הקיסר הרומי והארמני עם הפרימוס

יוסף יקירי, א. אל תרגיש לא בנוח להיות "האיש הרע" לנוכח המפרגנים. גם ליד הקיסר הרומי (סליחה על ההשוואה הלא-צנועה) פסע תמיד אדם שתפקידו היה להזכיר לקיסר שהוא בן-אנוש, כדי "להכניס אותו לפרופורציות" וכדי שלא יגבה לבבו. ב. עוד הרבה לפניך שאלו, מה עדיף: קצר ועבה או דק וארוך? (שאלו את זה על שולחן הניסור, כמובן). אני בסך הכל מנסה לעשות משהו לאור מחשבותי ונסיוני - וייתכן מאוד שאני טועה. לכל היותר, יתברר עם הזמן שבין שני החמורים שנחוצים כדי לתמוך בקרש משני קצותיו, עומד חמור שלישי שהלך עם הראש בקיר ולא שעה לעצות. מילא. יש בעולם צרות גדולות מזו. ג. פעם, ארמני אחד הניח פרימוס (למי שלא זוכר: זה תנור קטן עם להבה גלוייה ומיכל דלק קטן, ששימש פעם לבישול) תחת המיטה שלו, כדי להתחמם. אמרו לו: השתגעת? אמר להם: חבר'ה, תעזבו אותי. המיטה שלי והפרימוס שלי. ד. בחיאתכ, יוסי, קח רכבת מעתלית ובוא לראות את זה בפעולה. הקפה עלי.

פרימוס

וזה פרימוס

תשובה

עדיף צר וארוך - אם מקפלים אותו נהיה קצר ועבה

שולחן מסור+ראוטר - דו"ח התקדמות 2

התקדמתי עוד קצת. שולחן המסור מוכן, למעשה, ועכשיו צריך לגשת לראוטר. בתמונות: בצילום הראשון רואים את ה"גדר" שתפוסה למקומה המשתנה על הסרגל באמצעות שני "ברזים" מאולתרים, שמוברגים קלות לתוך קונקטורים ש"רצים" בתעלות הסרגלים. למסור מהדגם הזה יש splitter שתפקידו להפריד בין שני חלקי העץ אחרי להב הניסור. הוא עולה עם העלאת הלהב ויחד איתו עולה גם המגן הפלאסטי שמחובר למחזיק מתכתי. מכיוון שסידור כזה לא מאפשר לנסר חריצים בעץ, קיצרתי את המחזיק המתכתי לגובה הלהב. ולכן, המגן הפלאסטי מולבש עכשיו על מוט תבריג אופקי, וממשיך למלא את תפקידו הבטיחותי. במקרה של צורך לנסר לוח רחב יותר מזה שמוגבל על ידי בסיס העץ של מוט התבריג (מימין) אני מסיר בקלות את הבסיס, שמחובר בשני ברגים ואומים. הלוח הלבן הנראה בהמשך המסור הוא זה שלתוכו תוכנס אי"ה פלטת הראוטר. בצילום השני: מפסק בטיחות למסור, שמשמש גם בעבודה שוטפת. במקום להתכופף ולחפש את הכפתור האדום המקורי, אני פשוט נוגע בקלות במוט המחובר לכפתור האדום, ומפסיק את המסור. המוט חוזר למקומו באמצעות קפיץ קטן.

שאלה

1. האם בכל פעם שאתה מזיז את ה"גדר" (FENCE)אתה צריך לבדוק אם הוא מקביל למשור? 2.אתה שמאלי או ימני?

תשובה

כן - עד שאשיג סרט מדידה בסנטימטרים שהולך משמאל לימין כשהוא מימין ללהב ומימין לשמאל כשהוא משמאל ללהב. עד עכשיו מצאתי באינטרנט רק אינצ'י. או שבסוף אשבר ואחבר סרט מדידה רגיל (שהולך רק משמאל לימין). בכל מקרה אני צריך אחד בחלק הקרוב אלי ואחד בחלק הרחוק. אני גם בודק אפשרות לקבע את הקונקטורים (שרצים בתעלות) בניצב מדוייק לגדר, מה שאולי יחסוך את המדידה. המדידה, אגב, פשוטה ביותר: פעם אחת מדדתי את המרחק מהדופן הימנית ללהב: אני מוריד ממרחק זה 30 מ"מ (הפרופיל) ועוד מרחק הגדר מהדופן - ויש לי רוחב הניסור במדוייק. ימני. למה? חסרים קולות לקואליציה?

כמו שנאמר...

the right answer is on your left

ליאיר

יאיר אנחנו תמיד איתך, כמו שהבטחתי אני בשלבי הרכבה של של המסילות קצת קשה לי בגלל האצבעות לכן אני והזמן שלי את הפרופילים השגתי מחבר ואת הקונטקטורים קניתי באזור התעשיה הישן בנתניה ,יש לי מסור ישן שאני קצת משדרג אותו בקשר לדיוק נגיע לגשר ואז נחצה אותו אים צריך כמה ריתוכים של אלומניום ניגש למסגר עים רתכת ארגון . מיקי נ.ב יאיר תבדוק באחד העמודים האחרונים כתבתי משהו בקשר למפגש אים אפשר לעלות כלפי מעלה בתודה

יאיר - סרט מדידה דביק משמאל לימין בלינק המצורף (למה לא שאלת אותי, ראבאק)

ירון נאור, בניית כלי נגינה 0547655797

https://plus.google.com/photos/116712080015313073524/albums?banner=pwa

סרט מדידה דביק

http://www.leevalley.com/wood/page.aspx?c=1&p=32550&cat=1,43513,43517

ירון נאור, בניית כלי נגינה 0547655797

https://plus.google.com/photos/116712080015313073524/albums?banner=pwa

רגע של מחלוקת

סרט המדידה שאתה מדבר עליו, מן האתר של "לי ואלי", הוא אמנם אינצ'י ומטרי - אבל קיים רק בגרסא משמאל לימין. לעומת זאת, באותו קטלוג, יש jig-tape בלינק הזה, שקיים בגרסאות שמאל לימין וימין לשמאל - אבל, אבוי, הוא רק אינצ'י. במר-ליבי שלחתי מייל לאתר, לשאול אולי יש משהו שאינני רואה - ואין! דווקא לאנגלים יש מוצר כזה (גם מילימטרי, גם ימין ושמאל) - אבל תראה את המחיר!

ליאיר

יאיר אנחנו תמיד איתך, כמו שהבטחתי אני בשלבי הרכבה של של המסילות קצת קשה לי בגלל האצבעות לכן אני והזמן שלי את הפרופילים השגתי מחבר ואת הקונטקטורים קניתי באזור התעשיה הישן בנתניה ,יש לי מסור ישן שאני קצת משדרג אותו בקשר לדיוק נגיע לגשר ואז נחצה אותו אים צריך כמה ריתוכים של אלומניום ניגש למסגר עים רתכת ארגון . מיקי נ.ב יאיר תבדוק באחד העמודים האחרונים כתבתי משהו בקשר למפגש אים אפשר לעלות כלפי מעלה בתודה

סדרי חשיבות

תודה על העזרה, ורפואה מהירה. ועכשיו - תתרכז במה שבאמת חשוב - הרולדות !

תשובה

כן - עד שאשיג סרט מדידה בסנטימטרים שהולך משמאל לימין כשהוא מימין ללהב ומימין לשמאל כשהוא משמאל ללהב. עד עכשיו מצאתי באינטרנט רק אינצ'י. או שבסוף אשבר ואחבר סרט מדידה רגיל (שהולך רק משמאל לימין). בכל מקרה אני צריך אחד בחלק הקרוב אלי ואחד בחלק הרחוק. אני גם בודק אפשרות לקבע את הקונקטורים (שרצים בתעלות) בניצב מדוייק לגדר, מה שאולי יחסוך את המדידה. המדידה, אגב, פשוטה ביותר: פעם אחת מדדתי את המרחק מהדופן הימנית ללהב: אני מוריד ממרחק זה 30 מ"מ (הפרופיל) ועוד מרחק הגדר מהדופן - ויש לי רוחב הניסור במדוייק. ימני. למה? חסרים קולות לקואליציה?

תשובה לא מלאה

על מה ענית כן? השאלה היית ללא קשר למידה כל שהיא והיא "האם הזזת הסרגל (גדר) מצריכה בדיקת מקבילותו ללהב?"

רגע של מחלוקת

סרט המדידה שאתה מדבר עליו, מן האתר של "לי ואלי", הוא אמנם אינצ'י ומטרי - אבל קיים רק בגרסא משמאל לימין. לעומת זאת, באותו קטלוג, יש jig-tape בלינק הזה, שקיים בגרסאות שמאל לימין וימין לשמאל - אבל, אבוי, הוא רק אינצ'י. במר-ליבי שלחתי מייל לאתר, לשאול אולי יש משהו שאינני רואה - ואין! דווקא לאנגלים יש מוצר כזה (גם מילימטרי, גם ימין ושמאל) - אבל תראה את המחיר!

ומה רע בסרט כזה?

דבק מגע או דבק דו צדדי ופתרת את הבעיה של ימין שמאל כי אפשר להסתכל משני הכיוונים. עולה אגב פחות מ- 3 ש"ח בחנויות סידקית.

שולחן מסור+ראוטר - דו"ח התקדמות 2

התקדמתי עוד קצת. שולחן המסור מוכן, למעשה, ועכשיו צריך לגשת לראוטר. בתמונות: בצילום הראשון רואים את ה"גדר" שתפוסה למקומה המשתנה על הסרגל באמצעות שני "ברזים" מאולתרים, שמוברגים קלות לתוך קונקטורים ש"רצים" בתעלות הסרגלים. למסור מהדגם הזה יש splitter שתפקידו להפריד בין שני חלקי העץ אחרי להב הניסור. הוא עולה עם העלאת הלהב ויחד איתו עולה גם המגן הפלאסטי שמחובר למחזיק מתכתי. מכיוון שסידור כזה לא מאפשר לנסר חריצים בעץ, קיצרתי את המחזיק המתכתי לגובה הלהב. ולכן, המגן הפלאסטי מולבש עכשיו על מוט תבריג אופקי, וממשיך למלא את תפקידו הבטיחותי. במקרה של צורך לנסר לוח רחב יותר מזה שמוגבל על ידי בסיס העץ של מוט התבריג (מימין) אני מסיר בקלות את הבסיס, שמחובר בשני ברגים ואומים. הלוח הלבן הנראה בהמשך המסור הוא זה שלתוכו תוכנס אי"ה פלטת הראוטר. בצילום השני: מפסק בטיחות למסור, שמשמש גם בעבודה שוטפת. במקום להתכופף ולחפש את הכפתור האדום המקורי, אני פשוט נוגע בקלות במוט המחובר לכפתור האדום, ומפסיק את המסור. המוט חוזר למקומו באמצעות קפיץ קטן.

יאיר.....

מה נשמע? לפי התמונה אם אני מבין נכון אפשר לחתוך רק לאורך העץ? כלומר אין פה פטנט לסרגל שנוסע קדימה ואחורה?

גם זה יבוא

הסידור לניסור רוחבי crosscut sledge מתלבש לתוך התעלות המקוריות שבשולחן, וייבנה כמובן בנפרד.

תשובה לא מלאה

על מה ענית כן? השאלה היית ללא קשר למידה כל שהיא והיא "האם הזזת הסרגל (גדר) מצריכה בדיקת מקבילותו ללהב?"

גרסת ההגנה ל"תשובה לא מלאה"

לאחר שהוזהרתי כחוק לומר את האמת, כל האמת ורק האמת, הנני להשיב לכבודו כדלקמן: "כן" התייחס לשאלה אם אני מודד בכל פעם את מקבילות הגדר ללהב. אדוני מבלבל בין גדר לבין סרגל (הגדר אנכית לשני הסרגלים, והיא מקבילה ללהב). בכל שינוי רוחב ניסור, אני מודד בשתי נקודות את מרחק הגדר מן הלהב או מהדופן החיצונית. תוצאה שווה בשתי המדידות מבטיחה שהגדר מקבילה ללהב. ועוד אמרתי, שסרט מדידה קרוב לסרגל העליון ואחר קרוב לסרגל התחתון, יחסוך לי את המדידה. חקירה נגדית, בבקשה.
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר