יש לי שאלה סופר חשובה בישבילי!!!

אמרו לי אנשים המתעסקים בגזע הבורדר קולי שאם אני אשים בורדר קולי עם עדר כבשים הוא יירעה אותם טיבעי... האם גם קולי מסוגל ליראות עדר כבשים בצורה טבעית?

לדעתי כן...

ראיתי בורדר שרועה ילדים... אוסטרלי שרועה חתולים... קולי רועה ברווזים.... סבתא ניל"י....

תיאורטית כן מעשית לא בטוח

לרוב כלבי העבודה, ישנו מטען גנטי שהם נושאים איתם שגורם להם לבצע את עבודתם כמעט אינסטינקטיבית. כמובן שעל מנת שעבודתם תהיה מדויקת ותתבצע על פי פקודות יש צורך לעבוד איתם אך עם תשים כלב מגזעי הרועים שתפקידו לרעות צאן מקווי דם עובדים ושקרוביו כלבים עובדים רוב הסיכויים שהכלב כן ירעה את העדר בצורה זו או אחרת או שיהיה קל מאוד להגיע לתוצאה טובה בעבודה איתו. אני לא מומחה לאוסטרלים או לקולי אך העיניין הוא שבארץ אין כמעט רעיית צאן עם כלבים ולכן הכלבים לאט לאט מאבדים את יכולתם לבטח. הרבה פעמים שומעים שבעלים של כלבי רועים מתלוננים שהגור שלהם נושך אותם בעקבים שזה כמו להתלונן שתינוק ישן רוב היום. חכה גם לתשובה של דרורה או חברי פורום שכן מגדלים גזעים אלה.

אז זה כמעט בטוח שהוא ירעה אותם(הקולי)(את הכבשים)?

אמרו לי אנשים המתעסקים בגזע הבורדר קולי שאם אני אשים בורדר קולי עם עדר כבשים הוא יירעה אותם טיבעי... האם גם קולי מסוגל ליראות עדר כבשים בצורה טבעית?

קולים רועים

םעם, מזמן, היתה לי כלבת קולי (מדהימה). הילדים שלי היו קטנים, והיא הגנה עליהם ורעתה אותם. השהיינו בחוץ היא דאגה "לכנס" אותם ולא לאפשר להם לזוז. מובן שעל עליה למגלשה או נדנדה לא היה מה לדבר...היא תפסה להם את הרגלים והורידה אותם למטה. הקפדנו אז לא לקחת אותה לגני שעשועים עם הילדים. זה מראה מקסים מבחוץ אבל מאד מציק לילדים. הכלבה הזו היתה כלבה עירונית לגמרי, וחוץ מבטלויזיה לא ראתה כבשה או פרה...

תודה על העזרה.......עדיין אשמח לקבל עוד תשובות לגבי שאלתי כדי שאוכל לדעת זאת בוודאות......

אז זה כמעט בטוח שהוא ירעה אותם(הקולי)(את הכבשים)?

כדי שזה יהיה כמעט בטוח

צריך לקנות גור מהורים ושושלת של כלבים עובדים ואז רוב הסיכויים שהכלב גם ירעה.

מה עם עוד תגובות - אני לומד מהתשובות שלכם לגבי שאלתי,אשמח.........

אם תכתבו לי עוד תגובות לשאלתי

אליה מדוע הסמיילי העצוב?

כלל כלבי הרועים המיועדים

לעסוק ברעיית צאן - משמע הולכה, כינוס וכו' יש משהו בגנים שלהם שיוכל להפעיל אותם לאיסוף צאן ואין זה משנה אם הם צאצאים להורים עובדים או שלא. דרך אגב, ישנם כאלה שלא יעשו כלום אבל זו סטייה שקיימת בהקשר עם כל דבר אחר בכלבים מגזעים שונים. העניין הוא שאם אתה אינך יודע להפעיל את הכלב והכלב אינו מכיר את הפקודות שיגרמו לו לעבוד נכון עם העדר הרי שמה שהכלב יעשה זה בלאגן אחד גדול ואת זה אף אחד לא אוהב במיוחד. לכן, התשובה היא כן אך דרוש אילוף גם לכלב וגם לבעליו.

כדי שזה יהיה כמעט בטוח

צריך לקנות גור מהורים ושושלת של כלבים עובדים ואז רוב הסיכויים שהכלב גם ירעה.

אליה מדוע הסמיילי העצוב?

דרך אגב, האם קראת את

התגובה שלי בעניין?

מפני שהתשובה לא היתה מדוייקת

אליה זה בסדר קראתי והבנתי את תשובתך.....תודה

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים גזעיים
בחר
בחר