באסאנג'י

באסאנג'י

מחפש חומר על הגזע, לא תוצאות חיפוש אינטרנטי פשוט. כוונתי לסטנדרטים שיתנו לי הערכה באם הכלב הוא בסאנגי או כמה הוא קרוב לסטנדרט של בסאנגי המקובל בעולם. מדובר על כלבי מקור, לא על כלבי בתי גידול. תודה מראש...

מהזה כלבי מקור ?

בסנג'י הנקרה גם "כלבי קונגו" הם כלבים טבעיים , כמו כלב כנעני בארץ... לא האנשים יצרו אותם , אלה הטבע, שבטים באזור של קונגו גידלו כמה כלבים שהשתמשו בהם לציד, הכלבים גדלו כחלק מהשבט וככלבי בר. האבולוציה הכתיבה: הכלבים החזקים והבריאים יותר שרדו. הכלבים גם למדו שאסור לנבוח אחרת הקופים ימצאו אותם ויהרגו, לכן בסנג'י לא נובח. נכון להיום אין הבדל בין כלבי המקור לכלבי בית הגידול... לא במראה ולא באופי. באסנג'י : נאמן לבעליו אך חשדן כלפי הזרים. (לפעמים אפילו תוקפני). ציד מלידה. כלב נקי ביותר.( מנקה את עצמו כמו חתול), עקשן לאילוף. אצמאי. הנקבה מתייחמת פעם בשנה. קיים ב-4 צבעים: שחור עם לבן, ג'ינג'י עם לבן, שחור עם חום , ומנומר עם לבן. בארץ הגזע נדיר ביותר !!! עד כמה שידועה לי הייתה רק המלטה אחת, בשנות ה- 90... מאיפה הכלבה שלך ? יש תמונה ?

מהבוש...

יש עוד כמה אפשרויות על מקור הבסאנגי מלבד קונגו. חוץ מזה הוא מופיע עד לחוף המיזרחי של אפריקה. כלבים דומים מאד לבאסאנגי מלווים עדרי בקר וצאן בעיקר של המסאי. הנקודה היא שרובם כבר עם דם מאד מעורב ואני מחפש דרך להגיע כמה שקרוב למקור. זו פשר הבקשה.

זה שיש באפריקה

הרבה כלבים שדומים לבסנג'י, זה לא אומר שהם באמת בסנג'י... מקורו מקונגו. ( אם הייתה מחפש כלב דינגו מקורי, איפה הייתה מחפש ?). ובכלל לא נראה לי שנכון להיום נשארו כלבי בסנג' מקוריים באפריקה.(השבטים כבר לא מבודדים מהעולם , ולא נדיר לפגוש שם כלבים ארופיים, שבטוח הזדווגו עם כמה מהכלבים המקומיים. רובם מעורבים מזמן. הכי קרוב למקור צריך לחפש בבתי גידול הראשונים שהתחילו לגדל את הגזע באירופה וארצות הברית. כי שם הם בטוח יותר גזעיים. למה לך ביכלל כלב מקורי ? עושה מחקר או מחפשת לקנות גור ?

כי אני כאן/שם (אפריקה) וכי זה מעניין אותי

ושוב יש יותר מדעה אחת לגבי מקור הגזע והשם כאחת. אני רואה כלבים דומים תכלית הדימיון כולל פרופוציות מצח-סטופ סטופ-נחיריים לכן הענין והנסיון לקבל חומר קצת יותר לעומק. יותר ברור?

באסאנג'י

מחפש חומר על הגזע, לא תוצאות חיפוש אינטרנטי פשוט. כוונתי לסטנדרטים שיתנו לי הערכה באם הכלב הוא בסאנגי או כמה הוא קרוב לסטנדרט של בסאנגי המקובל בעולם. מדובר על כלבי מקור, לא על כלבי בתי גידול. תודה מראש...

קוואזרי, ברוך שובך אלינו..

בארוץ היו בזמנו כמה באסנג'ים, מאז הם נעלמו מהנוף שלנו, אם אני לא טועה, ישנן שתי נקבוןת מעוקרות באיזה קיבוץ בדרום... מה שלום החבריה העליזה שלך? סבתא ניל"י...

שלום שלום

אני כאן כל הזמן. החבורה שמחה ומאושרת. ביחוד שאצלינו עכשיו מתחיל ה"חורף" ( ) יותר קריר להם. יש אפילו כאלה שמעדיפים לא לישון בחדר ממוזג-אחרית הימים... בכל מיקרה אני הולך לחפש לי "בסאנגי" ב"בוש".ודרך אגב יש ה טוענים שהשם בא מ: umbwa wa ki shensi או "כלב מהלא "מתורבתים"" ומכאן קיצרו באירופה ל BA SHENSI וBASENJI. גרעין רביה אחרון שיצא מאפריקה-מתועד ל 1987. יש זן דרומי שניקרא "אפריקאניס" ומיתחבר לשורשי ה רודזיאן רידג'בק-טוענים. להישתמע...

ישנה מגדלת אמריקאית

שמגדלת באדיקות בסנג'י, היא הביאה איתה מאפריקה כמה פרטים כי הם עמדו בפני הכחדה.... אגב הגזע אכן נחשב לכלב פרימיטיבי, קבוצה 5 (שפיץ ופרימיטבי), כבן משפחתו הישראלי הכנעני ובן משפחתו האוסטרלי הדינגו.... לבסנג'י אין נביחה אלא מכלול קולות בגבהים שונים, אולי KEES תוכל להוסיף מהידע שלה על הגזע בעת שהיתה פעילה בחוג לשפיץ... סבתא ניל"י....

אולי איזה אי מייל או קישור לנ"ל?

באסאנג'י

KEES כנסי לאשכול הנ"ל

אולי תוכלי לעזור... סבתא ניל"י...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים גזעיים
בחר
בחר