בניית כוורת

בניית כוורת

מה הדרך הטובה ,האלגנטית והיפה ביותר לחיבור פלטות כוורת ? תודה לכל העונים, איציק

אם אני מבין למה אתה מתכוון.....

ישנה שיטה שאני לא יודע את שמה....אבל העיקרון וא להכין חיתוכין בעובי של הפלטה עד לחצי המרחק ואח"כ לשלב אותם אחד עם השני.אם לא הבנת למה אני מתכוון, זוכר איך פעם היו אורזים כוסות זכוכית בקופסא? זוכר את החוצצים שהיו בין הכוסות ואיך הם היו מולבשים? אותו הדבר.

למלות - מדוייק ומהיר

אצבעות

כוורות מחוברות בחיבור אצבעות. אני לא חושב שזה הכרחי, אבל זה מה שבדרך כלל משתמשים בו. שים לב שלכוורות יש גדלים סטנדרטיים. אם אתה לא מתכוון לייצר את כל החלקים הפנימיים תדאג לייצר בגודל כזה.

אני השתמשתי בברגי דירקטה (העץ - מייפל)

ממה בורג דירקטה עשוי ?

מתכת מושחר תוכל לראות בקטלוג של....

יעד פירזול שיהודה לוי יצר לו קישור באחד העמודים האחרונים (לא מצליח כרגע למצוא את הקישור).

בניית כוורת

מה הדרך הטובה ,האלגנטית והיפה ביותר לחיבור פלטות כוורת ? תודה לכל העונים, איציק

שאלה נוספת על חיבורים

שלום לכולם, בניתי מזנון ופינת ישיבה מגבס, ואני מעוניין לחפות את המשטחים העליונים בעץ. לצורך כך אני רוצה ליצור מעין "מכסה" (פלטה עליונה ומסביב לייסטים צרים שיורדים למטה ויוצרים מראה עבה יותר, וגם שומרים על הפינות של הגבס). כדי שזה ייראה כפלטה אחת עבה צריך לנסר את כל החיבורים בזווית 45 מעלות. ראו סקיצה מצורפת. ועכשיו סוף סוף השאלות שלי: 1. איך לחבר את העץ ככה שכל החיבורים יהיו מבפנים ולא יראו ברגים מבחוץ ? האם דבק + אקדח סיכות ? האם צריך ליצור מגרעות ולשקע בתוכן זויות ? שיטה אחרת ? 2. איך לחבר את כל המכסה הזה לגבס כך שכל החיבורים יהיו מבפנים ? חשבתי לקדוח בכמה מקומות בגבס (איפה שנמצאות קורות התמיכה) ולתקוע בחורים צ'יפים של עץ (לא יודע איך קוראים להם, אבל אני מתכוון לחתיכות עץ בצורת גלילים קטנים שמיועדים לחיבור). אם זו השיטה אשמח לקבל טיפים איך להעתיק את המיקום המדויק של הצ'יפים לעץ כדי שהקידוחים בשני הצדדים יתאימו. 3. יש לי גם הנמכת תקרה במקום אחד, שם אני רוצה ליצור באותה שיטה ציפוי של הפינה התחתונה של ההנמכה מהצד ומלמטה, כדי שייראה כמו קורת עץ 12X12. האם שיטת החיבור הנ"ל תתאים גם לחיבור הלייסטים האלו (במקרה הזה כוח המשיכה פועל לרעתי וייתכן שצריך שיטת חיבור שונה) ? 4. אמנם יש לי משור דיסק, אבל אין לי שולחן עבודה או אפילו סביבת עבודה נוחה (אני מקווה שבבית החדש סוף סוף יהיה...) לכן אני מחפש נגר שיוכל לנסר עבורי את העץ, כולל הניסור בזווית. ראיתי את כל ההמלצות על האתר עץ-דע, אולם אין לי מושג מי מתוך הנגרים שם יתאים לי. אני מחפש מישהו באזור פתח תקווה/בני ברק/השרון עם סבלנות לעבודות מסוג זה (כבר נתקלתי כמה פעמים בכאלו שעשו לי טובה שהם מנסרים לי חתיכת עץ, ובסוף גם לקחו על הניסור יותר ממחיר העץ..). האם כדאי ללכת למחסן עצים שגם מנסר או לנגריה ? דרך אגב, לא אמרתי, אבל נראה לי שכדאי לי ללכת על עץ סנדויץ' עם ציפוי פורניר (חשבתי על מייפל). האם יש לי סיבה לעבוד עם עץ מלא, ולא פורניר (אני מניח שהמחיר יקר יותר) ? תודה מראש לכל העונים.

כמה תשובות

1. לחיים פשוטים - למלות. 2. אני לא יודע לגבי הארץ, אבל כאן יש דבק שנקרא no more nails שעושה את העבודה מצויין 3. אני מסופק 4. לגבי נגרים אני לא יכול לעזור לך. לגבי סנדויץ' פורניר - זה יהיה יותר פשוט ויותר זול מאשר עץ מלא.

תשובות

לגבי נושא 2 - אתה עלול להתקל בקשיי דיוק של קביעת מיקום החורים או בעץ או בגבס של דיבל העץ. נראה לי יותר נכון לברר עם דבק טוב או סיליקון כלשהו להדבקה טובה ללא חיבורים אחרים. לגבי 1 - אפשרות נוספת היא חיבור העצים בברגים רגילים מבחוץ, ואז ציפוי עפ פורניר שיכסה את הברגים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר