מלטשת סרט או אקצנטרית

מה עדיף לגימור עץ בעובודות ביתיוית, סרט או אקצנטרית? תודה

אקצנטרית !!!! כי לא רואים את כיוון הליטוש בניגוד למלטשת סרט אגב

אם רוצים שהליטוש יהיה גס בכוונה ניתן לעשות עם מלטשת סרט

מלטשת אקסצנטרית או מלטשת סרט-איכות ליטוש

גם במלטשת סרט ניתן לבצע ליטוש מקצועי שלא יראו את הסיבים. תחילה יש ללטש עם סרט גס ואחר כך עם סרט עדין לאורך הסיבים ולא לרוחב. ואז מתקבל ליטוש יפה,חלק וללא פגמים.(מעט על סרטי ליטוש. גסות או עדינות סרט הליטוש נמדדת על פי מספר הגרגרים שעל הסרט לסמ"ר. ככל שיש יותר גרגרים כך הסרט יותר עדין.סרט גס הוא סרט עד 60 גרגרים לסמ"ר. וסרט עדין מעל ל-80 גרגרים לסמ"ר) מקס תקן אותי אם אני טועה !

מלטשת סרט קשה לעבוד בעדינות

אולי תתן לנו טיפים לעבודה עם מלטשת סרט ידנית בלי שפתאום תאכל לנו את העץ לדוגמא בקצוות תודה

עבודה עם מלטשת סרט

ראשית יש לעבוד בצורה יציבה.להחזיק את הכלי חזק בשתי ידיים. ולא לתת לו ל"ברוח". כי אז באמת הוא "יאכל " את הלוח. חשוב שהלוח שאותו רוצים להחליק יהיה מקובע לשולחן. ולא "יברח". בדרך כלל הלוח נוטה לברוח לאחור,ז"א לכיוון שהסרט דוחף אותו.אני למשל נוהג לתקוע 2 מסמרים קטנים שעוצרים את הלוח מלברוח לאחור. חשוב שהמסמרים יהיו מתחת לפני הלוח כדי שלא יקרעו את סרט הליטוש.וכמובן ללטש תחילה עם סרט גס ואחר כך עם סרט עדין.תמיד לכוון הסיבים. (אני נוהג ל"גלוש, עם המלטשת קדימה ואחורה. ואף לימין ולשמאל. בתנועות איטיות ועדינות כדי שלא לגרום לחריצים בלוח).בליטוש העדיןוהסופי יש ללטש רק עם כיוון הסיבים.אסור להפעיל לחץ על המלטשת ש"תאכל"יותר "חומר" כי אז מתקבלות גבשושיות על הלוח וקשה מאד לישרו.משקל המלטשת מספיק לצורך הורדת שכבה ראוייה.

טיפים לעבודה עם מלטשת סרט

עדיף ללטש לוח לפני חיתוכו למידות הרצויות.ואחר כך לחתוך אותו.כך הלוח ישאר בעובי אחיד. במידה והלוח כבר חתוך,ניתן להניח לידו חתיכת עץ נוספת באותו עובי(להצמידה אליו עם מסמרים שיהיו תקועים לצידה.לא בחתיכה עצמה.על המסמרים להיות יותר נמוכים מעובי הלוח ע"מ שהמסמרים לא יקרעו את סרט הליטוש.)וללטש את 2 הלוחות. ואז לא יווצר מצב של פינות מלוטשות "נמוכות" משאר פני הלוח.נסה לעבוד על לוח תרגול. נוע עם המלטשת קדימה ואחורה. תלמד ל"חוש" את הכלי. את כוחו ואת מידת הכח שאתה צריך כדי לשלוט בו. תוך כדי עבודה נוע גם לימין ולשמאל באיטיות. צפה בסימנים שמשאיר סרט הליטוש על הלוח. ונסה להחליק אותם על ידי תנועות קדימה ואחורה. כמו בכל כלי .עם הנסיון יגיעו התוצאות. אז בזהירות ובהצלחה.

מחיר סרטים למלטשת סרט

אצל "שזר" במפרץ חיפה ניתן לקנות סרטים למלטשות במחיר הכי זול שאני מכיר. לדוגמא למלטשת סרט שלי מסוג AEG עם סרט ברוחב 10 ס"מ(4")ובאורך 550 מ"מ,עולה חבילה של 3 סרטים ב"הום-סנטר" כ-50 שקל !!. אצל שזר אמנם זה בא בחבילות של 10 סרטים. אך המחיר... לא תאמינו ! בערך 6.5 שקלים עבור יחידה !! ישנן מידות שונות של אורך סרט. וחשוב שתשימו לב למידות המצוינות בצידו הפנימי של הסרט. ניתן להזמין אם אין במלאי. והסרטים באיכות מעולה.( חב' "גמל" של קיבוץ שריד)חשוב להתקין את הסרט בכוון התנועה !!( על כל מלטשת יש סימן "חץ" ועל כל סרט יש סימן "חץ" ו-2 החיצים צריכים להיות באותו כוון.)

האם מישהו יודע להמליץ על מקומות לרכישת מלטשת סרט ומסור ג'קסו?

אפרופו סרטים למלטשת סרט

אני מחפש גלילי נייר לטש איכותי (לא למלטשת אלא גליל אחד ארוך) בכמה רמות של לטש (80, 150, 220, 320) למישהו יש מושג היכן ניתן לקנות?, בכל החנויות הרגילות (ACE ושות') יש רק מבחר מאוד מצומצם אם בכלל של ניירות מאיכות גרועה. תודה

מלטשת סרט או אקצנטרית

מטרות שונות

סוגים אלו מיועדים למטרות שונות. לא סתם קיימים מכשירים שונים, אף שלעיתים אפשר למצוא חפיפה בעבודות מסוימות. מלטשת סרט יעילה יותר בשטחים גדולים ובהורדת כמויות עץ גדולות יותר. מצד שני היא דורשת מיומנות גבוהה יותר. למתחילים ולמבצעי החלקות רבות רצוי להתאים מתקן שמוודא שהמלטשת יושבת ישר ולא מקבלת זוית ביחס למשטח. מלטשת אקצנטרית מספקת שליטה מוגדלת אבל לא הייתי מלטש איתה דלתות של בית שלם (אחר כך תזדקקו לפיזיטרפיה!). בהצלחה...

ג'יגסו - תלוי בתקציב. עיר?

אפרופו סרטים למלטשת סרט

אני מחפש גלילי נייר לטש איכותי (לא למלטשת אלא גליל אחד ארוך) בכמה רמות של לטש (80, 150, 220, 320) למישהו יש מושג היכן ניתן לקנות?, בכל החנויות הרגילות (ACE ושות') יש רק מבחר מאוד מצומצם אם בכלל של ניירות מאיכות גרועה. תודה

למשה אשל. בעניין סרטי ליטוש ארוכים. .החברים מתבקשים לציין מהיכן הם..

יש באזור חיפה מס מקומות טובים וזולים.. אבל היכן אתה מתגורר? לא נראה לי שתבוא במיוחד לחיפה לקנות..

ל-AA

נוכל להכווין אותך היכן לרכוש כלים. אך אתה צריך לציין מהיכן אתה בארץ. ונפנה אותך למקום הקרוב אליך !!

מלטשת סרט או אקצנטרית

אקסצנטרית או סרט..

ישנם יתרונות וחסרונות לכל כלי.עם מלטשת אקסצנטרית ניתן ללטש לדוגמא ,ספריית מדפים מבלי לפרק את המדפים, ולהגיע לכל הפינות, דבר שלא ניתן לעשות עם מלטשת הסרט.הכל תלוי בסוג העבודה וגודלה. אם אתה בונה דברים קטנים.הרי שמספיקה לך מלטשת אקסצנטרית.ואם אתה אוהב לבנות דברים גדולים. כדאי שתהיה לך מלטשת סרט עם עדיפות לסרט ברוחב 4 אינץ (10 ס"מ) מלטשת סרט גדולה וכבדה פי כמה מהאקסצנטרית.. ופחות נוחה לעבודה. אז אתה צריך לבחור. (אני כבר בחרתי... קניתי את 2 הכלים..) שוב להזכירך. כדאי לקנות כלים טובים. ולא את הפשוטים (, הסיניים) שישמשו אותך לאורך שנים.הם יותר יקרים. אבל אין להשוות כלל. בהצלחה ובהנאה

למשה אשל. בעניין סרטי ליטוש ארוכים. .החברים מתבקשים לציין מהיכן הם..

יש באזור חיפה מס מקומות טובים וזולים.. אבל היכן אתה מתגורר? לא נראה לי שתבוא במיוחד לחיפה לקנות..

איזור המרכז - אבל אולי אפשר טלפון ומשלוח, מה דעתך?

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נגרות
בחר
בחר