פנסיונים לכלבים- מדוע כלבים מתים שם?

האם פנסיונים לכלבים הם בתי מלון או בתי סוהר? המלצות......או אזהרות......

דבר שאני חייבת להגיב

פנסיונים, אני לא בעד אבל לא נגד, הכל תלוי בכלב, האם הוא יכול להתמודד עם הפרידה מהבעלים, זה קיים ישנם כלבים שלא מתמודדים עם שברון הלב הזה, אבל גם תלוי בפנסיון והיחס שלו לכלבים. הכלבות שלי עכשיו שוכנות בפנסיון בצפון, אצל חברים, שאני סומכת עליהם במאה אחוז, בלי לפקפק בכלל, קודם בגלל העובדה שנחשפתי לצורה בה הדרך מתנהלת שם באמת, הייתי חלק מזה, ואהבתי את האנשים שמטפלים במקום מאוד, את התנאים שהכלבים מקבלים שם, העובדה שישנה אפשרות לקבל עידכון שוטף כולל וידיאו ישירות לפלאפון ועוד המון דברים. הכלבות שלי מאושרות שם, משחקות, מקבלות הכל! נכון שתמיד אעדיף שיהיו בבית, יקבלו את הפריוולגיות, אבל מבחינת יתרון זה גורם לכלב להיות עצמאי יותר, בוגר יותר. שכלבים מתים בפנסיונים, זה בגלל שהקהל הישראלי מזלזל בבעלי פנסיונים רציניים, שמתקשרים בדקה 90 כי פתאום נזכרו שצריכים פנסיון, ובעלי פנסיון רציני לא יכניסו כזה כלב, אז הברירה היחידה היא לזרות את הכלב לבעל פנסיון שצמא לכסף גם אם אין מקום או לא יכול לטפל בכלב, והתוצאה היא שהכלב מוזנח, נמצא במקום לא מטופח, כי הבעלים לא טרחו לחפש מראש מקום נורמאלי. נורא מזלזלים במקצוע הזה לצערי, הישראלים לא מבינים כנראה שכלב הוא כמו ילד, אם דואגים חודש מראש איך לדאוג לילד , או לאיזה בית ספר לרשום אותו, בעלי כלבים צריכים שבוע מראש לפחות להזמין מקום וללכת לפנסיון ולבדוק ולבחון את המקום.

אבישג חמודה, אין צורך להתפרע

התגובה שלך מזכירה לי את כל המלחמות נגד "סוחרי גורים". אז בהתחלה זה היה רק נגד בעלי חנויות, אחר כך, כל מי שמוכר בלי תעודות והיום הקיצוניים שבקיצוניים מפנים את אותה אצבע מאשימה כלפי מגדלים של גזעיים, רק משום שהכסף עבור גור גזעי נכנס לכיס של המגדל ולא לאיזו עמותה. כאילו שעמותה שמקבלת תרומות ותקציבים ממשלתיים ושבעלי התפקידים המובילים בה מקבלים משכורות יותר ממכובדות, היא גוף יותר דואג לכלבים מאשר אדם פרטי שפשוט אוהב את הגזע שהוא מגדל. אותו הדבר, לכתוב באופן גורף שכל פנסיון שמגיעים אליו ברגע האחרון יש לו בעלים תאבי בצע זו הפרזה פראית. יש דרכים לבדוק את התנאים הבסיסיים שמקבלים כלבים באותו הפנסיון. יותר מהכל חשוב ביותר לוודא, לפני איך נראה המקום, איך נראים הכלבים באותו המקום. אם הכלבים נראים שמחים ולא מפחדים מבעלי המקום (גם אם הם ממושמעים), הרי שהמקום יכול לתת לכלב/ה הספציפי/ת את מה שהכלב צריך וזה: קורת גג, שמירה על בטחונו האישי של הכלב, מזון איכותי, טיפול רפואי ויחס חם. כל מה שמעבר לכך זה בשביל העיניים של הבעלים, כי לא הכלב משלם! כלבים אוהבים אדמה, חול, בוץ, הרבה מים, שטח גדול, להתלכלך (למה לא) צעצועים. בעלים אוהבים מקום מסודר, דשא ירוק ומטופח, קירות צבועים וצבעוניים ואם אפשר איורים מדליקים למה לא (כלבים לא ממש צריכים את זה ואין להם אבחנת צבעים). מאוד חשוב לוודא שיש חוזה מסודר שמגדיר אחריות הפנסיון; ויש עוד הרבה הרבה דרכים לאבחן פנסיון מתאים לכלב/ה. אבל אחרי כל מה שנכתוב פה ועוד... הכי חשוב, המלצות מלקוחות ולקוחות חוזרים, שהם אינדיקציה לפנסיון טוב. ברוב המקרים אם בכלל, לא קורה שכלב מת בפנסיון מתוך רשלנויות או תחזוקה גרועה. בדרך כלל מתים כלבים בכלביות הסגר, והכי הרבה באגודות אימוץ בשל הלחץ המאסיבי, פיצוץ האוכלוסין וחוסר הידע המקצועי לבחור נכון את הפרטנרים בכל תא ותא.

היי דרורה

כן אני יודעת שהגזמתי פשוט, רציתי לציין עובדה מאוד עצובה, שהרבה אנשים שוכחים את הכלב שלהם עד לרגע האחרון, ואני נוכחת לזה כל פעם מחדש, באמת שנאי חושבת תמיד לטובת הכלב. כמובן שזה גם תלוי בבריאות הכלב שנכנס לכלבייה, אבל אני שמעתי סיפורים נוראיים על רשלנות נוראית. המקום שבו הכלבות שלי שוכנות, הן רצות בדשא, בבוץ, ואיפה שבא להן, התאים מטופחים אבל אני לא צריכה איורים על הקיר, או שטויות כאלו, לי חשוב שלכלבות שלי יהיה מקום מספיק למתוח רגלים בתא, שינקו את התאים לשמור על היגיינה, וטיול יומי ואוכל שישמור על תזונה נכונה לכלב, מים טריים ומזלי הן מקבלות את כל זה. מה שכן כמו שציינת מ-א-ו-ד חשוב להגיע למקום לפני, לבחון את המקום, את הכלבים, להתעניין בסוג האוכל שמאכילים אם אתה לא מביא את האוכל בעצמך, את שעות הפעילות. כמו שאמרתי לטעמי פנסיון זה איניבידואלי, ישנם פנסיונים ביתיים, שמתאימים לכלבים יותר רגישים, ויש פנסיון כלביה... בכל מקרה מצטערת שהגזמתי פשוט, כמו שאמרתי רציתי מאוד לציין את הנקודה הכואבת של כלבים שנשכחים עד רלגע האחרון, ומכניסים את הכלב לפנסיון הראשון שמקבל בלי לשים לב אם זה פנסיון שווה משהו או לא.

דבר שאני חייבת להגיב

פנסיונים, אני לא בעד אבל לא נגד, הכל תלוי בכלב, האם הוא יכול להתמודד עם הפרידה מהבעלים, זה קיים ישנם כלבים שלא מתמודדים עם שברון הלב הזה, אבל גם תלוי בפנסיון והיחס שלו לכלבים. הכלבות שלי עכשיו שוכנות בפנסיון בצפון, אצל חברים, שאני סומכת עליהם במאה אחוז, בלי לפקפק בכלל, קודם בגלל העובדה שנחשפתי לצורה בה הדרך מתנהלת שם באמת, הייתי חלק מזה, ואהבתי את האנשים שמטפלים במקום מאוד, את התנאים שהכלבים מקבלים שם, העובדה שישנה אפשרות לקבל עידכון שוטף כולל וידיאו ישירות לפלאפון ועוד המון דברים. הכלבות שלי מאושרות שם, משחקות, מקבלות הכל! נכון שתמיד אעדיף שיהיו בבית, יקבלו את הפריוולגיות, אבל מבחינת יתרון זה גורם לכלב להיות עצמאי יותר, בוגר יותר. שכלבים מתים בפנסיונים, זה בגלל שהקהל הישראלי מזלזל בבעלי פנסיונים רציניים, שמתקשרים בדקה 90 כי פתאום נזכרו שצריכים פנסיון, ובעלי פנסיון רציני לא יכניסו כזה כלב, אז הברירה היחידה היא לזרות את הכלב לבעל פנסיון שצמא לכסף גם אם אין מקום או לא יכול לטפל בכלב, והתוצאה היא שהכלב מוזנח, נמצא במקום לא מטופח, כי הבעלים לא טרחו לחפש מראש מקום נורמאלי. נורא מזלזלים במקצוע הזה לצערי, הישראלים לא מבינים כנראה שכלב הוא כמו ילד, אם דואגים חודש מראש איך לדאוג לילד , או לאיזה בית ספר לרשום אותו, בעלי כלבים צריכים שבוע מראש לפחות להזמין מקום וללכת לפנסיון ולבדוק ולבחון את המקום.

אבישג, לפני כמה שנים גם בפנסיון

שנחשב איכותי ביותר, מתו כלבים... לא נכון להקיש שרק בפנסיונים בתת רמה מתים כלבים.... סבתא ניל"י...

היי דרורה

כן אני יודעת שהגזמתי פשוט, רציתי לציין עובדה מאוד עצובה, שהרבה אנשים שוכחים את הכלב שלהם עד לרגע האחרון, ואני נוכחת לזה כל פעם מחדש, באמת שנאי חושבת תמיד לטובת הכלב. כמובן שזה גם תלוי בבריאות הכלב שנכנס לכלבייה, אבל אני שמעתי סיפורים נוראיים על רשלנות נוראית. המקום שבו הכלבות שלי שוכנות, הן רצות בדשא, בבוץ, ואיפה שבא להן, התאים מטופחים אבל אני לא צריכה איורים על הקיר, או שטויות כאלו, לי חשוב שלכלבות שלי יהיה מקום מספיק למתוח רגלים בתא, שינקו את התאים לשמור על היגיינה, וטיול יומי ואוכל שישמור על תזונה נכונה לכלב, מים טריים ומזלי הן מקבלות את כל זה. מה שכן כמו שציינת מ-א-ו-ד חשוב להגיע למקום לפני, לבחון את המקום, את הכלבים, להתעניין בסוג האוכל שמאכילים אם אתה לא מביא את האוכל בעצמך, את שעות הפעילות. כמו שאמרתי לטעמי פנסיון זה איניבידואלי, ישנם פנסיונים ביתיים, שמתאימים לכלבים יותר רגישים, ויש פנסיון כלביה... בכל מקרה מצטערת שהגזמתי פשוט, כמו שאמרתי רציתי מאוד לציין את הנקודה הכואבת של כלבים שנשכחים עד רלגע האחרון, ומכניסים את הכלב לפנסיון הראשון שמקבל בלי לשים לב אם זה פנסיון שווה משהו או לא.

בעל המקום חייב לדרוש שכל כלב

שמגיע אליו לפנסיון יענוד קולר נגד קרציות ויקבל טיפול נגד פרעושים ותולעים, אם הכלב גר בסמיכות למקום שנפוצה תולעת הפארק יש לדרוש גם טיפול כנגד תולעת הפארק...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים גזעיים
בחר
בחר