לא מצליח לי בכלל עם spokeshave עגול , זקוק לעיצה

שלום רב, אני זקוק לעיצות בעבודה עם spokeshave עגול. למרות שאני בעל נסיון רב עם מקצועות ידניים וגם עם spokeshave ישר, לא מצליחה לי בכלל עבודה עם spokeshave עגול של סטנלי. הסכין חודדה היטב כמו במקצוע רגיל - 25-30 מעלות. העבודה באורן. התמונה מדגימה את הבעיה. ניסיתי לשנות גובה סכין, זוית של הכלי, כיוון משיכה אך ללא כל הצלחה. המון תודה לעונים. אני מאזור חיפה והצפון.
low_0003.jpg

נראה לי בסדר...רק

לעבור עם נייר שיוף....

א-אתה עובד כנגד כוון הסיבים.ולכן..-

בהקצעה יוצאים שבבים קטנים ולא סרטי עץ..ב- אורן הוא עץ רך ולא צפוף.ולכן ההקצעה לא ישרה ולא חלקה. אני מציע לך להקציע עד למידה הנחוצה. ואחר כך ללטש עד לפיניש.

לדעתי זה לא זה

אני לא עובד נגד הסיבים, אחרת הייתי נתקע. זה ענין של א-ב ופה אני עדיין מרגיש בטוח. אני מחפש פיניש של מקצוע ולא של ליטוש ולכן התחלתי עם זה בכלל. תודה על התגובות, אשמח לעוד.

שלום רב, אני זקוק לעיצות בעבודה עם spokeshave עגול. למרות שאני בעל נסיון רב עם מקצועות ידניים וגם עם spokeshave ישר, לא מצליחה לי בכלל עבודה עם spokeshave עגול של סטנלי. הסכין חודדה היטב כמו במקצוע רגיל - 25-30 מעלות. העבודה באורן. התמונה מדגימה את הבעיה. ניסיתי לשנות גובה סכין, זוית של הכלי, כיוון משיכה אך ללא כל הצלחה. המון תודה לעונים. אני מאזור חיפה והצפון.

יש כאן כמה מומחים

לנושא עבודות בכילים ידניים שירצו בודאי לעזור לך. לי יש SPOKSHAVE אמנם שטוח אך עם תוצאות דומות לשלך למרות שלדעתי אני עושה את הפעולות הנכונות. גם אני אשמח לקרוא תגובות מומחים.

המקצוע הנ"ל לא מתוכנן להוריד ברוחב שהוא מציע

הוא תוכנן להוריד חומר ברגליים של כסאות או שולחנות שהם עגולות בעיקרן, כך שהוא מוריד שבבים צרים ואז עוברים עם ציקלינה עגולה ומעגלים את הקוים. יהיה לך מאד קשה להוריד חומר ברוחב הזה. יש פתרון: אם אתה חייב הקצעה ולא שיוף אתה צריך ציקלינה עבה ולעבוד במשיכה לכיוון החזה ירון

ירון נאור, בניית כלי נגינה 0547655797

https://plus.google.com/photos/116712080015313073524/albums?banner=pwa

ירון - תודה

מיכאל, חוויתי נסיון דומה לשלך.

לפי התמונה, המכשיר "מקפץ" על-פני העץ ומשאיר "קווים" כפי שמראה האיור. ייתכן וייטיב עימו אם תוודה: א. שהמשטח עליו יושב הלהב ישר ושטוח למשעי (על אבן השחזה שטוחה) ב. גב הלהב מיושר ושטוח (לא מספיק רק להשחיז את הצד השני, המשופע) ג. הלהב באמת "מושחז"(כך שיכול בקלות להוריד שערות מהיד) ליותר פרטים, יש מאמר ב- Fine woodworking שנקרא: "Soup Up Your Spokeshave". ממליץ בחום לעשות מנוי על האתר הנ"ל. למשטחים כמו שבתמונה אני חושב שמכשיר עם משטח שטוח ולא עגול מתאים יותר ובכך אני מחזק את הערות ירון, גם בנוגע לשימוש המשלים בציקלינה. בהצלחה.

תיקון טעות

ההערה "(על אבן השחזה שטוחה)" מתייחסת לסעיף ב' בתשובתי.

המקצוע הנ"ל לא מתוכנן להוריד ברוחב שהוא מציע

הוא תוכנן להוריד חומר ברגליים של כסאות או שולחנות שהם עגולות בעיקרן, כך שהוא מוריד שבבים צרים ואז עוברים עם ציקלינה עגולה ומעגלים את הקוים. יהיה לך מאד קשה להוריד חומר ברוחב הזה. יש פתרון: אם אתה חייב הקצעה ולא שיוף אתה צריך ציקלינה עבה ולעבוד במשיכה לכיוון החזה ירון

זוית של הציקלינה ?

אנסה עם ציקלינה לפי הצעתך - תודה. צריך לחדד את השפה לזווית כמו מקצוע או להשאיר את ה honed edge הרגיל? ד"א - עם spokeshave ישר אני מצליח להחליק היטב לוחות קמורים של 3-4 ס"מ כמו ראש מיטה.

רק לוודא

החתכים, בעיקר בצד ימין של התמונה, נראים מאוד כאילו הם נעדים כנגד הסיבים. רק כדי לוודא - אתה מודע לעובדה שבחתך קעור, כמעט תמיד צריך להקציע מהחוץ פנימה. נכון? הקצעה מהאמצע החוצה תהיה לרוב נגד הסיבים. בנוסף לנקודות שהעלו קודמי, תכניס את הלהב כמה שאפשר, ותוודא שהוא מקביל לתחתית של הspokeshave. אחיזה כמה שיותר קרובה ללהב, כשהאגודלים על הלהב אם אתה מושך או מאחוריו אם אתה דוחף. אתה יכול לנסות להטות (skew) את ה-spokeshave, זה מוריד את הזוית האפקטיבית של הלהב, ונותן חתך הרבה יותר חלק. בהצלחה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר