נסיון מוצלח בחריטה ונסיון פחות מוצלח

dsc_2701.jpg
dsc_2707.jpg

השבר יפה

חלק אבל המוצלח מוצלח עד אין סוף יפה מאוד מרשים מאוד ומהמם

אהרון, העבודה יפה מאוד. ישר כוח!

בנוגע לחלק ה"לא-מוצלח", זה נראה שבור בדיוק בקו ההדבקה. נראה לי שניסית להדביק end-grain to end-grain. end-grain אינו נחשב שטח הדבקה - תחשוב על עץ כמו אוסף של קשים לשתייה. ה- end grain זה כמו הצדדים החלולים (הפתחים) של הקשים. אם זה לא end-grain (קשה להבחין מהתמונה), קשה לי להסביר למה זה נכשל משום שדבק הוא יותר קשה מהעצים סביבו, זה לא היה נשבר בקו ההדבקה אלא ליד.

הייתי מגדיר זאת כניסיון לא מוצלח בהדבקה.

שים לב שהשבר הוא בקו ההדבקה. אילו ההדבקה היתה מושלמת העץ לעולם לא היה נפתח שם. השערה שלי שפני השטח לא עובדו היטב לפני ההדבקה. אופציה נוספת זה שאם העץ הוא ממוחזר,מן הסתם עבר טיפול בגילגולו הקודם,שמנע ספיגת הדבק בעץ

יפה מאוד תמשיך כך

אהרון, יופי של עבודה..-

איזה סוג עץ, העץ הבהיר יותר..?

אם תדביק עם למלות...

זה גם יהיה יותר חזק וגם החשיפה של הלמלה נותנת מראה מיוחד

תגובות לתגובות

1. תודה רבה לכל המגיבים והמברכים. 2.העץ הבהיר = מיפל העץ החום בהיר = דובדבן, העצים נקנו אצל אורי גרוס. (בתוך לוח הדובדבן היו חריצים וסדקים שגרמו לפחת של כ 25 אחוז.) 3. אני חושב שההדבקה היתה בכיוון הנכון, אבל נראה לי שההצמדה של הפרוסות לא הייתה מספיק טובה. 4. רעיון הלמלות נשמע מצוין. אין לי מכשיר למלות, אשמח לשמוע כיצד ניתן לעשות זאת ללא מכשיר. ושוב תודה לכל המגיבים אהרון

מכשיר למלות

אהרון - הפוך על הפוך הפעם לי יש את המכשיר שאתה צריך, אומנם לא מחברה הכי טובה בשוק אבל עושה את העבודה (כולל את הלמלות עצמן) אם אתה רוצה לנסות אשמח להשאיל לך. אני נוסע לחו"ל ביום שלישי הקרוב בבוקר, כך שאם אתה מעוניין נצטרך לתאם העברה היום או בשני. צור קשר אם מעוניין 0526040068

עבודה יפה! אנא ספר כיצד הכנת להדבקה.

למקס

ההדבקה נעשתה בדבק קונבנציונאל צהוב וההידוק נעשה ע"י סרט עם מתקן מתיחה. מקיפים את החלקים המודבקים עם הסרט ובעזרת המתקן מותחים את הסרט עד לקבלת ההידוק הרצוי. אני חושב שהבעיה הייתה בהדבקה בין המייפל לדובדבן. לא היה שבר בין חלקי המייפל. אני נוסע היום לארה"ב לששה שבועות, כך שההמשך יהיה רק בעוד כחודשים. עידכון הנושא יגיע עם שובי. אגב, אהיה בשבוע הבא באטלנטה ואני מקווה לבקר בחנות כלי נגרות מקצועית ביותר שעושה איזה אירוע לרגל משהו, אני לא חושב שאקנה, אבל בטח העינים יצאו לי מהמבחר העצום שלהם. להשתמע אהרון

תגובות לתגובות

1. תודה רבה לכל המגיבים והמברכים. 2.העץ הבהיר = מיפל העץ החום בהיר = דובדבן, העצים נקנו אצל אורי גרוס. (בתוך לוח הדובדבן היו חריצים וסדקים שגרמו לפחת של כ 25 אחוז.) 3. אני חושב שההדבקה היתה בכיוון הנכון, אבל נראה לי שההצמדה של הפרוסות לא הייתה מספיק טובה. 4. רעיון הלמלות נשמע מצוין. אין לי מכשיר למלות, אשמח לשמוע כיצד ניתן לעשות זאת ללא מכשיר. ושוב תודה לכל המגיבים אהרון

קח בחשבון שבהדבקה עם בסקוויטים ייתכן מצב בו תחשוף אותם בחריטה,דבר שיפגום ביופי המוצר.

הערה נוספת,נסה להגיע לדפנות דקות יותר של הכלים

אם תדביק עם למלות...

זה גם יהיה יותר חזק וגם החשיפה של הלמלה נותנת מראה מיוחד

למושיק

ראשית תודה על הרעיון המוצלח. היות ואין לי מכשיר למלות, ויש לי בעיית זמן(ראה תשובתי למקס), עשיתי חריצים בעזרת הראוטר החביב והטוב והשתמשתי בשיטת החריץ ושגם, (אם המילון של דורון היה פעיל, אז הייתי יודע את המינוח המדוייק) בעתיד תשלחנה תמונות של הנסיונות האחרונים אהרון
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר