ארוח בפורום בנושא פרגולות - יום א' ב-8 בערב

ביום ראשון בערב יתארח בפורום אלישע רבינוף, סמנכ"ל בסחר עץ הרצליה. במסגרת האירוח אלישע יענה על שאלות הגולשים וינתן מידע על חיפויי עץ, פרגולות מעץ ודקים. בכלל זה: סוגי עץ בשימוש, יתרונות וחסרונות כל אחד, צבעי עץ מתאימים, הערכת עלויות, תחזוקה השוטפת של משטחי העץ, חידוש ותיקון פגמים והמלצות להגנה על משטחי העץ. סחר עץ הרצליה היא יבואנית של עצים מצפון אירופה, המספקת עץ לגגות, פרגולות, רצפות עץ, דקים, חיפוים לקירות ותקרות, גדרות ושערים, בתי עץ וריהוט גן. החברה מייצגת בישראל את המנסרה Stora Enso , ובכלל זה עץ חיפוי שלהם בשם ThermoWood® אנא הרגישו חופשי לשאול שאלות במועד הארוח ואף כמה שעות קודם לכן. אנא שרשרו את שאלתכם להודעה זו. הארוח ינסה להתמקד בשאלות טכניות ומקצועיות. המתארח פה לשרותכם. מקס

יוזמה מבורכת!!

למעוניינים באתר החברה: http://www.sahar-etz.co.il/ (הערה: אין לי אחוזים שם וזה לא בגדר המלצה, אלא למידע בלבד...)

שאלה בענין חידוש צבע לפרגולה

מאחר ולא אהיה זמין ביום ראשון, אני מצרף כבר את שאלתי: כל כמה זמן צריך (אם בכלל) לחדש צבע של פרגולה (צבע של Bondex). האם נדרש ללטש קודם לכן את הפרגולה או שניתן לצבוע ישירות על הצבע הישן. סביר שהצבע החדש יהיה יותר כהה (גם אם נבחר את אותו גוון מקורי של הפרגולה) מה ניתן לעשות נגד זה?

מעוניין לבנות פרגולה במידות..-

4 מטר על 7.5 מטר (כ-30 מ"ר.) אני מבקש לדעת הערכת מחיר לחומר כולל צבע. בהנחה שאקנה עץ במידות 5/15. תודה

ביום ראשון בערב יתארח בפורום אלישע רבינוף, סמנכ"ל בסחר עץ הרצליה. במסגרת האירוח אלישע יענה על שאלות הגולשים וינתן מידע על חיפויי עץ, פרגולות מעץ ודקים. בכלל זה: סוגי עץ בשימוש, יתרונות וחסרונות כל אחד, צבעי עץ מתאימים, הערכת עלויות, תחזוקה השוטפת של משטחי העץ, חידוש ותיקון פגמים והמלצות להגנה על משטחי העץ. סחר עץ הרצליה היא יבואנית של עצים מצפון אירופה, המספקת עץ לגגות, פרגולות, רצפות עץ, דקים, חיפוים לקירות ותקרות, גדרות ושערים, בתי עץ וריהוט גן. החברה מייצגת בישראל את המנסרה Stora Enso , ובכלל זה עץ חיפוי שלהם בשם ThermoWood® אנא הרגישו חופשי לשאול שאלות במועד הארוח ואף כמה שעות קודם לכן. אנא שרשרו את שאלתכם להודעה זו. הארוח ינסה להתמקד בשאלות טכניות ומקצועיות. המתארח פה לשרותכם. מקס

מספר שאלות עם תרשים בקובץ המצורף

שאלות עם תרשים
(28 KiB) עדיין לא הורד

לפיני. ראשית לא ציינת מהו מפתח- A שלך..-

כ"כ ניתן להוסיף חיזוקים משופעים בפינות אם המפתח גדול.(וניתן לחתוך אותם בדוגמא מסויימת, וזה מוסיף יופי לפרגולה..)במפתחים של 3-4 מטר אורך. ניתן להשתמש בלוחות במידות 5/15 ולא נוצרת בטן.. שנית- זוית ההטייה חשובה יותר כאשר אתה מתכוון להניח רעפים על הפרגולה.ואז ישנה זוית מחייבת..אם אתה מתכוון רק ללוחות (לטות) עם מרווח בניהן, הדבר לא שיפוע בפרגולה.ישנם פרגולות יפות ומשופעות. ואחרות יפות וישרות.. הכל עניין של טעם.. ואחרונה- העמודים לא נושאים בניין בן 5 קומות.. כך שאתה יכול לבחור בין עמוד מעץ מלא, או מורכב מלוחות. שניהם יתנו את אותו חוזק . זה כבר עניין של טעם..אני אישית מעדיף לוחות מחוברים...מה גם שעץ גושני קשה יותר לבנייה. וממה שראיתי הוא מלא סדקים. לא ראיתי עץ גושני, נאמר במידות 15/15 או 20/20 ס"מ ללא סדקים. ואחרון בהחלט. הייתי אתמול אצל חבר בטבריה. הוא בנה פרגולה עםיש מפתח של 6..! מטר. והוא השתמש בעץ מלא בגודל 20/20.ללא תמיכה נוספת, והקורות ישרות כסרגל..

כבר 8 וארבע דקות איפה האורח?

סליחה על האיחור, תקלה קלה

שלום רב אדוני ברוך הבא

מספר שאלות עם תרשים בקובץ המצורף

תשובות:

1. אין כלל לגבי גודל. מה שקובע את חתך הקורה זה מפתח בין תמיכות הקורה (רגליים) והעומס של הקורות משנה אשר יושבות על הקורה הראשית 2. זוית השיפוע נקבעת על סמך סוג החומר איתו בחרת לצפות את הגג של המבנה, לדוגמא: רעפים מינימום זוית 22.5 מעלות. סנטף: מינימום זוית 7 מעלות. 3 + 4 - כמו בתשובה 1 - תלוי בעומסים.

שאלה בענין חידוש צבע לפרגולה

מאחר ולא אהיה זמין ביום ראשון, אני מצרף כבר את שאלתי: כל כמה זמן צריך (אם בכלל) לחדש צבע של פרגולה (צבע של Bondex). האם נדרש ללטש קודם לכן את הפרגולה או שניתן לצבוע ישירות על הצבע הישן. סביר שהצבע החדש יהיה יותר כהה (גם אם נבחר את אותו גוון מקורי של הפרגולה) מה ניתן לעשות נגד זה?

צביעת פרגולה:

מומלץ לחדש צבע פעם בשנה. מקומות החשופים לשמש - לפעמים אף יותר, פעם בחצי שנה. לפני צביעה על צבע ישן יש לנקות את השטח היטב ואם יש קילופים יש לשייף. בחידוש צבע מומלץ לקחת גוון אחד בהיר יותר כדי למנוע את הגוון הכהה עליו אתה מדבר.

תשובות:

1. אין כלל לגבי גודל. מה שקובע את חתך הקורה זה מפתח בין תמיכות הקורה (רגליים) והעומס של הקורות משנה אשר יושבות על הקורה הראשית 2. זוית השיפוע נקבעת על סמך סוג החומר איתו בחרת לצפות את הגג של המבנה, לדוגמא: רעפים מינימום זוית 22.5 מעלות. סנטף: מינימום זוית 7 מעלות. 3 + 4 - כמו בתשובה 1 - תלוי בעומסים.

מה זה סנטף?

תודה.

מה זה סנטף?

סנטף

לוח פלסטי רציף אותו ניתן להשיג בגוונים שונים להנחה על גבי הפרגולה נגד מים. עמיד לשנים רבות.

מעוניין לבנות פרגולה במידות..-

4 מטר על 7.5 מטר (כ-30 מ"ר.) אני מבקש לדעת הערכת מחיר לחומר כולל צבע. בהנחה שאקנה עץ במידות 5/15. תודה

שאלה

מה אפשר לעשות עם לוחי עץ שהתעקמו לצורה קעורה? יש דרך ליישר אותם?
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר