אדני רכבת - חומר מסוכן

האם ידוע למישהו על חומר מסוכן לבריאות המצוי באדני רכבת? אני מעונין לעבוד עם העץ הזה, ולבנות ממנו רהיטים לבית, אך שמעתי על פליטת חומרים מתוכו. האם ידוע על מקום המוכר אדנים ללא חומרים אלו? תודה

אדני רכבת

שהיו בשימוש , נמרחו עם זפט אני חושב להגנתם , עם השנים החומר נספג לעומק ובעט עיבוד משתחררים שרפים ורעלים לאוויר , בחיתוך במיוחד , וליטוש על פי כמה , אחרי איטום לצביעה טובה נראה לי שהסיכון יותר מאוד אך לא לגמרי...

ספוגים במספר חומרים...

ספוגים בחומרי חיטוי וחומרים לעמידות ממושכת בלחות. מומלץ ללבוש מסכה בכל שלב של עיבוד (חיתוך ושיוף). יהיה בטוח לשימוש רק לאחר איטום במספר שכבות צבע. יש לא מעט חומר על זה באינטרנט. צריך קצת לנבור.

חומרים מסוכנים

ובכן אני גם שמעתי על כך שיש חומרים מסוכנים(או לא בריאים) בתוך האדנים אז ישבתי יום אחד והיתקשרתי אל מכון התקנים הישראלי שם הפנו אותי ממחלקה למחלקה עד שהיגעתי אל המחלקה הכימית ושם נאמר לי כך שהאדנים עוברים תהליך של שימור ואמפרגנציה עם חומרים לא כל כך בריאים בלשון המעטה !!!! ולכן אני אישית ירדתי מנושא בנית רהיטים מאדני רכבת !!! יום טוב !!!

אדני רכבת

שהיו בשימוש , נמרחו עם זפט אני חושב להגנתם , עם השנים החומר נספג לעומק ובעט עיבוד משתחררים שרפים ורעלים לאוויר , בחיתוך במיוחד , וליטוש על פי כמה , אחרי איטום לצביעה טובה נראה לי שהסיכון יותר מאוד אך לא לגמרי...

השמועה אומרת ש...

לא יודע, תשפטו בעצמכם אבל יש שמועה שבארץ מסתובבים אדנים שהגיעו מצ'רנוביל והם ספוגים בקרינה. לא יודע מי ולמה הפיצו את השמועה, והאם יש בה אמת.

ממש לא הגיוני שפסולת עץ תיובא.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר