צבע או שמן לרהיטי חוץ

אני בונה פרגולה, ורציתי לדאול מה עדיף להגן על העץ: צבע או שמן. בכל מקרה מדובר על חברות טובות BONDEX או FLOOD. אבל שמעתי שמועות לכאן ולכאן. מה שומר יותר טוב על העץ, מה מצריכה כל שיטה מבחינת טיפולים/צביעה חוזרת. תודה, ליאור

וואו שאלת ה 100 מליון דולר

השמן הוא לא מגן כמו וורניש ולקה , ויש שמן מעורבב עם וורניש השאלה מה הסוגים , פלוד זה עולמי השאלה מה בכופסה מה אתה דורש מראה לאורך זמן או שיחק עם התנאים אבל שלא ישחק? ומה זה צבע - זה אטום? או הכוונה לקה\וורניש

קשה קשה

אכן שאלה מענינית, עם דעות לכאן ולכאן, אני מתרשם שהיום המגמה של בעלי המקצוע לעבור לשמנים איכותיים כמו flood אבל ללא ספק ורנית ולזור יודעים לעשות העבודה דעתי היא, ששניהם מתייבשים ודורשים טיפןלכל כמה שנים אבל ורניש שהוא מתייבש נראה רע יותר,ומכאן יתרון ראשוןלשמן בנוסף אני חושב שהוא חודר יותר לעומק העץ ויאריך את ימיו אבל אני עדיין בהתלבטות

צבע או שמן לרהיטי חוץ

אני בונה פרגולה, ורציתי לדאול מה עדיף להגן על העץ: צבע או שמן. בכל מקרה מדובר על חברות טובות BONDEX או FLOOD. אבל שמעתי שמועות לכאן ולכאן. מה שומר יותר טוב על העץ, מה מצריכה כל שיטה מבחינת טיפולים/צביעה חוזרת. תודה, ליאור

צריך לחשוב על התחזוקה השוטפת..

זה קשה ולא נוח לצבוע בלכה פרגולה קיימת.. זה דביק נוזל על הידיים והראש וגם על הרצפה לכן עדיף סוג של שמן או ווקס שהרבה יותר נוח וקל למרוח בד"כ באמצעות מטלית ולא מברשת. היתרונות הנוספים הם מראה יותר עמוק וחי של העץ. אם הפרגולה מקורה אז גם החשיפה לשמש תהיה יותר קטנה וכך גם תדירות מריחת השמן. תבחר שמן איכותי כך שהמריחה תשאיר מגע יבש ולא רטוב שיספח לכלוך. בהצלחה

שמן אף פעם לא מתייבש (כן כן)

וגם שמן הוא בדרגת הגנה מה זה נמוכה, אבל אולי זה הוא המראה הדרוש?!!

וואו שאלת ה 100 מליון דולר

השמן הוא לא מגן כמו וורניש ולקה , ויש שמן מעורבב עם וורניש השאלה מה הסוגים , פלוד זה עולמי השאלה מה בכופסה מה אתה דורש מראה לאורך זמן או שיחק עם התנאים אבל שלא ישחק? ומה זה צבע - זה אטום? או הכוונה לקה\וורניש

BONDEX

קניתי לכה צבעונית של BONDEX, אבל רגע לפני שהתחלתי אני מתלבט (אני עדין יכול להחליף את הקנייה). לפי התגובות שלכם גם אתם נמצאים באותה דילמה, והדעות הן לא מוחלטות. בהנחה שאני משתמש בחומרים של חברות טובות: BONDEX או FLOOD מה עדיף ???

אכן כן אבל יש מושג שנקרא יבש למגע...

ככל שהשמן יותר איכותי ויעודי לעץ כך הברקה והברשה שלו עם מטלית תתן מראה מבריק ויבש למגע זה לא אומר שהוא מתייבש וטוב שכך אחרת הוא מפסיק לשמש כמגן לעץ. לטעמי כששואלים על הגנה צריך לשאול מפני מה אי אפשר לעצור את נזקי הזמן וגם הזמן ופגעיו עושים טוב למראה העץ (לא לחינם כולם אוהבים רהיטים ישנים ובתים ישנים) בריהוט חוץ צריך לשמן את העץ ולא לנתק אותו מהסביבה (לכה).

והדבר היותר חשוב-נקודת הרתיחה של השמן

בגלל שלשמן נקודת רתיחה גבוהה הוא מאפשר לעץ גמישות בשינויים בטמפרטורה ולמעשה מונע סדקים

מושיק אני איתך

במשפט האחרון אני חושב שמושיק מדגיש את העדיפות לשמן שחי עם העץ ולא מנסה חבודד אותו מהסביבה

לא מתייבש אבל מתקשה (מתפלמר), תלוי כמובן בסוג.

צבע או שמן לרהיטי חוץ

BONDEX בדק!!!

היי, לפניי חמישה ימים סיימתי בניית דק מעץ אורן. לאחר סיום העבודה וניקיון הדק משחתי אותו בשמן דק בגוון כהה של BONDEX. לאחרונה גיליתי כי ישנה סימניי טיפות על הדק, התברר כי טיפות אלו הן בעצם טיפות של השמן שלא מתייבשות!! האם יכול להיות שבגלל השמש הקופחת (הדק חשוף לשמש משעות הבוקר עד הצהריים המאוחרות) השמן לא מתייבש אלא נהיה יותר נוזלי? האם יכול להיות שיש לו נקודת רתיחה כ"כ נמוכה? שהריי כל מטרת השמן היא להגן מהשמש ופגעיי מזג האויר. אשמח לקבל עצה לפתרון.

מי הנחה אותך לשים בונדקס...מגוון

ראשית מיהרת מידי עם השמן. יש לתת תקופה של כחצי שנה לרצפות דק בכדי ל"התרווח " זאת אומרת התיישבות על התשתית בלחץ הברגים וייבוש הדק.לאחר מכן כדאי ורצוי למרוח שמן. אם זה דק מעצי אורן אז מניסיון שלי רצוי לדלל אותו בפעם הראשונה במידה רבה מהוראות היצרן (50 אחוז מדלל 50 אחוז שמן )ויש לעשות זאת ב2 שכבות השכבה הראשונה זו המדוללת ניתן להציף ואין צורך בניגוב לשכבה השניה רצוי לפי הוראות יצרן וניגוב השאריות .כאשר מרווח של שבוע ואפילו שבועיים ביניהם.לגבי השמן המגוון אני מכיר אך עדיין לא השתמשתי בו...נראה לי הגיוני שהוא משאיר " עקבות כלשהן " על הדק. אני מעדיף טבעי. הפתרון הוא או ניקוי בעזרת חומרים מקצועיים לניקוי עץאו לחלופין ליטוש קליל ומריחה נוספת +ניגוב.ואל תדאג שום דבר לא " סופני ברצפות דק " כולה ניקוי או ליטוש והעץ חוזר למצבו המקורי.בהצלחה!

שני שורות למטה כתבתי ששמן אף פעם כמעט לא מתייבש

השאלה אם זה שמן או שמן מהול עם וורניש??? שמן אף פעם לא מתייבש אני חוזר ומזכיר, יש חומרים חדשים בשוק היום שנותנים מענה על בסיס מים תצור קשר עם אפריים צבעים או שחם שחמורוב ויתנו לך מגוון פתרונות

BONDEX בדק.......

מדובר שמן דק לא מהול. על אילו חומרים מדובר? האם הם ימנעו את תופעת "ההזעה" של השמן?

מי הנחה אותך לשים בונדקס...מגוון

ראשית מיהרת מידי עם השמן. יש לתת תקופה של כחצי שנה לרצפות דק בכדי ל"התרווח " זאת אומרת התיישבות על התשתית בלחץ הברגים וייבוש הדק.לאחר מכן כדאי ורצוי למרוח שמן. אם זה דק מעצי אורן אז מניסיון שלי רצוי לדלל אותו בפעם הראשונה במידה רבה מהוראות היצרן (50 אחוז מדלל 50 אחוז שמן )ויש לעשות זאת ב2 שכבות השכבה הראשונה זו המדוללת ניתן להציף ואין צורך בניגוב לשכבה השניה רצוי לפי הוראות יצרן וניגוב השאריות .כאשר מרווח של שבוע ואפילו שבועיים ביניהם.לגבי השמן המגוון אני מכיר אך עדיין לא השתמשתי בו...נראה לי הגיוני שהוא משאיר " עקבות כלשהן " על הדק. אני מעדיף טבעי. הפתרון הוא או ניקוי בעזרת חומרים מקצועיים לניקוי עץאו לחלופין ליטוש קליל ומריחה נוספת +ניגוב.ואל תדאג שום דבר לא " סופני ברצפות דק " כולה ניקוי או ליטוש והעץ חוזר למצבו המקורי.בהצלחה!

BONDEX בדק.......

לנקות וללטש את כל הדק?? להוריד את השמן מכל הדק? אין פתרון אחר?
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר