טיפוח כלב שיצו

שלום לכולם, רציתי לדעת אם אני יכולה לגזור לבד את הפרווה של השיצו שנהוג לנקות לו, הבנתי שצריך בכפות רגליים, אוזניים וכו'... אני נוהגת לרחוץ אותם באופן עצמי לסרק ולייבש בפן, ולפי הצורך גם לגזור קשרים... אני יודעת שהכי טוב שאלך למספרה הבעיה היא שיש לי 2 כלבים וזה קצת גדול עליי עכשיו לשלם 300-500 שקל עבור זה. יש אפשרות לקבל הדרכה או הסבר מה אמורים לעשות או שזה ממש לא אפשרי לבד? תודה, יערה.

שלום יערה...

האם הכוונה לגזור בין האצבעות ומסביב להן? אם כן, קני מספרי צפרניים מעוגלות וגיזרי בעדינות כשהקימור פונה פנימה.... אני רוצה לומר לך שאני לוקת על מריטה של ווסטי (לוקח לי כ 3 שעות ויותר) 250 שח, לא כולל רחצה..... כולי תקוה שהיבוש עם פאן הוא ללא חום, החום שובר את הפרווה, גורם לה להראות דהויה. האם את משתמשת בקונדישינר גם?? אם לא, רצוי ביותר.... קשרים ניתן לפתוח מבלי לגזור, בנוסף לאחר הרחצה, כדי מאוד לקשור בגומיות מיוחדות את המקומות הנוטים לקשרים... נשמח לראות תמונה של הקטנטן... סבתא ניל"י...

תודה על התשובה המהירה, והנה כמה תשובות...

זה מספרי צפרניים מעוגלות של בני אדם או של כלבים? ואיפה עוד אמורים לגזור להם לגמרי? ואיפה המקומות שנוטים לקשרים שכדאי לקשור עם גומיות ומה הן הגומיות המיוחדות? קודם כל לגבי העלות, אני לרגע לא אמרתי שזה יקר מידיי, אני יודעת מה זה לקלח לסרק ולייבש 2 כלבים וזה הרבה זמן וסובלנות ואני חושבת שהמחירים בתחום הזה מוצדקים, רק ציינתי שלי כרגע אין פשוט כסף למותרות האלה מכיוון שיש לי הוצאות חתונה כרגע... הייבוש של הפן הוא ללא חום מהסיבה שפחדתי שיהיה להם חם מידיי או שישרוף להם - טוב לדעת שהחום שובר את הפרווה וגורם לה להראות דהויה! אני משתמשת גם בקונדישנר (לא שאני מרגישה הבדל בסירוק אלא רק במרקם של הפרווה)... איך אפשר לפתוח קשר בלי קשרים? פעם הציעו לי לעשות עם מסרק מגרפה או עם מסרק אבל זה נראה לי התעללות והם לא משתתפים בתערוכות וגם ככה יש להם מספיק פרווה:)...אשמח לדעת על פיתרון אחר שלא יכאב להם. חשוב לי לציין שנראה לי שגם עכשיו יש לשניהם יותר קשרים כי הם גם משתוללים אחד עם השני (כן, שכחתי לציין שיש לי שניים..) סליחה על האורך...והנה כפיצוי תמונה של השובבים:)

טיפוח כלב שיצו

שלום לכולם, רציתי לדעת אם אני יכולה לגזור לבד את הפרווה של השיצו שנהוג לנקות לו, הבנתי שצריך בכפות רגליים, אוזניים וכו'... אני נוהגת לרחוץ אותם באופן עצמי לסרק ולייבש בפן, ולפי הצורך גם לגזור קשרים... אני יודעת שהכי טוב שאלך למספרה הבעיה היא שיש לי 2 כלבים וזה קצת גדול עליי עכשיו לשלם 300-500 שקל עבור זה. יש אפשרות לקבל הדרכה או הסבר מה אמורים לעשות או שזה ממש לא אפשרי לבד? תודה, יערה.

יערה שלום

לפני שמספרים כלב לבד , בהחלט מומלץ ללמוד ממישהו איך לעשות את זה נכון כדי לא לפגוע בטעות בכלב. אם השיצו לא לתערוכות, מומלץ לגלח להם את אזור בית השחי, הבטן ורגליים אחוריות מבפנים (מקומות שיש בהם בד"כ קשרים. באזור הזנב מגלחים כמה ס"מ או גוזרים עם המספריים. השערות שבתוך תעלת האוזן מורטים עם פינצטה. ניתן גם לגלח את כפות הרגליים כדי למנוע מקוצים להידבק .באמבטיה: את אזור הפנים והזקן ממליצה לחפוף בשמפו לילדים, אלדמע, כדי שלא ישרוף בעיניים. את הגוף בשמפו לכלבים, לפרווה לבנה או בהירה. מומלץ להשתמש במרכך באזור האוזניים, זנב והגב. לא לשכוח לנגב היטב את פנים האוזן אחרי האמבטיה, כדי למנוע דלקות אוזניים. לדעתי הכלבים שלך נראים דפקה מטופחים ,יחסית לאלה שאני רואה, הרבה אנשים שלוקחים שיצו ככלב בית, מסרקים את הכלב פעם בחודש ואז מגיעים לספרית ואומרים שהכלב מוזנח כי לא היה להם לזמן בשבוע האחרון... (כאילו שלא רואים שהכלב לא ראה מסרק חודשים. נ.ב. הכלבים שלך מקסימים.

היי יערה... אמנם אין לי שיצו

אבל לבת דודה שלי יש שניים, טוני ומימי. ופה בניו יורק, הגרומי ממליצה לעשות להם אמבטיה פעם בשבוע (תלוי כמה הם מצליחים להתלכלך, והם מצליחים), ולסרק כל יום (פעם ביום זה טוב). מאוד חשוב לשמור שלא יכנס להם השיער של הפוני לעיניים, וראיתי שיש להם קוקו, אז את מכוסה... חוץ מזה, לבהיר (זכר?) מביניהם, יש צבעים בדיוק כמו של טוני, מדהים. הם מתוקים ביותר, ושתדעי שגם לטוני יש כמה צעצועים שאם לוקחים לו אותם.... ALL HELL BREAKS LOOSE!! את לא לבד, זה פטיש של כלבים קטנים (השמועה אומרת)

יערה שלום

לפני שמספרים כלב לבד , בהחלט מומלץ ללמוד ממישהו איך לעשות את זה נכון כדי לא לפגוע בטעות בכלב. אם השיצו לא לתערוכות, מומלץ לגלח להם את אזור בית השחי, הבטן ורגליים אחוריות מבפנים (מקומות שיש בהם בד"כ קשרים. באזור הזנב מגלחים כמה ס"מ או גוזרים עם המספריים. השערות שבתוך תעלת האוזן מורטים עם פינצטה. ניתן גם לגלח את כפות הרגליים כדי למנוע מקוצים להידבק .באמבטיה: את אזור הפנים והזקן ממליצה לחפוף בשמפו לילדים, אלדמע, כדי שלא ישרוף בעיניים. את הגוף בשמפו לכלבים, לפרווה לבנה או בהירה. מומלץ להשתמש במרכך באזור האוזניים, זנב והגב. לא לשכוח לנגב היטב את פנים האוזן אחרי האמבטיה, כדי למנוע דלקות אוזניים. לדעתי הכלבים שלך נראים דפקה מטופחים ,יחסית לאלה שאני רואה, הרבה אנשים שלוקחים שיצו ככלב בית, מסרקים את הכלב פעם בחודש ואז מגיעים לספרית ואומרים שהכלב מוזנח כי לא היה להם לזמן בשבוע האחרון... (כאילו שלא רואים שהכלב לא ראה מסרק חודשים. נ.ב. הכלבים שלך מקסימים.

תודה!!!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים גזעיים
בחר
בחר