נגרות והשפה העברית

זה רק מוכיח כמה העיסוק בנגרות חובבים בארץ היא דלה וכך גם המילים בעברית. כשאומרים FENCE לכולם ברור מה זה "גדר" זה כבר פרשנות שאלתי אותך לגבי המקבילות כי בכל המשורים שאני מכיר יש נעילה אחת על המידה (די מסיבית) נעילה בשני הצדדים זה רעיון נחמד אבל להערכתי יעשה לך הרבה בעיות בניסור. זה לטעמי מסורבל לקחת מידה בשני הצדדים כי אתה צריך להקפיד שהעין שלך תהיה באותו מקום בדיוק מעל המידה בשני המקומות (הבדל של חצי מילימטר יכול לגרום לניסור לא חלק)

עוד משהו בנושא

על הנעילה יש בד"כ ברגים אנכיים ואופקיים שמתקנים את הכיוון האופקי(מקבילות) והכיוון האנכי (ניצבות לשולחן) עם הזמן הכיוונים משתנים ובלי זה יהיה לך קשה לכוון מחדש

מושיק- מזלינו כנגרים חובבים...

שאנו מרשים לעצמנו לא לדייק במילימטר אחד...ועדיין ליצור דברים להנאתינו..כולל עבודות מורכבות ומגוונות..(כפי שאתה יכול לראות במאגר התמונות והעבודות של חברי הפורום.) אז לא ניהיה קטנוניים.. ולא ניתן למילימטר לפה ולשם, לקלקל לנו את הכיף..

סתם הערה

אני אוהב לדייק זה זורם ובעיקר בטיחותי אני מניח שניסרת הרבה עצים לאורך הסיבים כשהכל עומד במקום זה הנאה צרופה זה לא נתקע או נוצר פתאום רווח משום מקום שלא התכוונת אליו המשור לא שורף את העץ ועוד ועוד.. לפני מספר ימים ניסרתי לאורך הסיבים ובסוף הניסור העץ היה קופץ כלפי מעלה, בדיקה של הניצבות הראתה שחסר משהוא כמו חצי מילימטר ל 90 מעלות תיקון וזה נפתר ..נפלאות הדיוק

ובכן גררתם גם אותי. אמרו "סרגל" ולא "גדר".

ובכן גררתם גם אותי. אמרו "סרגל" ולא "גדר".

fence- הוא לא רק גדר. אלא גם תוחם..

מגביל. וכ"ו. תלוי באיזה הקשר למשפט המלא...

ומה רע בסרט כזה?

דבק מגע או דבק דו צדדי ופתרת את הבעיה של ימין שמאל כי אפשר להסתכל משני הכיוונים. עולה אגב פחות מ- 3 ש"ח בחנויות סידקית.

אם כבר הייתי עושה חריץ עם ראוטר בשולחן

ובחריץ מכניס סרגל מתכת ולו רק בשביל הפוזה

fence- הוא לא רק גדר. אלא גם תוחם..

מגביל. וכ"ו. תלוי באיזה הקשר למשפט המלא...

למיטב ידיעתי, בנגרות הוא סרגל ולא גדר.

ומה רע בסרט כזה?

דבק מגע או דבק דו צדדי ופתרת את הבעיה של ימין שמאל כי אפשר להסתכל משני הכיוונים. עולה אגב פחות מ- 3 ש"ח בחנויות סידקית.

מנסיון, לא עומד בתנאי העבודה.

ניסיתי לשלב בולחן הראוטר שלי סרט מסוג זה, תוך שימוש בדסק מגע. בפועל, הסרט השתפתף מהר מאוד ולא ניתן היה לקרוא אותו. לאחר זמן קצר, כחודש, החלפתי את הסרט בסרגל מתכת פשוט שניתן להשיג ב office depot, והשקעתי אותו בחריץ בעומק של 1.5 מ"מ.

ומדבקה שעולה 5 פאונד (לפני משלוחה) תחזיק לעד?

סרגל מתכת מושקע אמנם הוא הפתרון האולטימטיבי אבל הוא מוגבל באורכו ואין להשיג סרגלים כמו שיאיר מחפש שניתן להרכיב מימין למשאל ולהפיך. סרגלי המתכת שאני מכיר מתחילים משמאל ותמיד הסנטימטרים למעלה והאינצ'ים למטה כך שגם אי אפשר להפוך את הסרגל. אשמח אם תוכל להעלות תמונה של הסרגל שלך - אולי זה דגם אחר שאינני מכיר. גם את סרט התופרת ניתן להשקיע בתעלה של 1 מ"מ ואז לא יהיה בלאי כזה או לחילופין "להשקיע" עוד 2.8 ש"ח על סרט כל חודשיים-שלושה ברגע שמתבלה.

נגרות והשפה העברית

זה רק מוכיח כמה העיסוק בנגרות חובבים בארץ היא דלה וכך גם המילים בעברית. כשאומרים FENCE לכולם ברור מה זה "גדר" זה כבר פרשנות שאלתי אותך לגבי המקבילות כי בכל המשורים שאני מכיר יש נעילה אחת על המידה (די מסיבית) נעילה בשני הצדדים זה רעיון נחמד אבל להערכתי יעשה לך הרבה בעיות בניסור. זה לטעמי מסורבל לקחת מידה בשני הצדדים כי אתה צריך להקפיד שהעין שלך תהיה באותו מקום בדיוק מעל המידה בשני המקומות (הבדל של חצי מילימטר יכול לגרום לניסור לא חלק)

איחסון אריזות צבע

אחסון אריזות צבע למניעת התיבשות השכבה העליונה עדיף באופן הבא: 1.סגירת המכסה (וכדאי להעזר במכות פטיש לסגירה) 2. איחסון האריזה כשהפתח כלפי מטה, למניעת כניסת אויר לאריזה. נסה ולא תתאכזב. אני מאחסן כך צבע כבר שנים, והצבע נשמר לאורך זמן רב ללא כרום וללא התיבשות.

תשובה

כן - עד שאשיג סרט מדידה בסנטימטרים שהולך משמאל לימין כשהוא מימין ללהב ומימין לשמאל כשהוא משמאל ללהב. עד עכשיו מצאתי באינטרנט רק אינצ'י. או שבסוף אשבר ואחבר סרט מדידה רגיל (שהולך רק משמאל לימין). בכל מקרה אני צריך אחד בחלק הקרוב אלי ואחד בחלק הרחוק. אני גם בודק אפשרות לקבע את הקונקטורים (שרצים בתעלות) בניצב מדוייק לגדר, מה שאולי יחסוך את המדידה. המדידה, אגב, פשוטה ביותר: פעם אחת מדדתי את המרחק מהדופן הימנית ללהב: אני מוריד ממרחק זה 30 מ"מ (הפרופיל) ועוד מרחק הגדר מהדופן - ויש לי רוחב הניסור במדוייק. ימני. למה? חסרים קולות לקואליציה?

אני משתמש בסרט מידה של תפירה הוא מודבק אצלי לסרגל והו זהה למטר רגיל

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר