חיבור פרגולה עם אלמנטים נסתרים

שלום, אני רוצה לבנות פרגולה צמודה לקיר של הבית, ולצורך כך צריך לחבר קורות עץ גושני 15*15 לקיר. קיימים חיבורי "חרב" אשר דורשים ביצוע חריץ עם מסור שרשרת, ואח"כ הכנסה של מוט הברגה מצד לצד. (חיבור נחמד אבל בסוף רואים שת האומים של מוט ההברגה בולטים מהקורה) מעוניין לדעת האם למישהו יש רעיון אחר לחיבור הקורות, כך שלא יראו את החיבור, או יכול להפנות אותי לאתר טוב אשר דן בנושא (לצערי לא מצאתי בכוחות עצמי)

לליאור..

ליאור בניתי לאחי לפני 3 שבועות פרגולה עם עץ גושני 20*20 ולא רציתי להשתמש בשיטת החרב או שער העזרים בגלל שהם חיצוניים, בגלל שהבית בבניה ניצלתי את זה ואחרי שהטייח סיים טיח לבן ,פתחנו חורים בקיר בקוטר העץ חיברנו ללחלק האחורי של העץ פלח מתכת כדי שהוא יעגון אותו ושתלנו אותו בפנים עטפנו בניילון כשהטייח עשה טיח צבעוני הוא סגר את הפתח מסביב עם בטון וטייח, יצא סוף הדרך כאילו הפרגולה נולדה עם הבית ,אתה יכול לעשות את אותו הדבר ולצבוע מסביב לעץ עם זה לא בית בבניה. בהצלחה ארז.

נחמד מאוד אבל...

ראשית רעיון יפה ומקורי. הבית שלי כבר לא בבניה, ואם אני אפתח עכשיו חורים לא אוכל להגיע לצע הטיח כפי שהוא היום לאחר התיקון. עלי לציין רק שיש חסרון אחד בשיטה שלך והיא שעם הזמן, כאשר העץ יספוק מים מהגשם, הוא יתנפח קצת ויסדוק את הבטון סביבו. הכוחות שהוא יכול לפתח הם עצומים, ראיתי תופעות כאלו בבתים אחרים, מעבר לכך שזו הייתה שיטת הכרייה בעבר. אם מסביב לקורות יש בעיקר טיח גמיש, אז מצבך יותר טוב. ובישבילך אני מקווה שאני טועה !!

שמים "מסטיק אקרילי" במרווח בין העץ לקיר..

אם רוצים ביטוח יתר מפני סדקים בקיר. מנסיון של הרבה קורות בתוך הקיר לא נתקלתי בבעיות שאתה מציין, בכל מקרה את החלק שנכנס לתוך הקיר מצפים בזפת או כל חומר אוטם אחר. אם הסתובבת בספרד וגם במקסיקו כל הפרגולות שם יוצאות מהקיר נראה לי שהחשש שלך מיותר.

נחמד מאוד אבל...

ראשית רעיון יפה ומקורי. הבית שלי כבר לא בבניה, ואם אני אפתח עכשיו חורים לא אוכל להגיע לצע הטיח כפי שהוא היום לאחר התיקון. עלי לציין רק שיש חסרון אחד בשיטה שלך והיא שעם הזמן, כאשר העץ יספוק מים מהגשם, הוא יתנפח קצת ויסדוק את הבטון סביבו. הכוחות שהוא יכול לפתח הם עצומים, ראיתי תופעות כאלו בבתים אחרים, מעבר לכך שזו הייתה שיטת הכרייה בעבר. אם מסביב לקורות יש בעיקר טיח גמיש, אז מצבך יותר טוב. ובישבילך אני מקווה שאני טועה !!

לליאור פרט קטן..

שכחתי לציין שהפרגולה מקורה עם סנטף(פוליקרבונט) ובחיבור עם הקיר יש פלשונג שהוא מונע נזילות מים מהקיר לעץ, לכן לא יקרה מה שאתה מתאר בגלל ששום קטע בעץ לא יהיה חשוף למים,עם תצליח לפתור את בעיית צבע הטיח זה פתרון אידאלי והתוצאה מעולה,בהצלחה ארז.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר