפשי אצל היפנים.. JAPANESE JOINERY הנה סרטון קצר...

ריכוז כללי של מחברים מסוגים שונים

כמה שאלות...

החריץ הוא לאורך כל הקורה או רק בקצה כמו שמצולם בתמונה? מה זה האלמנט חיבור? ומה הגודל של המוט הברגה (אורך, קוטר)? אגב ישנם אולי איזשהם אתרים שבהם אפשר למצוא ציורים/חתכים של חיבורים כאלה? כדי שאני לא אציק לכם יותר מדי :)

הכי טוב ש...

החריץ הוא רק הקצה הקורה אלמנט החיבור הוא הפרזול שמתחבר לקיר ומחזיק את הקורה מוטות החיבור באים ארוכים, וחותכים אותם לרוחב הקורה שהרכבנו. גם העובי משתנה עפ"י הצרכים (9 מ"מ, 16 וכדומה) ממליץ לך לגשת לחנות שמתעסקת בנושא (עץ ועצה וכדומה) חיפוש באינטרנט יכול לעזור. לראות במו עינייך את החיבורים והשיטות השונות ולהתרשם מהמחברים עצמם

חיבורי עץ נסתרים

חבורים

אשמח לעזור אם תפרטי יותר לאיזה קונסטרוקציה את מעונינת שעיה-0526706085 www.woodcraft.co.il
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר